kfindpart - en to ga translation catalogue (89 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
ga: Aimsigh Comhaid/Comhadlanna

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
ga: Díomhaoin.

en: Searching...
ga: Ag cuardach...

en: Canceled.
ga: Cealaithe.

en: Error.
ga: Earráid.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
ga: Tabhair dearbhchonair sa bhosca "Amharc i", le do thoil.

en: Could not find the specified folder.
ga: Níorbh fhéidir an chomhadlann sonraithe a aimsiú.

en: Read-write
ga: Inléite-inscríofa

en: Read-only
ga: Inléite amháin

en: Write-only
ga: Inscríofa amháin

en: Inaccessible
ga: Dorochtana

[ctx: file name column]
en: Name
ga: Ainm

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
ga: Fofhillteán

[ctx: file size column]
en: Size
ga: Méid

[ctx: modified date column]
en: Modified
ga: Athraithe

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
ga: Ceadanna

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
ga: An Chéad Líne Chomhoiriúnach

en: &Open containing folder(s)
ga: &Oscail an/na fillteá(i)n ina bhfuil sé

en: &Delete
ga: &Scrios

en: &Move to Trash
ga: &Cuir sa Bhruscar

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
ga: Sábháil na Torthaí Mar

en: Unable to save results.
ga: Ní féidir na torthaí a shábháil.

en: KFind Results File
ga: Comhad na dTorthaí KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
ga: Sábháladh na torthaí i: %1

en: &Properties
ga: &Airíonna

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
ga: &Ainmnithe:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
ga: Is féidir leat comhoiriúnú saoróige agus ";" chun ainmneacha a dheighilt ó chéile

en: Look &in:
ga: Amharc &i:

en: Include &subfolders
ga: Cuir fofhillteáin &san áireamh

en: Case s&ensitive search
ga: C&uardach cásíogair

en: &Browse...
ga: &Brabhsáil...

en: &Use files index
ga: Ú&sáid innéacs comhad

en: Show &hidden files
ga: Taispeáin comhaid f&holaithe

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
ga: <qt>Iontráil ainm an chomhaid le lorg. <br />Is féidir malairtí éagsúla a scaradh le leathstad ";".<br /><br />Tig leat na carachtair speisialta seo a leanas a úsáid in ainm an chomhaid:<ul><li><b>?</b> comhoiriúnach d'aon charachtar amháin</li><li><b>*</b> comhoiriúnach do náid nó níos mó carachtair</li><li><b>[...]</b> comhoiriúnach d'aon charachtar idir na lúibíní cearnacha</li></ul><br />Cuardaigh shamplacha:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> aimsigh gach comhad le hiarmhír .kwd nó .txt</li><li><b>go[dt]</b> aimsigh 'god' nó 'got'</li><li><b>Hel?o</b> aimsigh gach comhad a thosaíonn le "Hel", le "o" ag an deireadh, le carachtar amháin eatarthu</li><li><b>Mo Chomhad.kwd</b> aimsigh comhaid leis an ainm seo go beacht</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
ga: <qt>Leis seo is féidir an t-innéacs a chruthaigh an pacáiste <i>slocate</i> a úsáid chun an cuardach a bhrostú; bí cinnte an t-innéacs a nuashonrú ó am go ham (le <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
ga: Aimsigh gach comhad a cruthaíodh nó &mionathraíodh:

en: &between
ga: &idir

en: and
ga: agus

en: File &size is:
ga: Méid an &chomhaid:

en: Files owned by &user:
ga: Comhaid atá ag an úsáideoir &seo:

en: Owned by &group:
ga: Comhaid atá ag an n&grúpa seo:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
ga: (is cuma an mhéid)

en: At Least
ga: Ar a Laghad

en: At Most
ga: Ar a Mhéid

en: Equal To
ga: Cothrom Le

en: Byte | Bytes
ga[0]: Bheart
ga[1]: Bheart
ga[2]: Bheart
ga[3]: mBeart
ga[4]: Beart

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
ga: &Cineál comhaid:

en: C&ontaining text:
ga: Leis an téacs se&o ann:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
ga: <qt>Leis seo, aimseoidh na comhaid ina bhfuil an téacs seo amháin. Tabhair faoi deara nach dtacaítear le gach uile chineál ón liosta thuas. Chun liosta iomlán de na cineálacha comhaid a dtacaítear leo, ceadaigh an doiciméadú.</qt>

en: Case s&ensitive
ga: Cá&síogair

en: Include &binary files
ga: Cuir comhaid &dhénártha san áireamh

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
ga: <qt>Leis an rogha seo is féidir aon chineál comhaid a chuardaigh, fiú comhaid nach bhfuil téacs iontu de ghnáth (mar shampla comhaid inrite agus íomhánna).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
ga: a&r:

en: Search &metainfo sections:
ga: Cuardaigh i rannáin &mheiteafhaisnéise:

en: All Files & Folders
ga: Gach Comhad agus Comhadlann

en: Files
ga: Comhaid

en: Folders
ga: Fillteáin

en: Symbolic Links
ga: Naisc Shiombalacha

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
ga: Comhaid Speisialta (Soicéid, Comhaid Ghléis, ...)

en: Executable Files
ga: Comhaid Inrite

en: SUID Executable Files
ga: Comhaid Inrite SUID

en: All Images
ga: Gach Íomhá

en: All Video
ga: Gach Comhad Físe

en: All Sounds
ga: Gach Comhad Fuaime

en: Name/&Location
ga: Ainm/&Suíomh

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
ga: I&nneachar

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
ga: <qt>Cuardaigh nótaí/meiteashonraí sainiúil do chomhaid áirithe<br />Mar shampla:<br /><ul><li><b>Comhaid fhuaime (mp3...)</b> Cuardaigh i gclib id3 ar theideal, albam</li><li><b>Íomhánna (png...)</b> Lorg íomhánna leis an taifeach, nóta, ... sonraithe</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
ga: <qt>Leis seo, cuardófar an réimse seo amháin<br /><ul><li><b>Comhaid fhuaime (mp3...)</b> Cuardaigh i Teideal, Albam, ...</li><li><b>Íomhánna (png...)</b> Cuardaigh i Taifeach, Doimhneacht Giotán, ... amháin</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
ga: Ní féidir an cuardach a chur i gcrích i níos lú ná nóiméad.

en: The date is not valid.
ga: Dáta neamhbhailí.

en: Invalid date range.
ga: Raon neamhbhailí dátaí.

en: Unable to search dates in the future.
ga: Ní féidir dátaí sa todhchaí a chuardach.

en: Size is too big. Set maximum size value?
ga: Tá sé rómhór. Socraigh uasmhéid?

en: Error
ga: Earráid

en: Set
ga: Socraigh

en: Do Not Set
ga: Ná Socraigh

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
ga[0]: &le linn na tréimhse roimhe seo:
ga[1]: &le linn na tréimhse roimhe seo:
ga[2]: &le linn na tréimhse roimhe seo:
ga[3]: &le linn na tréimhse roimhe seo:
ga[4]: &le linn na tréimhse roimhe seo:

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
ga[0]: nóiméad
ga[1]: nóiméad
ga[2]: nóiméad
ga[3]: nóiméad
ga[4]: nóiméad

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
ga[0]: uair
ga[1]: uair
ga[2]: huaire
ga[3]: n-uaire
ga[4]: uair

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
ga[0]: lá
ga[1]: lá
ga[2]: lá
ga[3]: lá
ga[4]: lá

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
ga[0]: mhí
ga[1]: mhí
ga[2]: mhí
ga[3]: mí
ga[4]: mí

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
ga[0]: bliain
ga[1]: bhliain
ga[2]: bliana
ga[3]: mbliana
ga[4]: bliain

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
ga: Earráid agus 'locate' á úsáid

en: KDE file find utility
ga: Uirlis aimsithe comhad KDE

en: Current Maintainer
ga: Cothaitheoir Reatha

en: Developer
ga: Forbróir

en: UI Design & more search options
ga: Dearadh an Chomhéadain agus tuilleadh roghanna cuardaigh

en: UI Design
ga: Dearadh an Chomhéadain

en: Path(s) to search
ga: Conair(í) le cuardach
