kdelibs4 - en to bg translation catalogue (72 entries)

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes
bg: -ise суфикси

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes
bg: -ize суфикси

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
bg: -ise суфикси и с ударения

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
bg: -ise суфикси и без ударения

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
bg: -ize суфикси и с ударения

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
bg: -ize суфикси и без ударения

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: large
bg: голям

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: medium
bg: средно

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: small
bg: малък

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 0
bg: вариант 0

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 1
bg: вариант 1

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 2
bg: вариант 2

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: without accents
bg: без ударения

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with accents
bg: с акценти

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with ye, modern russian
bg: с вас, съвременен руски

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yeyo, modern and old russian
bg: с йейо, модерен и староруски

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yo, old russian
bg: с йо, староруски

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: extended
bg: удължен

[ctx: SpellcheckHighlighter|]
en: As-you-type spell checking enabled.
bg: Проверката на правописа при писане е активирана.

[ctx: SpellcheckHighlighter|]
en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
bg: Твърде много грешно написани думи. Проверката на правописа при въвеждане на текст е деактивирана.

[ctx: SpellcheckHighlighter|]
en: As-you-type spell checking disabled.
bg: Проверката на правописа при писане е отменена.

[ctx: Sonnet::ConfigDialog|]
en: Spell Checking Configuration
bg: Конфигурация за проверка на правописа

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: No backend like hunspell/aspell/myspell installed
bg: Не е инсталиран бекенд като hunspell/aspell/myspell

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Default language:
bg: Език по подразбиране:

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Preferred Languages
bg: Предпочитани езици

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Choose your preferred languages
bg: Изберете предпочитаните от вас езици

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Options
bg: Настройки

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable autodetection of &language
bg: Активиране на автоматичното откриване на &език

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable &background spellchecking
bg: Активиране на проверка на правописа на &заден план

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Automatic spell checking enabled by default
bg: &Автоматична проверка на правописа активирана по подразбиране

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Skip all &uppercase words
bg: Пропускане всички думи в  &горен регистър

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: S&kip run-together words
bg: Пропускане на &слети думи

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Ignored Words
bg: Игнорирани думи

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Add
bg: &Добавяне

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Remove
bg: &Премахване

[ctx: Sonnet::Dialog|@title:window]
en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

[ctx: Sonnet::Dialog|@info:progress]
en: Spell checking in progress…
bg: Извършва се проверка на правописа…

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check stopped.
bg: Проверката на правописа спря.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check canceled.
bg: Проверката на правописа е отменена.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check complete.
bg: Проверката на правописа е завършена.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking enabled.
bg: Проверката на правописа при въвеждане на текст е активирана.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
bg: Твърде много грешно написани думи. Проверката на правописа при въвеждане на текст е деактивирана.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking disabled.
bg: Проверката на правописа при въвеждане на текст е отменена.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
bg: <qt><p> Тази дума се счита за"неизвестна дума", тъй като не отговаря на нито един запис в речника, който се използва в момента. Може да е и дума на чужд език.</p>
    <p> Ако думата не е грешно написана, можете да я добавите към речника чрез щракване върху <b>Добавяне към речник</b>. Ако не искате да добавите неизвестната дума към речника, но искате да я оставите непроменена, щракнете върху <b>Игнориране </b> или <b>Игнориране на всички</b>.</p>
    <p> Ако обаче думата е грешно написана, можете да опитате да намерите правилната замяна в списъка по-долу. Ако не можете да намерите заместител там, може да го напишете в текстовото поле по-долу и щракнете върху <b>Заместване</b> или <b>Заместване Всички</b>.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word:
bg: Неизвестна дума:

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word
bg: Неизвестна дума

[ctx: SonnetUi|]
en: <b>misspelled</b>
bg: <b>с правописна грешка</b>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Изберете езика на документа, който проверявате тук.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Language:
bg: &Език:

[ctx: SonnetUi|]
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
bg: Текстов откъс, показващ неизвестната дума в нейния контекст.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Тук можете да видите текстов откъс, показващ неизвестната дума в нейния контекст.Ако тази информация не е достатъчна, за да изберете най-добрия заместител на неизвестната дума, можете да щракнете върху документа, който проверявате, да прочетете по-голяма част от текста и след това се върнете тук, за да продължите проверката.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
bg: ... думата <b> с правописна грешка </b> показана в контекста...

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p> Непознатата дума е открита и се смята за непозната, защото не е включена в речника. <br>
    Щракнете тук, ако смятате, че неизвестната дума не е грешно написана и искате да избегнете погрешно откриване в бъдеще. Ако искате да я оставите без промяна, но да не го добавяте към речника, тогава щракнете върху <b>Игнориране</b>или <b>Игнориране всички</b>.</p>

[ctx: SonnetUi|]
en: << Add to Dictionary
bg: << Добавяне в речника

[ctx: SonnetUi|]
en: Suggestion List
bg: Списък с предложения

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p> Ако неизвестната дума е грешно написана, трябва да проверите дали корекцията е налична и ако е, кликнете върху нея. Ако нито една от думите в този списък не е добър заместител, можете да въведете правилната дума в полето за редактиране по-горе.</p>
    <p> За да коригирате тази дума, щракнете върху <b> Заменяне </b>, ако искате да коригирате само това място или <b> Заменяне на всички </b>, ако искате да коригирате всички случаи.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p> Ако неизвестната дума е грешно написана, трябва да въведете корекцията за вашата грешно написана дума тук или я изберете от списъка по-долу.</p>
    <p> След това можете да щракнете върху <b> Заместване </b>, ако искате да коригирате само тази поява на думата или <b> Заместване всички </b>, ако искате да коригирате всички появявания.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Replace &with:
bg: Заместване &с:

[ctx: SonnetUi|]
en: Language Selection
bg: Избор на език

[ctx: SonnetUi|]
en: S&uggest
bg: &Предложения

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p>Щракнете тук, за да замените появата на неизвестния текст с текста в полето за редактиране по-горе (вляво).</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Replace
bg: &Заместване

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p> Щракнете тук, за да замените всички случаи на неизвестния текст с текста в полето за редактиране по-горе (вляво).</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: R&eplace All
bg: Заместване &всички

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p> Щракнете тук, за да оставите тази поява на неизвестната дума такава, каквато е.</p>
    <p> Това действие е полезно, когато думата е име, съкращение, чужда дума или друга неизвестна дума, която искате да използвате, но не и да добавите към речника.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Ignore
bg: &Игнориране

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
bg: <qt>
    <p> Щракнете тук, за да оставите всички появявания на неизвестната дума да останат такива, каквито са.</p>
    <p> Това действие е полезно, когато думата е име, съкращение, чужда дума или друга неизвестна дума, която искате да използвате, но не и да добавите към речника.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: I&gnore All
bg: И&гнориране всички

[ctx: SonnetUi|]
en: Autocorrect
bg: Автокорекция

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: No suggestions for %1
bg: Няма предложения за %1

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Ignore
bg: Игнориране

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Add to Dictionary
bg: Добавяне към речника
