kfindpart - en to fy translation catalogue (84 entries)

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
fy: Net-aktyf.

en: Searching...
fy: Dwaande mei sykjen...

en: Canceled.
fy: Ofbrutsen.

en: Error.
fy: Flater.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
fy: Omskriuw in absoluut paad yn it fak "sykje yn".

en: Could not find the specified folder.
fy: De omskreaune map is net fûn.

en: Read-write
fy: Lêze/skriuwe

en: Read-only
fy: Allinne-lêze

en: Write-only
fy: Allinne-skriuwe

en: Inaccessible
fy: Untagonklik

[ctx: file name column]
en: Name
fy: Namme

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
fy: Yn submap

[ctx: file size column]
en: Size
fy: Grutte

[ctx: modified date column]
en: Modified
fy: Oanpast

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
fy: Tagongsrjochten

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
fy: Earste ferlykbere rigel

en: &Open containing folder(s)
fy: Ordermap(pen)n &iepenje

en: &Delete
fy: &Wiskje

en: &Move to Trash
fy: Nei it Jiskefet ferpleatse

en: Unable to save results.
fy: De resultaten kinne net bewarre wurde.

en: KFind Results File
fy: KFind resultatentriem

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
fy: De resultaten binne bewarre yn: %1

en: &Properties
fy: &Eigenskippen

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
fy: &Neamd:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
fy: Jo kinne brûk meitsje fan jokertekens en ";" foar it skiden fan meardere nammen

en: Look &in:
fy: Sykje &yn:

en: Include &subfolders
fy: Ynklusyf &submappen

en: Case s&ensitive search
fy: Haadl&ettergefoelich sykje

en: &Browse...
fy: &Blêdzje...

en: &Use files index
fy: &Triemyndeks brûke

en: Show &hidden files
fy: &Ferburgen triemmen sjen litte

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
fy: <qt>Fier de triemnamme yn wêr jo om sykje. <br />Alternativen meie skieden wurde troch in puntkomma ";". <br /> <br />De triemnamme mei de folgjende spesjale tekens befetsje: <ul> <li><b>?</b> komt oerien mei elts inkelfâldich teken</li> <li><b>*</b> komt oerien mei nul of mear fan elts teken</li> <li><b>[...]</b> komt oerien mei ien fan de tekens binnen de blokheakjes</li></ul> <br />Foarbylden: <ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> syket alle triemmen dy einje op .kwd of .txt</li> <li><b>Linu[xs]</b> syket Linux en Linus</li> <li><b>Hal?o</b> fynt alle triemmen dy begjinne mei "Hal" en einje op "o", mei ien teken der tusken.</li> <li><b>Myn dokumint.kwd</b> syket alle triemmen dy eksakt dy namme hawwe</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
fy: <qt>Dit lit jo de triemyndeks brûke dy oanmakke is troch <i>slocate</i>. ferjit net om fan tiid ta tiid de yndeks te aktualisearje mei help fan <i>updatedb</i>.</qt>

en: Find all files created or &modified:
fy: Sykje nei alle triemmen, oan&makke of bewurke:

en: &between
fy: &tusken

en: and
fy: en

en: File &size is:
fy: Triem &grutte is:

en: Files owned by &user:
fy: Triemmen eigendom fan brû&ker:

en: Owned by &group:
fy: Eigendom fan &keppel:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
fy: (gjint)

en: At Least
fy: Teminste

en: At Most
fy: Te heechste

en: Equal To
fy: Gelyk oan

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
fy: Triem &type:

en: C&ontaining text:
fy: &Mei de tekst:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
fy: <qt> As it omskreaun is sille allinnich triemmen mei dizze tekst fûn wurde. taljochting: net alle triemtypen út de hjirboppe steande list wurde stipe. Sjoch yn de dokumintaasje foar in list mei stipe triemtypen. </qt>

en: Case s&ensitive
fy: Haadl&ettergefoelich

en: Include &binary files
fy: Ynklusyf &binêre triemmen

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
fy: <qt> Dit lit jo sykje yn wat fan triemtype dan ek, ek de triemmen dy normaal gjin tekst befetsje (bgl. programmatriemmen en ôfbyldings).</qt>

en: Search &metainfo sections:
fy: Sykje yn &metaynfo-seksje:

en: All Files & Folders
fy: Alle triemmen en mappen

en: Files
fy: Triemmen

en: Folders
fy: Mappen

en: Symbolic Links
fy: Symbolyske keppelingen

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
fy: Spesjale triemmen (poarten, apparaattriemmen...)

en: Executable Files
fy: Utfierbere triemmen

en: SUID Executable Files
fy: SUID-útfierbere triemmen

en: All Images
fy: Alle ôfbyldings

en: All Video
fy: Alle fideotriemmen

en: All Sounds
fy: Alle lûdstriemmen

en: Name/&Location
fy: Namme/&lokaasje

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
fy: Y&nhâld

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
fy: <qt>Sykje binnen spesifike kommentaren/meta-ynfo fan triemmen <br />Hjir binne inkele foarbylden: <br /> <ul> <li><b>Lûds-triemmen (mp3...)</b> sykje yn de id3-tag nei in titel, in album, .. </li> <li><b>Ofbyldings (png...)</b> sykje nei triemmen mei in bepaalde resolúsje, kommentaar, ...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
fy: <qt>Wannear oantsjutte is, sykje allinne yn dit fjild<br /> <ul> <li><b>Lûds-triemmen (mp3...)</b> dit kin de titel wêze, it album...</li> <li><b>Ofbyldings (png...)</b> sykje allinne yn de resolúsje, bitdjipte...</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
fy: Der kin net binnen in perioade dy noch net in hiele minút duorret socht wurde.

en: The date is not valid.
fy: De datum is ûnjildich.

en: Invalid date range.
fy: Unjildige datumberik.

en: Unable to search dates in the future.
fy: Der kin net yn de takomst socht wurde.

en: Size is too big. Set maximum size value?
fy: Ofmjitting is te grut. Maksimum wearde ynstelle?

en: Error
fy: Flater

en: Set
fy: ynstelle

en: Do Not Set
fy: Net ynstelle

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
fy[0]: &ûnder de foarige
fy[1]: &ûnder de foarige

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
fy[0]: minút
fy[1]: minúten

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
fy[0]: oere
fy[1]: oeren

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
fy[0]: dei
fy[1]: dagen

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
fy[0]: moanne
fy[1]: moannen

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
fy[0]: jier
fy[1]: jieren

en: KDE file find utility
fy: KDE-sykprogramma

en: Current Maintainer
fy: Hjoeddeiske ûnderhâlder

en: Developer
fy: Untwikkelder

en: UI Design & more search options
fy: UI ûntwerp en mear syk opsjes

en: UI Design
fy: UI ûntwerp

en: Path(s) to search
fy: Sykpaad(en)
