kfindpart - en to cs translation catalogue (95 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
cs: Najít soubory/složky

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
cs: Nečinný.

note: i18n as below
en: 0 items found
cs: Nenalezeny žádné položky

en: Searching...
cs: Vyhledávám...

en: Canceled.
cs: Zrušeno.

en: Error.
cs: Chyba.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
cs: Prosím zadejte absolutní cestu do políčka "Kde hledat".

en: Could not find the specified folder.
cs: Nelze nalézt zadanou složku.

en: one item found | %1 items found
cs[0]: nalezena jedna položka
cs[1]: nalezeny %1 položky
cs[2]: nalezeno %1 položek

en: Read-write
cs: Čtení/zápis

en: Read-only
cs: Pouze čtení

en: Write-only
cs: Pouze zápis

en: Inaccessible
cs: Nepřístupné

[ctx: file name column]
en: Name
cs: Název

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
cs: V podsložce

[ctx: file size column]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: modified date column]
en: Modified
cs: Změněno

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
cs: Oprávnění

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
cs: První odpovídající řádek

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
cs: Kopírovat umístění

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
cs: Zkopírovat do schránky cestu první vybrané položky.

en: &Open containing folder(s)
cs: &Otevřít odpovídající složku (y)

en: &Delete
cs: &Smazat

en: &Move to Trash
cs: Přesunout &do koše

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
cs: Uložit výsledky jako

en: Unable to save results.
cs: Nebylo možné uložit výsledky.

en: KFind Results File
cs: Soubor s výstupy KFindu

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
cs: Výsledky byly uloženy do: %1

en: &Properties
cs: Vlastnost&i

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
cs: Pojme&nováno:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
cs: Můžete používat zástupné znaky a středník (;) jako oddělovač více názvů

en: Look &in:
cs: &Kde hledat:

en: Include &subfolders
cs: Včetně pod&složek

en: Case s&ensitive search
cs: Rozlišovat v&elikost

en: &Browse...
cs: &Listovat...

en: &Use files index
cs: Po&užívat index souborů

en: Show &hidden files
cs: Zo&brazit skryté soubory

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
cs: <qt>Zadejte název soubor, který hledáte. <br />Alternativy můžete oddělit středníkem ";". <br /> <br />Názvy souborů mohou obsahovat tyto speciální znaky: <ul> <li><b>?</b> odpovídá jakémukoliv jednomu znaku</li><li><b>*</b> odpovídá nula nebo více jakýmkoliv znakům</li><li><b>[...]</b> odpovídá kterémukoliv znaku v závorkách</li></ul><br />Například:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> najde všechny soubory končící na .kwd nebo .txt</li><li><b>ro[hk]</b> najde "roh" a "rok"</li><li><b>Hel?o</b> najde všechny soubory, které začínají na "Hel" a končí na "o" a zároveň mající jeden znak mezi nimi</li><li><b>Můj Dokument.kwd</b> najde soubory s právě tímto názvem</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
cs: <qt>Tímto vám bude umožněno používat index souborů vytvořený pomocí programu <i>slocate</i>, což urychlí vyhledávání. Nezapomeňte tento rejstřík čas od času aktualizovat pomocí příkazu <i>updatedb</i>. </qt>

en: Find all files created or &modified:
cs: Najít soubo&ry vytvořené nebo změněné:

en: &between
cs: m&ezi

en: and
cs: a

en: File &size is:
cs: Veli&kost:

en: Files owned by &user:
cs: Vlastněno &uživatelem:

en: Owned by &group:
cs: Vlastněno s&kupinou:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
cs: (žádná)

en: At Least
cs: přinejmenším

en: At Most
cs: nejvíce

en: Equal To
cs: Je rovno

en: Byte | Bytes
cs[0]: Bajt
cs[1]: Bajty
cs[2]: Bajtů

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
cs: &Typ souboru:

en: C&ontaining text:
cs: Obsahuje te&xt:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
cs: <qt>Pokud je zadáno, budou nalezeny pouze soubory obsahující tento text. Všimněte si, že ne všechny typy souborů jsou podporovány. Prosím nahlédněte do dokumentace ohledně seznamu podporovaných typů souborů.</qt>

en: Case s&ensitive
cs: Rozlišovat v&elikost

en: Include &binary files
cs: Včetně &binárních souborů

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
cs: <qt> Takto můžete hledat v jakémkoliv typu souboru včetně těch, které obvykle neobsahují text (např. programy nebo obrázky).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
cs: o&bsah:

en: Search &metainfo sections:
cs: Prohledat sekce s &metainformacemi:

en: All Files & Folders
cs: Všechny soubory a složky

en: Files
cs: Soubory

en: Folders
cs: Složky

en: Symbolic Links
cs: Symbolické odkazy

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
cs: Speciální soubory (sokety, soubory zařízení,...)

en: Executable Files
cs: Spustitelné soubory

en: SUID Executable Files
cs: Soubory spustitelné jako SUID

en: All Images
cs: Všechny obrázky

en: All Video
cs: Všechny video soubory

en: All Sounds
cs: Všechny zvukové soubory

en: Name/&Location
cs: Název/u&místění

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
cs: &Obsah

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
cs: <qt>Hledat v specifických komentářích nebo metainformacích souborů <br />Například: <br /><ul><li><b>Zvukové soubory (mp3,...)</b> Hledá v ID3 značce název nebo album</li> <li><b>Obrázky (png,...)</b> Hledá obrázky se speciálním rozlišením, komentářem atd.</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
cs: <qt>Pokud je zadáno, hledá pouze v tomto poli<br /><ul><li><b>Zvukové soubory (mp3,...)</b> Hledá v ID3 značce název nebo album</li><li><b>Obrázky (png,...)</b> Hledá obrázky se speciálním rozlišením, komentářem atd.</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
cs: Nelze hledat v čase kratším než je jedna minuta.

en: The date is not valid.
cs: Toto datum je neplatné.

en: Invalid date range.
cs: Neplatný rozsah dat.

en: Unable to search dates in the future.
cs: Není možné prohledávat budoucí data.

en: Size is too big. Set maximum size value?
cs: Velikost je příliš vysoká. Nastavit hodnotu maximální velikosti?

en: Error
cs: Chyba

en: Set
cs: Nastavit

en: Do Not Set
cs: Nenastavovat

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
cs[0]: během posle&dní
cs[1]: během posle&dních
cs[2]: během posle&dních

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
cs[0]: minuta
cs[1]: minuty
cs[2]: minut

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
cs[0]: hodina
cs[1]: hodiny
cs[2]: hodin

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
cs[0]: den
cs[1]: dny
cs[2]: dnů

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
cs[0]: měsíc
cs[1]: měsíce
cs[2]: měsíců

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
cs[0]: rok
cs[1]: roky
cs[2]: let

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
cs: Chyba při použití nástroje 'locate'

en: KDE file find utility
cs: Nástroj pro hledání souborů

en: (c) 1998-2021, The KDE Developers
cs: (c) 1998-2021, vývojáři KDE

en: Current Maintainer
cs: Současný správce

en: Former Maintainer
cs: Bývalý správce

en: Developer
cs: Vývojář

en: UI Design & more search options
cs: Návrh rozhraní a další možnosti prohledávání

en: UI Design
cs: Design rozhraní

en: Path(s) to search
cs: Cesty k prohledání
