katepart4 - en to bg translation catalogue (55 entries)

[ctx: Language|]
en: Apache Configuration
bg: Конфигурация на Apache

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
bg: Профил за защита на AppArmor

[ctx: Language|]
en: ARM Assembler
bg: ARМ Асемблер

[ctx: Language|]
en: AVR Assembler
bg: AVR Асемблер

[ctx: Language|]
en: CSV (pipe)
bg: CSV (вертиклна черта)

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
bg: CSV (точка и запетая)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
bg: CSV (празно поле)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
bg: Fortran (фиксиран формат)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
bg: Fortran (свободен формат)

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
bg: Hunspell Affix файл

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
bg: Hunspell Thesaurus файл

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
bg: Hunspell Dictionary файл

[ctx: Language|]
en: INI Files
bg: INI файлове

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced) Selector
bg: Избиране на журнален файл (разширен)

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
bg:  Журнален файл (разширен)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified) Selector
bg: Избиране на журнален файл (опростен)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
bg:  Журнален файл (опростен)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
bg: Modula-2 (само ISO)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
bg: Modula-2 (само  PIM)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
bg: Modula-2 (само R10)

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
bg: Конфигурация на nginx

[ctx: Language Section|]
en: Other
bg: Други

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
bg: Хардуер

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
bg: Научни

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
bg: Конфигурация

[ctx: Language Section|]
en: Database
bg: База данни

[ctx: Theme|]
en: Breeze Dark
bg: Breeze Тъмен

[ctx: Theme|]
en: Breeze Light
bg: Breeze Светъл

[ctx: Theme|]
en: gruvbox Dark
bg: gruvbox Тъмен

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Command line syntax highlighter using KSyntaxHighlighting syntax definitions.
bg: Синтаксис на командния ред, използващ дефиниции на синтаксис на KSyntaxHighlighting .

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
bg: източник

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: The source file to highlight. If absent, read the file from stdin and the --syntax option must be used.
bg: Файлът с изходен код, който трябва да се маркира. Ако няма такъв, файлът се прочита от stdin и --трябва да се използва синтактичната опция.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
bg: Списък на всички налични дефиниции на синтаксис.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
bg: Списък на всички налични теми.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
bg: Изтегляне на нови/актуализирани дефиниции на синтаксиса.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
bg: Файл за записване на HTML изхода (по подразбиране: stdout).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
bg: изход

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
bg: Маркиране с помощта на тази дефиниция на синтаксиса (по подразбиране: автоматично разпознаване въз основа на входния файл).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
bg: синтаксис

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
bg: Цветова тема, която да се използва за осветяване.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
bg: тема

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Use the specified format instead of html. Must be html, ansi or ansi256.
bg: Използвайте посочения формат вместо html. Трябва да е html, ansi или ansi256.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: format
bg: формат

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Add information to debug a syntax file. Only works with --output-format=ansi or ansi256. Possible values are format, region, context, stackSize and all.
bg: Добавяне на информация за отстраняване на грешки в синтактичен файл. Работи само с  --output-format = ansi или ansi256. Възможните стойности са format, region, context, stackSize и all.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: type
bg: тип

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
bg: Деактивирайте ANSI фона за цвета по подразбиране.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Select background color role from theme.
bg: Избиране на ролята на цвета на фона от темата.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: role
bg: роля

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: For ansi and ansi256 formats, flush the output buffer on each line.
bg: За форматите ansi и ansi256 изчистване на изходния буфер на всеки ред.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Set HTML page's title
    (default: the filename or "KSyntaxHighlighter" if reading from stdin).
bg: Задаване на заглавието на HTML страницата 
    (по подразбиране: името на файла или  "KSyntaxHighlighter", ако сечете от stdin).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: title
bg: заглавие

[ctx: Language|]
en: None
bg: Без

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
bg: Всички дефиниции на синтаксиса са актуални.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
bg: Изтегля се нова дефиниция на синтаксис за „%1“…

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
bg: Актуализиране на дефиницията на синтаксис за „%1“ до версия %2…
