kdelibs4 - en to tg translation catalogue (65 entries)

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes
tg: пасвандҳои -ise

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes
tg: пасвандҳои -ize

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
tg: пасвандҳои -ise ва бо аломатҳои зада

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
tg: пасвандҳои -ise ва бе аломатҳои зада

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
tg: пасвандҳои -ize ва бо аломатҳои зада

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
tg: пасвандҳои -ize ва бе аломатҳои зада

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: large
tg: калон

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: medium
tg: миёна

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: small
tg: хурд

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 0
tg: пешниҳоди 0

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 1
tg: пешниҳоди 1

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 2
tg: пешниҳоди 2

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: without accents
tg: бе аломатҳои зада

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with accents
tg: бо аломатҳои зада

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with ye, modern russian
tg: бо е, забони русии муосир

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yeyo, modern and old russian
tg: бо е/ё, забони русии муосир ва пешин

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yo, old russian
tg: бо ё, забони русии пешин

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: extended
tg: васеъшуда

[ctx: Sonnet::ConfigDialog|]
en: Spell Checking Configuration
tg: Танзимоти санҷиши имло

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Default language:
tg: Забони стандартӣ:

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Choose your preferred languages
tg: Забонҳои пазируфтаи худро интихоб намоед

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Options
tg: Имконот

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable autodetection of &language
tg: &Фаъол кардани муайянкунии худкори забон

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable &background spellchecking
tg: &Фаъол кардани санҷиши имло дар пасзамина

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Automatic spell checking enabled by default
tg: &Санҷиши имлои худкор ба сурати стандартӣ фаъол карда мешавад

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Skip all &uppercase words
tg: Гузарондани ҳамаи &ҳарфҳои калон

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: S&kip run-together words
tg: Гузарондани &калимаҳои якҷояшуда

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Add
tg: &Илова кардан

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Remove
tg: &Тоза кардан

[ctx: Sonnet::Dialog|@title:window]
en: Check Spelling
tg: Санҷиши имло

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check stopped.
tg: Санҷиши имло қатъ карда шуд.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check canceled.
tg: Санҷиши имло бекор карда шуд.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check complete.
tg: Санҷиши имло ба анҷом расид.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking enabled.
tg: Вақте ки шумо менависед, санҷиши имло фаъол карда мешавад.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
tg: Аз ҳад зиёд калимаҳои ғалатдор. Вақте ки шумо менависед, санҷиши имло фаъол карда намешавад.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking disabled.
tg: Вақте ки шумо менависед, санҷиши имло фаъол карда намешавад.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
tg: <qt><p>Ин калима ҳамчун "калимаи номаълум" муайян карда шуд, зеро ки ин калима дар луғати ҷорӣ вуҷуд надорад. Мумкин аст, ки ин калимаи хориҷӣ мебошад.</p>
    <p>Агар ин калима дуруст бошад, шумо метавонед бо зеркунии тугмаи <b>Илова кардан ба луғат</b> ин калимаро ба луғат илова кунед. Агар шумо нахоҳед, ки калимаи номаълумро ба луғат илова кунед, аммо шумо мехоҳед, ки он калимаро дар матн истифода баред, он гоҳ тугмаи <b>Гузарондан</b> ё <b>Ҳамаро гузарондан</b> -розер кунед.</p>
    <p>Вале, агар ин калима ғалатдор бошад, шумо метавонед ин калимаро бо калимаи дуруст аз рӯйхати зерин ҷойгузин кунед. Агар ягон калимаи дуруст дар рӯйхат ёфт нашуда бошад, он гоҳ шумо метавонед калимаи лозимиро дар қуттии матни зерин ворид кунед, ва ба тугмаи <b>Ҷойгузин кардан</b> ё <b>Ҳамаро ҷойгузин кардан</b> зер кунед.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word:
tg: Калимаи номаълум:

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word
tg: Калимаи номаълум

[ctx: SonnetUi|]
en: <b>misspelled</b>
tg: <b>ғалатдор</b>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Забони матни ҳуҷҷатро, барои санҷиши имло интихоб намоед.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Language:
tg: &Забон:

[ctx: SonnetUi|]
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
tg: Қисми матн дар муҳтавои худ калимаи номаълумро нишон медиҳад.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Дар ин ҷо шумо метавонед қисми матнеро бинед, ки дар муҳтавои худ калимаи номаълумро нишон медиҳад.. Агар маълумоти зерин барои ҷойгузин кардани калимаи номаълум бо калимаи мувофиқ кофӣ набошад шумо метавонед ҳуҷҷати тафтишкардаи худро зер кунед, қисми зиёди матни онро мутолиа намоед ва пас барои идомаи санҷиши имло ба ин ҷо баргардед.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
tg: ... калимаи <b>ғалатдор</b> дар муҳтавои матн пайдо шуд ...

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Калимаи номаълум пайдо шуд ва ҳамчун номуайян ҳисоб карда мешавад, зеро ки ин калима дар луғат вуҷуд надорад.<br>
    Агар ин калима дуруст бошад ва шумо мехоҳед, ки ин калима дар оянда ҳамчун калимаи дуруст ҳисоб карда шавад, дар ин ҷо зер кунед. Агар шумо хоҳед, ки ин калимаро дар матн истифода баред, аммо шумо намехоҳед, ки онро ба луғат илова кунед, тугмаи <b>Гузарондан</b> ё <b>Ҳамаро гузарондан</b>-ро зер кунед.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: << Add to Dictionary
tg: << Илова кардан ба луғат

[ctx: SonnetUi|]
en: Suggestion List
tg: Рӯйхати пешниҳодҳо

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Агар калимаи номаълум ғалатдор бошад, шумо бояд бинед, ки агар барои ислоҳи он дар рӯйхат ягон калимаи мовофиқ бошад, агар бошад, ба он калима зер кунед. Агар дар рӯйхат ягон калимаи дуруст набошад, шумо метавонед калимаи дурустро дар боло ба қуттии таҳрири матн ворид намоед.</p>
    <p>Барои ислоҳ кардани танҳо ҳамин як калима тугмаи <b>Ҷойгузин кардан</b>-ро зер кунед, агар хоҳед, ки ҳамаи калимаҳои монандро ислоҳ кунед тугмаи <b>Ҳамаро ҷойгузин кардан</b>-ро зер намоед.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Агар калимаи номаълум ғалатдор бошад, шумо бояд барои он калимаи ғалатдор калимаи дурустро дар ин ҷо ворид намоед ё ин ки онро аз рӯйхати зерин интихоб кунед.</p>
    <p>Шумо пас метавонед барои ислоҳ кардани танҳо ҳамин як калима тугмаи <b>Ҷойгузин кардан</b>-ро зер кунед ё ин ки барои ислоҳ кардани ҳамаи калимаҳои монанд тугмаи <b>Ҳамаро ҷойгузин кардан</b>-ро зер кунед.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Replace &with:
tg: &Ҷойгузин кардан бо:

[ctx: SonnetUi|]
en: Language Selection
tg: Интихоби забон

[ctx: SonnetUi|]
en: S&uggest
tg: &Пешниҳод кардан

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Барои ҷойгузин кардани танҳо ҳамин як калимаи номаълум бо калимаи пешниҳодшуда аз қуттии таҳрири боло, дар ин ҷо зер кунед (аз тарафи чап).</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Replace
tg: &Ҷойгузин кардан

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Барои ҷойгузин кардани ҳамаи калимаҳои номаълуми монанд бо калимаи пешниҳодшуда аз қуттии таҳрири боло, дар ин ҷо зер кунед (аз тарафи чап).</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: R&eplace All
tg: &Ҳамаро ҷойгузин кардан

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Барои мондани ин калимаи номаълум чӣ хеле ки аст, дар ин ҷо зер кунед.</p>
    <p>Ин амал барои калимаи ном, номи мухтасар ё калимаи хориҷӣ мувофиқ аст, ё агар шумо хоҳед, ки ягон калимаи номаълумро дар матн истифода баред, вале намехоҳед, ки онро ба луғат илова кунед.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Ignore
tg: &Гузарондан

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
tg: <qt>
    <p>Барои мондани ҳамаи калимаҳои номаълуми монанд чӣ хеле ки аст, дар ин ҷо зер кунед.</p>
    <p>Ин амал барои калимаи ном, номи мухтасар ё калимаи хориҷӣ мувофиқ аст, ё агар шумо хоҳед, ки ягон калимаи номаълумро дар матн истифода баред, вале намехоҳед, ки онро ба луғат илова кунед</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: I&gnore All
tg: &Ҳамаро гузарондан

[ctx: SonnetUi|]
en: Autocorrect
tg: Ислоҳкунии худкор

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: No suggestions for %1
tg: Ягон пешниҳод барои %1 нест

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Ignore
tg: Рад кардан

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Add to Dictionary
tg: Илова кардан ба луғат
