katepart4 - en to sl translation catalogue (120 entries)

[ctx: Language|]
en: ACPI Source Language
sl: Izvorni jezik ACPI

[ctx: Language|]
en: Alerts
sl: Alarmi

[ctx: Language|]
en: Apache Configuration
sl: Nastavitve za Apache

[ctx: Language|]
en: AppArmor Security Profile
sl: Varnostni profil AppArmor

[ctx: Language|]
en: ARM Assembler
sl: Zbirnik ARM

[ctx: Language|]
en: AVR Assembler
sl: Zbirnik AVR

[ctx: Language|]
en: ChangeLog
sl: Dnevnik sprememb

[ctx: Language|]
en: CoffeeScript
sl: CofeeScript

[ctx: Language|]
en: CSV (semicolon)
sl: CSV (podpičje)

[ctx: Language|]
en: CSV (whitespace)
sl: CSV (presledek)

[ctx: Language|]
en: CUE Sheet
sl: Predloga CUE

[ctx: Language|]
en: Debian Changelog
sl: Dnevnik sprememb Debian

[ctx: Language|]
en: Django HTML Template
sl: Predloga HTML za Django

[ctx: Language|]
en: MS-DOS Batch
sl: Paketna datoteka MS-DOS

[ctx: Language|]
en: Email
sl: E-pošta

[ctx: Language|]
en: E Language
sl: Jezik E

[ctx: Language|]
en: Fortran (Fixed Format)
sl: Fortran (fiksni format)

[ctx: Language|]
en: Fortran (Free Format)
sl: Fortran (prosti format)

[ctx: Language|]
en: GDB Backtrace
sl: Povratna sled GDB

[ctx: Language|]
en: Cucumber Gherkin feature
sl: Cucumber Gherkin

[ctx: Language|]
en: GNU Assembler
sl: Zbirnik GNU

[ctx: Language|]
en: Go
sl: Pojdi

[ctx: Language|]
en: KDev-PG[-Qt] Grammar
sl: Slovnica KDev-PG[-Qt]

[ctx: Language|]
en: Hunspell Affix File
sl: Datoteka s ponami Hunspell

[ctx: Language|]
en: Hunspell Thesaurus File
sl: Datoteka tezavra Hunspell

[ctx: Language|]
en: Hunspell Dictionary File
sl: Datoteka slovarja Hunspell

[ctx: Language|]
en: Quake Script
sl: Skript Quake

[ctx: Language|]
en: INI Files
sl: Datoteke INI

[ctx: Language|]
en: Intel HEX
sl: Intelovo šestnajstiško

[ctx: Language|]
en: JSON5
sl: JSONS

[ctx: Language|]
en: Kate Config
sl: Konfiguracija Kate

[ctx: Language|]
en: Klipper Config
sl: Konfiguracija Klipperja

[ctx: Language|]
en: LaTeX Log File
sl: LaTeX datoteka dnevnika

[ctx: Language|]
en: GNU Linker Script
sl: Skript povezovalnika GNU

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced) Selector
sl: Selektor datoteke dnevnika (napredno)

[ctx: Language|]
en: Log File (advanced)
sl: Datoteka dnevnika (napredno)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified) Selector
sl: Selektor datoteke dnevnika (poenostavljeno)

[ctx: Language|]
en: Log File (simplified)
sl: Datoteka dnevnika (poenostavljeno)

[ctx: Language|]
en: mergetag text
sl: besedilo mergetag

[ctx: Language|]
en: MIPS Assembler
sl: Zbirnik MIPS

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (ISO only)
sl: Modula-2 (samo ISO)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (PIM only)
sl: Modula-2 (samo PIM)

[ctx: Language|]
en: Modula-2 (R10 only)
sl: Modula-2 (samo R10)

[ctx: Language|]
en: nginx Configuration
sl: Konfiguracija nginx

[ctx: Language|]
en: Objective-C++
sl: Objektni-C++

[ctx: Language|]
en: Objective-C
sl: Objektni-C

[ctx: Language|]
en: Objective Caml Ocamllex
sl: Objektni Caml Ocamllex

[ctx: Language|]
en: Objective Caml
sl: Objektni Caml

[ctx: Language|]
en: Objective Caml Ocamlyacc
sl: Objektni Caml Ocamlyacc

[ctx: Language|]
en: Org Mode
sl: Način Org

[ctx: Language|]
en: QDoc Configuration
sl: Nastavitve QDoc

[ctx: Language|]
en: R documentation
sl: Dokumentacija za R

[ctx: Language|]
en: RelaxNG-Compact
sl: Strnjen-RelaxNG

[ctx: Language|]
en: Rich Text Format
sl: Obogateno besedilo (RTF)

[ctx: Language|]
en: R Script
sl: Skript R

[ctx: Language|]
en: SELinux CIL Policy
sl: SELinux politika CIL

[ctx: Language|]
en: SELinux File Contexts
sl: SELinux konteksti datoteke

[ctx: Language|]
en: SELinux Policy
sl: SELinux politika

[ctx: Language|]
en: SubRip Subtitles
sl: Podnapisi SubRip

[ctx: Language|]
en: systemd unit
sl: enota systemd

[ctx: Language|]
en: Valgrind Suppression
sl: Omejevanje Valgrind

[ctx: Language|]
en: Varnish module spec file
sl: Datoteka z določili modulov Varnish

[ctx: Language|]
en: Varnish Test Case language
sl: Jezik s preizkusnimi primeri Varnish

[ctx: Language|]
en: Varnish Configuration Language
sl: Nastavitveni jezik Varnish

[ctx: Language|]
en: Wayland Trace
sl: Sled Wayland

[ctx: Language|]
en: WINE Config
sl: Prilagoditev WINE

[ctx: Language|]
en: Wesnoth Markup Language
sl: Označevalni jezik Wesnoth

[ctx: Language|]
en: XML (Debug)
sl: XML (razhroščevalno)

[ctx: Language|]
en: x.org Configuration
sl: Konfiguracija x.org

[ctx: Language Section|]
en: Scripts
sl: Skripti

[ctx: Language Section|]
en: Sources
sl: Izvorne kode

[ctx: Language Section|]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: Language Section|]
en: Hardware
sl: Strojna oprema

[ctx: Language Section|]
en: Scientific
sl: Znanstveno

[ctx: Language Section|]
en: Configuration
sl: Nastavitve

[ctx: Language Section|]
en: Markup
sl: Označevanje

[ctx: Language Section|]
en: Assembler
sl: Zbirnik

[ctx: Language Section|]
en: Database
sl: Podatkovna zbirka

[ctx: Theme|]
en: Atom One Dark
sl: Atom Ena, temna

[ctx: Theme|]
en: Atom One Light
sl: Atom Ena, svetla

[ctx: Theme|]
en: ayu Dark
sl: ayu, temna

[ctx: Theme|]
en: ayu Light
sl: ayu, svetla

[ctx: Theme|]
en: ayu Mirage
sl: ayu, Mirage

[ctx: Theme|]
en: Breeze Dark
sl: Sapica, temna

[ctx: Theme|]
en: Breeze Light
sl: Sapica, svetla

[ctx: Theme|]
en: Falcon
sl: Sokol

[ctx: Theme|]
en: GitHub Dark
sl: GitHub, temna

[ctx: Theme|]
en: GitHub Light
sl: GitHub, svetla

[ctx: Theme|]
en: gruvbox Dark
sl: gruvbox, temna

[ctx: Theme|]
en: Homunculus
sl: Homunkulus

[ctx: Theme|]
en: Printing
sl: Tiskanje

[ctx: Theme|]
en: Solarized Dark
sl: Solarizirana, temna

[ctx: Theme|]
en: Solarized Light
sl: Solarizirana, svetla

[ctx: Theme|]
en: Vim Dark
sl: Vim, temna

[ctx: Theme|]
en: VSCodium Dark
sl: VSCodium temna

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Command line syntax highlighter using KSyntaxHighlighting syntax definitions.
sl: Označevalnik sintakse ukazne vrstice z uporabo definicij sintakse KSyntaxHighlighting.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: source
sl: vir

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: The source file to highlight. If absent, read the file from stdin and the --syntax option must be used.
sl: Izvorna datoteka, ki jo želite označiti. Če je ni, preberite datoteko iz stdin in uporabite možnost --syntax.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available syntax definitions.
sl: Pokaži seznam vseh razpoložljivih določil skladnje.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: List all available themes.
sl: Pokaži seznam vseh razpoložljivih tem.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Download new/updated syntax definitions.
sl: Prejmi nova/posodobljena določila skladnje.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: File to write HTML output to (default: stdout).
sl: Datoteka, v katero bo zapisan izhod HTML (privzeto: stdout).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: output
sl: izhod

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Highlight using this syntax definition (default: auto-detect based on input file).
sl: Poudari z uporabo tega določila skladnje (privzeto: se samodejno izbere glede na vhodno datoteko).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: syntax
sl: skladnja

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Color theme to use for highlighting.
sl: Barvna shema, uporabljena za poudarjanje.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: theme
sl: tema

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Use the specified format instead of html. Must be html, ansi or ansi256.
sl: Uporabi določen format namesto html. Mora biti html, ansi ali ansi256.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Add information to debug a syntax file. Only works with --output-format=ansi or ansi256. Possible values are format, region, context, stackSize and all.
sl: Dodaj informacije za odpravljanje napak v sintaksni datoteki. Deluje samo z --output-format=ansi ali ansi256. Možne vrednosti so format, region, context, stackSize in all.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: type
sl: tip

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Disable ANSI background for the default color.
sl: Onemogoči ozadje ANSI za privzeto barvo.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Select background color role from theme.
sl: Izberite vlogo barve ozadja iz teme.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: role
sl: vloga

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: For ansi and ansi256 formats, flush the output buffer on each line.
sl: Za formata ansi in ansi256, splakni izhodni medpomnilnik v vsaki vrstici.

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: Set HTML page's title
    (default: the filename or "KSyntaxHighlighter" if reading from stdin).
sl: Nastavite naslov HTML strani
    (privzeto: ime datoteke ali "SyntaxHighlighter", če berete iz stdina).

[ctx: SyntaxHighlightingCLI|]
en: title
sl: naslov

[ctx: Language|]
en: None
sl: Nič

[ctx: QObject|]
en: All syntax definitions are up-to-date.
sl: Vsa določila skladnje so posodobljena.

[ctx: QObject|@info]
en: Downloading new syntax definition for '%1'…
sl: Prejemanje novega določila skladnje za '%1'…

[ctx: QObject|@info]
en: Updating syntax definition for '%1' to version %2…
sl: Posodabljanje določila skladnje za '%1' na različico %2…
