kfindpart - en to bg translation catalogue (91 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
bg: Търсене на файлове и папки

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
bg: Неактивно.

note: i18n as below
en: 0 items found
bg: не са открити елементи

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Canceled.
bg: Отменено.

en: Error.
bg: Грешка

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
bg: Моля, задайте абсолютен път в полето "В".

en: Could not find the specified folder.
bg: Зададената директория не може да бъде намерена.

en: one item found | %1 items found
bg[0]: намерен е един файл
bg[1]: намерени са %1 файла

en: Read-write
bg: Четене/запис

en: Read-only
bg: Само за четене

en: Write-only
bg: Само за запис

en: Inaccessible
bg: Недостъпен

[ctx: file name column]
en: Name
bg: Име

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
bg: В поддиректория

[ctx: file size column]
en: Size
bg: Размер

[ctx: modified date column]
en: Modified
bg: Последна промяна

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
bg: Права за достъп

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
bg: Първо съвпадение

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
bg: Копиране на местоположението

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
bg: Това ще копира пътя на първия избран елемент в клипборда.

en: &Open containing folder(s)
bg: &Отваряне на директорията

en: &Delete
bg: И&зтриване

en: &Move to Trash
bg: Преместване в &кошчето

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
bg: Запис на резултатите като

en: Unable to save results.
bg: Резултатите не могат да бъдат записани.

en: KFind Results File
bg: Файл с резултати на програмата KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
bg: Резултатите бяха записани в: %1

en: &Properties
bg: &Допълнителни

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
bg: И&ме:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
bg: Може да използвате глобалните знаци ("*", "?") и ";" за разделяне на няколко имена.

en: Look &in:
bg: &В:

en: Include &subfolders
bg: Търсене в &поддиректориите

en: Case s&ensitive search
bg: &Чувствителен регистър

en: &Browse...
bg: &Избор...

en: &Use files index
bg: И&зползване на индекс

en: Show &hidden files
bg: Показване на &скритите файлове

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
bg: <qt>Въведете името на файла, който търсите. <br />Може да въведете няколко имена на файлове, разделени със знака ";". <br /><br />Името на файла може да съдържа следните специални знаци:<ul><li><b>?</b> - съвпадение на произволен знак;</li><li><b>*</b> - съвпадение на 0 или повече произволни знаци;</li><li><b>[...]</b> - съвпадение на всеки знак в скобите.</li></ul><br />Примери за търсене:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> - търсене за всички имена завършващи с ".kwd" или ".txt";</li><li><b>go[dt]</b> - търсене за "god" и "got";</li><li><b>Hel?o</b> - търсене за всички файлове започващи с "Hel", завършващи с "o" и имащи един произволен знак между тях;</li><li><b>My Document.kwd</b> - търсене за файлове с точно това име.</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
bg: <qt>Използване на индекса за файловете, създаден от пакета <i>slocate</i>. Използването на индекса ускорява значително търсенето. Не забравяйте да обновявате от време на време индекса с командата <i>updatedb</i>.</qt>

en: Find all files created or &modified:
bg: &Последна модификация или създаване

en: &between
bg: &Между

en: and
bg: и

en: File &size is:
bg: &Размер:

en: Files owned by &user:
bg: П&отребител:

en: Owned by &group:
bg: &Група:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
bg: (без значение)

en: At Least
bg: най-малко

en: At Most
bg: най-много

en: Equal To
bg: равен на

en: Byte | Bytes
bg[0]: Байт
bg[1]: Байтове

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
bg: &Вид файл:

en: C&ontaining text:
bg: Те&кст:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
bg: <qt>Ако е зададен текст, се показват само тези текстови файлове, които го съдържат. Имайте предвид, че в този случай се претърсват само текстовите файлове. Проверете в документацията за поддържаните видове файлове.</qt>

en: Case s&ensitive
bg: &Чувствителен регистър

en: Include &binary files
bg: Търсене &във всички файлове

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
bg: <qt>Търсене на текст във всички типове файлове, дори в тези, които не съдържат текст, като програми, изображения, аудио файлове и пр. Ако отметката е изключена и има въведен текст за търсене, се претърсват само текстовите файлове.</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
bg: &за:

en: Search &metainfo sections:
bg: &Мета данни:

en: All Files & Folders
bg: Всички файлове и директории

en: Files
bg: Файлове

en: Folders
bg: Директории

en: Symbolic Links
bg: Символични връзки

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
bg: Специални файлове (сокети, устройства и др.)

en: Executable Files
bg: Изпълними файлове

en: SUID Executable Files
bg: Изпълними файлове с администраторски права

en: All Images
bg: Всички изображения

en: All Video
bg: Всички видео файлове

en: All Sounds
bg: Всички аудио файлове

en: Name/&Location
bg: &Файл

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
bg: Съдър&жание

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
bg: <qt>Търсене в мета данните на файловете.<br />Някой типове файлове имат специални полета за коментар, които описват някои детайли за файла. Примерно:<br /><ul><li>За <b>аудио файлове (mp3, ogg...)</b> може да се търси за дадено заглавие, албум, жанр и пр.</li><li>За <b>изображения (png, gif...)</b> може да се търси в коментара, размера, броя цветове и пр.</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
bg: <qt>Ако полето е зададено се търси само в него.<br /><ul><li>За <b>аудио файлове (mp3, ogg...)</b> може да бъде "Заглавие", "Албум" и пр.</li><li>За <b>изображения (png, gif...)</b> може да бъде "Размер", "Брой цветове" и пр.</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
bg: Не може да бъде задаван период, по-малък от една минута.

en: The date is not valid.
bg: Датата не е валидна.

en: Invalid date range.
bg: Невалиден обхват на дата.

en: Unable to search dates in the future.
bg: Не могат да бъдат задавани дати за търсене в бъдещето.

en: Size is too big. Set maximum size value?
bg: Размерът е много голям. Задаване на максималния размер?

en: Error
bg: Грешка

en: Set
bg: Задаване

en: Do Not Set
bg: Без задаване

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
bg[0]: през измина&лия
bg[1]: през измина&лите

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
bg[0]: месец
bg[1]: месеца

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
bg[0]: година
bg[1]: години

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
bg: Грешка при използване на програмата locate

en: KDE file find utility
bg: Помощна програма за търсене на файлове

en: Former Maintainer
bg: Предишен разработчик

en: Miroslav Flídr
bg: Miroslav Flidr

en: Path(s) to search
bg: Път(ища) за търсене
