katepart4 - en to gl translation catalogue (132 entries)

[ctx: Language|]
en: ACPI Source Language
gl: Linguaxe fonte de ACPI

[ctx: Language|]
en: ACPI DSL
gl: DSL de ACPI

[ctx: Language|]
en: Apache Configuration
gl: Configuración de Apache

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
gl: Perfil de seguridade de AppArmor

[ctx: Language|]
en: ARM Assembler
gl: Ensamblaxe de ARM

[ctx: Language|]
en: AVR Assembler
gl: Ensamblaxe de AVR

[ctx: Language|]
en: CartoCSS MML
gl: MML de CartoCSS

[ctx: Language|]
en: CartoCSS MSS
gl: MSS de CartoCSS

[ctx: Language|]
en: Crystal
gl: Cristal

[ctx: Language|]
en: CSV (pipe)
gl: CSV (|)

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
gl: CSV (;)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
gl: CSV (espazo)

[ctx: Language|]
en: CUE Sheet
gl: Folla CUE

[ctx: Language|]
en: Debian Changelog
gl: Rexistro de cambios de Debian

[ctx: Language|]
en: Debian Control
gl: Control de Debian

[ctx: Language|]
en: Django HTML Template
gl: Modelo HTML de Django

[ctx: Language|]
en: MS-DOS Batch
gl: Lotes MS-DOS

[ctx: Language|]
en: Devicetree Source (DTS)
gl: Fonte de Devicetree (DTS)

[ctx: Language|]
en: Email
gl: Correo electrónico

[ctx: Language|]
en: Euphoria
gl: Euforia

[ctx: Language|]
en: E Language
gl: Linguaxe E

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
gl: Fortran (formato fixo)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
gl: Fortran (formato libre)

[ctx: Language|]
en: GDB Backtrace
gl: Trazado inverso GDB

[ctx: Language|]
en: GNU Gettext
gl: Gettext de GNU

[ctx: Language|]
en: Cucumber Gherkin feature
gl: Funcionalidade Gherkin de Cucumber

[ctx: Language|]
en: GNU Assembler
gl: Ensamblaxe de GNU

[ctx: Language|]
en: KDev-PG[-Qt] Grammar
gl: Gramática KDev-PG[-Qt]

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
gl: Ficheiro de afixos de Hunspell

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
gl: Ficheiro de tesauro de Hunspell

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
gl: Ficheiro de dicionario de Hunspell

[ctx: Language|]
en: Quake Script
gl: Guión de Quake

[ctx: Language|]
en: INI Files
gl: Ficheiros INI

[ctx: Language|]
en: Intel HEX
gl: HEX de Intel

[ctx: Language|]
en: JavaScript React (JSX)
gl: React con JavaScript (JSX)

[ctx: Language|]
en: Kate Config
gl: Configuración de Kate

[ctx: Language|]
en: Klipper Config
gl: Configuración de Klipper

[ctx: Language|]
en: Klipper G-Code
gl: G-Code de Klipper

[ctx: Language|]
en: GNU Linker Script
gl: Guión do enlazador de GNU

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
gl: Ficheiro de rexistro (avanzado)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
gl: Ficheiro de rexistro (simplificado)

[ctx: Language|]
en: Troff Mandoc
gl: Páxina de manual en Troff

[ctx: Language|]
en: mergetag text
gl: texto mergetag

[ctx: Language|]
en: MIPS Assembler
gl: Ensamblaxe de MIPS

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
gl: Modula-2 (só ISO)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
gl: Modula-2 (só PIM)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
gl: Modula-2 (só R10)

[ctx: Language|]
en: Mustache/Handlebars (HTML)
gl: Mustache ou Handlebars (HTML)

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
gl: Configuración de nginx

[ctx: Language|]
en: Overpass QL
gl: Linguaxe de consulta de Overpass

[ctx: Language|]
en: Pig
gl: Porco

[ctx: Language|]
en: Pure
gl: Pura

[ctx: Language|]
en: QDoc Configuration
gl: Configuración de QDoc

[ctx: Language|]
en: R documentation
gl: Documentación de R

[ctx: Language|]
en: R Markdown
gl: Markdown de R

[ctx: Language|]
en: RPM Spec
gl: Especificación de RPM

[ctx: Language|]
en: Rich Text Format
gl: RTF

[ctx: Language|]
en: R Script
gl: Guión de R

[ctx: Language|]
en: Scheme
gl: Esquema

[ctx: Language|]
en: SELinux CIL Policy
gl: Regra CIL de SELinux

[ctx: Language|]
en: SELinux File Contexts
gl: Contextos de ficheiro de SELinux

[ctx: Language|]
en: SELinux Policy
gl: Regra de SELinux

[ctx: Language|]
en: SubRip Subtitles
gl: Subtítulos de SubRip

[ctx: Language|]
en: systemd unit
gl: Unidade de systemd

[ctx: Language|]
en: Tiger
gl: Tigre

[ctx: Language|]
en: TypeScript React (TSX)
gl: React con TypeScript (TSX)

[ctx: Language|]
en: Varnish module spec file
gl: Ficheiro de especificación de módulo de Varnish

[ctx: Language|]
en: Varnish Test Case language
gl: Linguaxe da casos de proba de Varnish

[ctx: Language|]
en: Varnish Configuration Language
gl: Linguaxe de configuración de Varnish

[ctx: Language|]
en: Velocity
gl: Velocidade

[ctx: Language|]
en: Wavefront OBJ
gl: OBJ de Wavefront

[ctx: Language|]
en: Wayland Trace
gl: Traza de Wayland

[ctx: Language|]
en: WINE Config
gl: Configuración de WINE

[ctx: Language|]
en: Wesnoth Markup Language
gl: Linguaxe de etiquetas de Wesnoth

[ctx: Language|]
en: XML (Debug)
gl: XML (Depuración)

[ctx: Language|]
en: Xonotic Script
gl: Guión de Xonotic

[ctx: Language|]
en: x.org Configuration
gl: Configuración de x.org

[ctx: Language Section|]
en: Scripts
gl: Guións

[ctx: Language Section|]
en: Sources
gl: Fontes

[ctx: Language Section|]
en: Other
gl: Outras

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
gl: Soporte físico

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
gl: Científicas

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
gl: Configuración

[ctx: Language Section|]
en: Markup
gl: Etiquetas

[ctx: Language Section|]
en: Assembler
gl: Ensamblaxe

[ctx: Language Section|]
en: Database
gl: Base de datos

[ctx: Theme|]
en: Atom One Dark
gl: Atom One escuro

[ctx: Theme|]
en: Atom One Light
gl: Atom One claro

[ctx: Theme|]
en: ayu Dark
gl: ayu escuro

[ctx: Theme|]
en: ayu Light
gl: ayu claro

[ctx: Theme|]
en: ayu Mirage
gl: ayu espellismo

[ctx: Theme|]
en: Breeze Dark
gl: Brisa escura

[ctx: Theme|]
en: Breeze Light
gl: Brisa clara

[ctx: Theme|]
en: Dracula
gl: Drácula

[ctx: Theme|]
en: Falcon
gl: Falcón

[ctx: Theme|]
en: GitHub Dark
gl: GitHub escuro

[ctx: Theme|]
en: GitHub Light
gl: GitHub claro

[ctx: Theme|]
en: gruvbox Dark
gl: gruvbox escuro

[ctx: Theme|]
en: Printing
gl: Impresión

[ctx: Theme|]
en: Solarized Dark
gl: Escuridade solarizada

[ctx: Theme|]
en: Solarized Light
gl: Luz solarizada

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Light
gl: Luz nocturna de Tokio

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night Storm
gl: Tormenta nocturna de Tokio

[ctx: Theme|]
en: Tokyo Night
gl: Noite de Tokio

[ctx: Theme|]
en: Vim Dark
gl: Vim escuro

[ctx: Theme|]
en: VSCodium Dark
gl: VSCodium escuro

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Command line syntax highlighter using KSyntaxHighlighting syntax definitions.
gl: Realzado de sintaxe para a liña de ordes que usa as definicións de sintaxe de KSyntaxHighlighting.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
gl: fonte

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: The source file to highlight. If absent, read the file from stdin and the --syntax option must be used.
gl: O ficheiro fonte para realzar. Se falta, lese o ficheiro da entrada estándar e debe usarse a opción «--syntax».

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
gl: Lista todas as definicións de sintaxe dispoñíbeis.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
gl: Lista todos os temas dispoñíbeis.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
gl: Descargar definicións de sintaxe novas ou actualizadas.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
gl: Ficheiro no que escribir a saída HTML (predeterminado: saída estándar).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
gl: saída

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
gl: Realzar usando esta definición de sintaxe (predeterminado: detectar automaticamente en base ao ficheiro de entrada).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
gl: sintaxe

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
gl: Tema de cores para usar para realzar.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
gl: tema

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Use the specified format instead of html. Must be html, ansi or ansi256.
gl: Usar o formado indicado en vez de HTML. Debe ser «html», «ansi» ou «ansi256».

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: format
gl: formato

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Add information to debug a syntax file. Only works with --output-format=ansi or ansi256. Possible values are format, region, context, stackSize and all.
gl: Engadir información para depurar un ficheiro de sintaxe. Só funciona con «--output-format» definido como «ansi» ou «ansi256». Admite os valores «format» (formato), «region» (rexión), «context» (contexto), «stackSize» (tamaño da rima) e «all» (todo).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: type
gl: tipo

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
gl: Desactivar o fondo ANSI para a cor principal.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Select background color role from theme.
gl: Seleccionar o rol de cor de fondo do tema.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: role
gl: rol

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: For ansi and ansi256 formats, flush the output buffer on each line.
gl: Para os formatos «ansi» e «ansi256», verter o búfer de saída en cada liña.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Set HTML page's title
    (default: the filename or "KSyntaxHighlighter" if reading from stdin).
gl: Definir o título da páxina HTML
    (predeterminado: o nome de ficheiro ou «KSyntaxHighlighter» ao ler da entrada estándar).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: title
gl: título

[ctx: Language|]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
gl: Todas as definicións de sintaxe están ao día.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
gl: Descargando unha nova definición de sintaxe para «%1»…

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
gl: Actualizando a definición de sintaxe para «%1» á versión %2…
