katepart4 - en to eo translation catalogue (118 entries)

[ctx: Language|]
en: Alerts
eo: Avertoj

[ctx: Language|]
en: Apache Configuration
eo: Agordo de Apache

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
eo: AppArmor Sekurecprofilo

[ctx: Language|]
en: ARM Assembler
eo: ARM-Asemblilo

[ctx: Language|]
en: AVR Assembler
eo: AVR-Asemblilo

[ctx: Language|]
en: ATS
eo: ASP

[ctx: Language|]
en: B-Method
eo: Metodo B

[ctx: Language|]
en: Cabal
eo: Kabal

[ctx: Language|]
en: CartoCSS MML
eo: KartoCSS MML

[ctx: Language|]
en: CartoCSS MSS
eo: KartoCSS MSS

[ctx: Language|]
en: CleanCSS
eo: PurCSS

[ctx: Language|]
en: ChangeLog
eo: Ŝanĝoprotokolo

[ctx: Language|]
en: Common Intermediate Language (CIL)
eo: Komuna Pontolingvo (CIL)

[ctx: Language|]
en: COBOL
eo: KOBOL

[ctx: Language|]
en: CoffeeScript
eo: KafoSkripto

[ctx: Language|]
en: Crystal
eo: Kristal

[ctx: Language|]
en: CSV (pipe)
eo: CSV (vstreko)

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
eo: CSV (punktokomo)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
eo: CSV (blankspaco)

[ctx: Language|]
en: CubeScript
eo: KubSkripto

[ctx: Language|]
en: Curry
eo: Kare

[ctx: Language|]
en: Debian Changelog
eo: Debiana ŝanĝoprotokolo

[ctx: Language|]
en: Django HTML Template
eo: Django HTML-ŝablono

[ctx: Language|]
en: MS-DOS Batch
eo: MS-DOS Staplo

[ctx: Language|]
en: Doxyfile
eo: Doksidosiero

[ctx: Language|]
en: Elvish
eo: Elfa

[ctx: Language|]
en: Email
eo: Retpoŝto

[ctx: Language|]
en: E Language
eo: E-lingvo

[ctx: Language|]
en: Fish
eo: Fiŝ

[ctx: Language|]
en: FlatBuffers
eo: PlatBufroj

[ctx: Language|]
en: Fluent
eo: Fluant

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
eo: Fortran (Fiksa Formato)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
eo: Fortran (Libera Formato)

[ctx: Language|]
en: G-Code
eo: G-Kodo

[ctx: Language|]
en: GDB Backtrace
eo: GDB-Retropaŝo

[ctx: Language|]
en: GDB Init
eo: GDB Iniciat

[ctx: Language|]
en: Cucumber Gherkin feature
eo: Kukum-Gherkin kapablo

[ctx: Language|]
en: GNU Assembler
eo: GNU-asemblilo

[ctx: Language|]
en: KDev-PG[-Qt] Grammar
eo: KDev-PG[-Qt] Gramatiko

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
eo: Hunspell Affix-dosiero

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
eo: Hunspell Tezaŭro-dosiero

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
eo: Hunspell Vortar-dosiero

[ctx: Language|]
en: Quake Script
eo: Quake-skripto

[ctx: Language|]
en: INI Files
eo: INI-dosieroj

[ctx: Language|]
en: InnoSetup
eo: InnoAgordo

[ctx: Language|]
en: JavaScript React (JSX)
eo: Ĝavoskript Reakt (JSX)

[ctx: Language|]
en: JavaScript
eo: Ĝavoskripto

[ctx: Language|]
en: Java
eo: Ĝavo

[ctx: Language|]
en: Kate Config
eo: Kate-Agordo

[ctx: Language|]
en: Klipper Config
eo: Klipper-Agordo

[ctx: Language|]
en: Klipper G-Code
eo: Klipper G-Kodo

[ctx: Language|]
en: GNU Linker Script
eo: GNU Bindilo-skripto

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
eo: Log File (avancata)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
eo: Log File (simpligata)

[ctx: Language|]
en: mergetag text
eo: mergetag teksto

[ctx: Language|]
en: MIPS Assembler
eo: MIPS-asemblilo

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
eo: Modula-2 (nur-ISO)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
eo: Modula-2 (nur-PIM)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
eo: Modula-2 (nur-R10)

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
eo: nginx-Agordo

[ctx: Language|]
en: progress
eo: progreso

[ctx: Language|]
en: PureScript
eo: PurSkript

[ctx: Language|]
en: Pure
eo: Pura

[ctx: Language|]
en: QDoc Configuration
eo: QDoc-Agordo

[ctx: Language|]
en: R documentation
eo: R-dokumentaro

[ctx: Language|]
en: Replicode
eo: Replikod

[ctx: Language|]
en: reStructuredText
eo: reStrukturitaTeksto

[ctx: Language|]
en: Robot
eo: Robota

[ctx: Language|]
en: Rich Text Format
eo: RiĉTekst-Formato

[ctx: Language|]
en: R Script
eo: R Skript

[ctx: Language|]
en: SELinux CIL Policy
eo: SELinux CIL-Politiko

[ctx: Language|]
en: SELinux File Contexts
eo: SELinux Dosierenhavo

[ctx: Language|]
en: SELinux Policy
eo: SELinux Politiko

[ctx: Language|]
en: SubRip Subtitles
eo: SubRip-Subtitoloj

[ctx: Language|]
en: systemd unit
eo: systemd-unuo

[ctx: Language|]
en: SystemVerilog
eo: SistemVerilog

[ctx: Language|]
en: Valgrind Suppression
eo: Valgrind Subpremo

[ctx: Language|]
en: Varnish module spec file
eo: Varnish modulspecifa dosiero

[ctx: Language|]
en: Varnish Test Case language
eo: Varnish Testkazlingvo

[ctx: Language|]
en: Varnish Configuration Language
eo: Varnish Agordlingvo

[ctx: Language|]
en: WINE Config
eo: WINE-agordo

[ctx: Language|]
en: XML (Debug)
eo: XML (sencimigo)

[ctx: Language|]
en: x.org Configuration
eo: x.org-agordo

[ctx: Language Section|]
en: Scripts
eo: Skriptoj

[ctx: Language Section|]
en: Sources
eo: Fontoj

[ctx: Language Section|]
en: Other
eo: Alia

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
eo: Aparataro

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
eo: Scienca

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
eo: Agordo

[ctx: Language Section|]
en: Markup
eo: Marklingvo

[ctx: Language Section|]
en: Assembler
eo: Asemblilo

[ctx: Language Section|]
en: Database
eo: Datumbazo

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Command line syntax highlighter using KSyntaxHighlighting syntax definitions.
eo: Komandlinia sintaksemfazilo uzanta KSyntaxHighlighting-sintaksdifinojn.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
eo: fonto

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: The source file to highlight. If absent, read the file from stdin and the --syntax option must be used.
eo: La fontdosiero por reliefigi. Se forestas, legi la dosieron de stdin kaj la -- sintaksopcio estas uzenda.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
eo: Listigi ĉiujn disponeblajn sintaksdifinojn.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
eo: Listigi ĉiujn disponeblajn etosojn.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
eo: Elŝuti noajv/ĝisdatigitajn difinojn.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
eo: Skribi HTML-eligon al (defaŭlto: stdout).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
eo: eligo

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
eo: Emfazi uzante ĉi tiun sintaksdifinon (defaŭlte: aŭtomate rekonata je bazo de enigdosiero).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
eo: sintakso

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
eo: Koloretoso uzenda por emfazigo.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
eo: etoso

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Use the specified format instead of html. Must be html, ansi or ansi256.
eo: Uzi la specifitan formaton anstataŭ html. Devas esti html, ansi aŭ ansi256.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: format
eo: formato

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Add information to debug a syntax file. Only works with --output-format=ansi or ansi256. Possible values are format, region, context, stackSize and all.
eo: Aldoni informojn por sencimigi sintaksdosieron. Nur funkcias kun --output-format=ansi aŭ ansi256. Eblaj valoroj estas format, region, context, stackSize kaj all.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: type
eo: tipo

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
eo: Malŝalti ANSI-fonon por defaŭltkoloro.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Select background color role from theme.
eo: Elekti fonkoloran rolon el etoso.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: role
eo: rolo

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: For ansi and ansi256 formats, flush the output buffer on each line.
eo: Por ansi- kaj ansi256-formatoj, ĝismalplenigi la eligbufron je ĉiu linio.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Set HTML page's title
    (default: the filename or "KSyntaxHighlighter" if reading from stdin).
eo: Meti titolon de HTML-paĝo
    (defaŭlto: la dosiernomo aŭ "KSyntaxHighlighter" se legante de stdin).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: title
eo: titolo

[ctx: Language|]
en: None
eo: Nenio

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
eo: Ĉiuj sintaksdifinoj estas ĝisdataj.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
eo: Elŝutanta novajn sintaksdifinojn por '%1'…

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
eo: Alŝutanta sintaksdifinon por '%1' al versio %2…
