kfindpart - en to csb translation catalogue (83 entries)

en: Searching...
csb: Szëkba...

en: Canceled.
csb: Òprzestóné.

en: Error.
csb: Fela.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
csb: Proszã pòdac absolutną stegnã w pòlu "Szëkôj w".

en: Could not find the specified folder.
csb: Nié mòże nalezc pòdónégò kataloga.

en: Read-write
csb: Òdczët-zapisënk

en: Read-only
csb: Blós òdczët

en: Write-only
csb: Blós zapisënk

en: Inaccessible
csb: Nieprzistãpny

[ctx: file name column]
en: Name
csb: Miono

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
csb: W pòdkatalogu

[ctx: file size column]
en: Size
csb: Miara

[ctx: modified date column]
en: Modified
csb: Zmòdifikòwóny

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
csb: Prawa przistãpù

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
csb: Pierszô słëchającô réżka

en: &Open containing folder(s)
csb: Ò&temkni katalog(dżi)

en: &Delete
csb: Rëmôj

en: &Move to Trash
csb: &Przeniesë do kòsza

en: Unable to save results.
csb: Nié mòże zapisac skùtkù.

en: KFind Results File
csb: Lopk szëkbë KFind

en: &Properties
csb: &Swòjizna

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
csb: &Miono:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
csb: Mòże brëkòwac masków a téż ";" dlô òddzéleniô wielu mionów

en: Look &in:
csb: &Szëkôj w:

en: Include &subfolders
csb: Właczë w niã &pòdkatalodżi

en: Case s&ensitive search
csb: &Zdrzë na wielgòsc céchów

en: &Browse...
csb: &Przezérôj...

en: &Use files index
csb: Brëkùjë &indeksu lopków

en: Show &hidden files
csb: Wëskrzëni &zataconé lopczi

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
csb: <qt>Proszã pòdac miono szëkónégò lopkù.<br />Alternatiwne miona nót je rozdzélëc sprzeczidnikã ";".<br /><br />Miono lopkù mòże miec zôstné specjalné céchë:<ul><li><b>?</b>równo jaczi céch</li><li><b>*</b>równo jaczi cąg céchów</li><li><b>[...]</b>równo jaczi céch zamkłi w kwadratowëch klamrach</li></ul><br />Przëmiôrë:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> szëkô wszëtczé lopczi, co kùńczą sã na .kwd abò .txt</li><li><b>[st]wój</b> szëkô lopków "swój" ë "twój"</li><li><b>Dok?ment</b> szëkô lopczi, chtërnëch miono naczinô sã na "Dok" a kùńczë "ment", a westrzódkù mô dokładno jeden równo jaczi céch.</li><li><b>Mój Dokùment.kwd</b> szëkô lopkù ò dokładno taczim mionie</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
csb: <qt>Ta òptacëjô pòzwôlô przeszëkac indeks lopków robiony przez programã <i>slocate</i>. Pòzwôlô to przërëchlëc szëkbã, leno indeks mùszi bëc aktualizowóny co sztërk (pòlétã <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
csb: Nalezë lopczi ùsôdzoné abò &mòdifikòwóné:

en: &between
csb: &midzy

en: and
csb: a

en: File &size is:
csb: &Miara lopka:

en: Files owned by &user:
csb: Przenôlégô do &brëkòwnika:

en: Owned by &group:
csb: Przenôlégô do &grëpë:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
csb: (felëje)

en: At Least
csb: przenômni

en: At Most
csb: co nôwicy

en: Equal To
csb: równy

en: Byte | Bytes
csb[0]: bajt
csb[1]: bajtów
csb[2]: bajtów

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
csb: Ôr&t lopka:

en: C&ontaining text:
csb: &Zamëkający tekst:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
csb: <qt>Eżlë pòdóny je tuwò jaczis tekst, nalazłé òstaną blós lopczi, jaczé zamëkają gò w se. Nie wszëtczé lopczi z lëstë wëżi mòże przeszëkac na nen ôrt. Lëstã òbsłëgiwónëch lopków jidze nalezc w dokùmentacëji.</qt>

en: Case s&ensitive
csb: Zdrzë na wielgòsc &lëterów

en: Include &binary files
csb: Téż &binarné lopczi

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
csb: <qt> Ta òptacëjô pòzwôlô przeszëkiwac równo jaczi lopczi, téż te, co zwëkòwò nie mają tekstu (np. programë ë òbrôzczi).</qt>

en: Search &metainfo sections:
csb: Przeszëkôj na&główk lopkù:

en: All Files & Folders
csb: Wszëtczé lopczi ë katalodżi

en: Files
csb: Lopczi

en: Folders
csb: Katalodżi

en: Symbolic Links
csb: Symbòlné lopczi

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
csb: Specjalné lopczi (gniôzda, ùrzãdzenia, ...)

en: Executable Files
csb: Zrëszeniowé lopczi

en: SUID Executable Files
csb: Zrëszeniowé lopczi SUID

en: All Images
csb: Wszëtczé òbrôzczi

en: All Video
csb: Wszëtczé filmë

en: All Sounds
csb: Wszëtczé zwãczi

en: Name/&Location
csb: &Miono/katalog

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
csb: &Zamkłosc

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
csb: <qt>Przeszëkùje dodôwné wëdowiédzë zamkłé w nagłówkach niechtërnëch lopków<br />Np.:<br /><ul><li><b>Lopczi aùdio (np. mp3):</b> zamëkają w se wëdowiédzã m. jin. ò albumie ë titlu.</li><li><b>Òbrôzczi (np. png):</b> zamëkają w se wëdowiédzã m .jin. ò rozdzélnoce ë dopòwiescach.</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
csb: <qt>Mòże tuwò wëbrac przeszëkiwóne pòle nagłówka<br /><ul><li><b>Lopczi aùdio (np. mp3):</b> titel, albùm ëtd.</li><li><b>Òbrôzczi (np. png):</b>rozdziélnota, głãbiô farwów ëtd.</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
csb: Cząd mòdifikacëji mùszi bëc wikszi jakno minuta.

en: The date is not valid.
csb: Datum je niepòprôwné.

en: Invalid date range.
csb: Òbrëmienié datumów je niepòprówné.

en: Unable to search dates in the future.
csb: Nie mòże szëkac datum z przińdnotë.

en: Size is too big. Set maximum size value?
csb: Miara je za wiôlgô. Ùstawic maksymalną wôrtosc?

en: Error
csb: Fela

en: Set
csb: Ùstôwi

en: Do Not Set
csb: Nie ùstawiôj

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
csb[0]: &w cządze slédny
csb[1]: &w cządze slédnych
csb[2]: &w cządze slédnych

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
csb[0]: minutë
csb[1]: minut
csb[2]: minut

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
csb[0]: gòdzënë
csb[1]: gòdzën
csb[2]: gòdzënów

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
csb[0]: dnia
csb[1]: dni
csb[2]: dniów

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
csb[0]: miesãc
csb[1]: miesãcy
csb[2]: miesãców

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
csb[0]: rokù
csb[1]: lat
csb[2]: lat

en: KDE file find utility
csb: Nôrzãdze do szëkby lopków

en: Current Maintainer
csb: Aktualny òpiekùn

en: Developer
csb: Programista

en: UI Design & more search options
csb: Projekt interfejsu brëkòwnika ë wicy òptacëjów szëkbë

en: UI Design
csb: Projekt interfejsu brëkòwnika

en: Path(s) to search
csb: Przeszëkiwónié stegnë
