KDE 4.4 - en to hu translation catalogue (66 entries)

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
hu: AppArmor biztonsági profil

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
hu: CSV (pontosvessző)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
hu: CVS (üreshely karakter)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
hu: Fortran (kötött formátum)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
hu: Fortran (szabad formátum)

[ctx: Language|]
en: Cucumber Gherkin feature
hu: Cucumber Gherking funkció

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
hu: Hunspell Affix fájl

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
hu: Hunspell Thesaurus fájl

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
hu: Hunspell szótárfájl

[ctx: Language|]
en: INI Files
hu: INI-fájlok

[ctx: Language|]
en: Kate Config
hu: Kate beállítás

[ctx: Language|]
en: Klipper Config
hu: Klipper beállítás

[ctx: Language|]
en: GNU Linker Script
hu: GNU linker szkript

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
hu: Naplófájl (speciális)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
hu: Naplófájl (egyszerűsített)

[ctx: Language|]
en: mergetag text
hu: mergetag szöveg

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
hu: Modula-2 (csak ISO)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
hu: Modula-2 (csak PIM)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
hu: Modula-2 (csak R10)

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
hu: nginx beállítás

[ctx: Language|]
en: QDoc Configuration
hu: QDoc konfiguráció

[ctx: Language|]
en: R documentation
hu: R dokumentáció

[ctx: Language|]
en: SELinux CIL Policy
hu: SELinux CIL házirend

[ctx: Language|]
en: SELinux File Contexts
hu: SELinux fájlkontextus

[ctx: Language|]
en: SELinux Policy
hu: SELinux házirend

[ctx: Language|]
en: SubRip Subtitles
hu: SubRip feliratok

[ctx: Language|]
en: Wayland Trace
hu: Wayland nyomkövetési napló

[ctx: Language|]
en: WINE Config
hu: WINE beállítófájl

[ctx: Language|]
en: Wesnoth Markup Language
hu: Wesnoth leírónyelv

[ctx: Language|]
en: Xonotic Script
hu: Xonotic szkript

[ctx: Language|]
en: x.org Configuration
hu: x.org beállítások

[ctx: Language Section|]
en: Scripts
hu: Szkriptek

[ctx: Language Section|]
en: Sources
hu: Forráskódok

[ctx: Language Section|]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
hu: Hardver

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
hu: Tudományos

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
hu: Konfiguráció

[ctx: Language Section|]
en: Markup
hu: Jelölőnyelvek

[ctx: Language Section|]
en: Database
hu: Adatbázis

[ctx: Theme|]
en: Printing
hu: Nyomtatás

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Command line syntax highlighter using KSyntaxHighlighting syntax definitions.
hu: A KSyntaxHighlighting szintaxisdefinícióit használó parancssori szintaxiskiemelő.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
hu: forrás

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: The source file to highlight. If absent, read the file from stdin and the --syntax option must be used.
hu: A kiemelendő forrásfájl. Ha hiányzik, a standard bemenetről olvas, és a --syntax opció használata kötelező.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
hu: Az elérhető szintaxisdefiníciók listája.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
hu: Az elérhető témák listája.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
hu: Új/frissített szintaxisdefiníciók letöltése.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
hu: A HTML kimenetfájl (alapértelmezés: stdout).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
hu: kimenet

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
hu: Kiemelés ezzel a szintaxisdefinícióval (alapértelmezés: automatikus felismerés a bemeneti fájl alapján).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
hu: szintaxis

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
hu: A használandó színséma.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
hu: téma

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Use the specified format instead of html. Must be html, ansi or ansi256.
hu: A megadott formátum használata HTML helyett. A lehetséges formátumok: html, ansi vagy ansi256.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: format
hu: formátum

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Add information to debug a syntax file. Only works with --output-format=ansi or ansi256. Possible values are format, region, context, stackSize and all.
hu: Hibakeresési információk hozzáadása egy szintaxisfájlhoz. Csak az output-format=ansi vagy ansi256 kapcsolókkal működik. A lehetséges értékek a format, region, context, stackSize vagy all.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: type
hu: típus

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
hu: Az ANSI háttér kikapcsolása az alapértelmezett színnél.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Select background color role from theme.
hu: Háttérszín szerepkörének kiválasztása a témából.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: role
hu: szerepkör

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: For ansi and ansi256 formats, flush the output buffer on each line.
hu: Az ansi és ansi256 formátumok esetén minden sor után kiüríti a kimeneti puffert.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Set HTML page's title
    (default: the filename or "KSyntaxHighlighter" if reading from stdin).
hu: Állítsa be a HTML-oldal címét
    (alapértelmezés: a fájlnév, vagy „KSyntaxHighlighter” a standard bemenetről olvasás esetén).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: title
hu: cím

[ctx: Language|]
en: None
hu: Nincs

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
hu: Minden szintaxisdefiníció naprakész.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
hu: Új szintaxisdefiníciók letöltése ehhez: „%1”…

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
hu: A(z) „%1” szintaxisdefiníció frissítése erre a verzióra: %2…
