kfindpart - en to gl translation catalogue (94 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
gl: Atopar ficheiros/cartafoles

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
gl: Ocioso.

note: i18n as below
en: 0 items found
gl: Non se atopou ningún elemento

en: Searching...
gl: Buscando…

en: Canceled.
gl: Cancelado.

en: Error.
gl: Erro.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
gl: Por favor, especifique unha ruta absoluta no campo «Buscar en».

en: Could not find the specified folder.
gl: Non foi posíbel atopar o cartafol especificado.

en: one item found | %1 items found
gl[0]: atopouse un elemento
gl[1]: atopáronse %1 elementos

en: Read-write
gl: Lectura-escritura

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Write-only
gl: Só escritura

en: Inaccessible
gl: Inaccesíbel

[ctx: file name column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
gl: No subcartafol

[ctx: file size column]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: modified date column]
en: Modified
gl: Data de modificación

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
gl: Permisos

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
gl: Primeira liña coincidente

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
gl: Copiar a localización

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
gl: Isto copiará a ruta do primeiro elemento seleccionado no portapapeis.

en: &Open containing folder(s)
gl: Abrir os cartafoles que o conteñan

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Move to Trash
gl: Deitar no &lixo

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
gl: Gardar os resultados como

en: Unable to save results.
gl: Non é posíbel gardar os resultados.

en: KFind Results File
gl: Ficheiro de resultados de KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
gl: Os resultados gardáronse en: %1

en: &Properties
gl: &Propiedades

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
gl: &Nome:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
gl: Pode usar busca de coincidencias con caracteres de substitución e «;» para separar múltiplos nomes

en: Look &in:
gl: Busca&r en:

en: Include &subfolders
gl: Incluír os &subcartafoles

en: Case s&ensitive search
gl: Busca que distingu&e maiúsculas de minúsculas

en: &Browse...
gl: &Examinar…

en: &Use files index
gl: &Usar o índice de ficheiros

en: Show &hidden files
gl: Amosar os ficheiros &agochados

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
gl: <qt>Insira o nome do ficheiro que está a buscar.<br />As alternativas poden separarse por un punto e coma «;».<br/><br/>O nome do ficheiro pode conter os seguintes caracteres especiais:<ul> <li><b>?</b> concorda con calquera carácter, unha vez</li> <li><b>*</b> concorda con ningún ou máis caracteres calquera</li> <li><b>[…]</b> concorda con calquera dos caracteres entre os corchetes</li></ul> <br/>Exemplos de buscas:<ul> <li><b>*.kwd;*.txt</b> atopa todos os ficheiros que rematen en .kwd ou .txt</li> <li><b>tras[ng]o</b> atopa trasno e trasgo</li> <li><b>O?á</b> atopa todos os ficheiros que comecen por «O» e rematen en «á», tendo un só carácter no medio</li> <li><b>O meu documento.kwd</b> atopa un ficheiro con exactamente ese nome</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
gl: <qt>Isto permítelle usar o índice de ficheiros creado polo paquete <i>slocate</i> para axilizar a busca; lembre actualizar o índice de cando en cando (usando <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
gl: Atopar todos os ficheiros creados ou &modificados:

en: &between
gl: &entre

en: and
gl: e

en: File &size is:
gl: O tama&ño do ficheiro é:

en: Files owned by &user:
gl: Ficheiros pertencentes ao &usuario:

en: Owned by &group:
gl: Pertencentes ao &grupo:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
gl: (ningún)

en: At Least
gl: Polo menos

en: At Most
gl: Como moito

en: Equal To
gl: Igual a

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
gl: &Tipo de ficheiro:

en: C&ontaining text:
gl: Que c&onteñan o texto:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
gl: <qt>Se o especifica, só se atoparán ficheiros que conteñan este texto. Lembre que non se permiten todos os tipos de ficheiro da lista de riba. Por favor, consulte a documentación para unha lista dos tipos de ficheiro permitidos.</qt>

en: Case s&ensitive
gl: Distingu&e maiúsculas de minúsculas

en: Include &binary files
gl: Incluír os ficheiros &binarios

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
gl: <qt>Isto permítelle buscar en calquera tipo de ficheiro, mesmo naqueles que normalmente non conteñen texto (por exemplo ficheiros executábeis e imaxes).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
gl: p&or:

en: Search &metainfo sections:
gl: Buscar nas seccións de &metadatos:

en: All Files & Folders
gl: Todos os ficheiros e cartafoles

en: Files
gl: Ficheiros

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Symbolic Links
gl: Ligazóns simbólicas

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
gl: Ficheiros especiais (Sockets, dispositivos…)

en: Executable Files
gl: Ficheiros executábeis

en: SUID Executable Files
gl: Ficheiros executábeis con SUID

en: All Images
gl: Todas as imaxes

en: All Video
gl: Todos os vídeos

en: All Sounds
gl: Todos os sons

en: Name/&Location
gl: Nome/&Lugar

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
gl: C&ontido

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
gl: <qt>Buscar nos comentarios/metadatos dos ficheiros<br/>Estes son algúns exemplos:<br/><ul><li><b>Ficheiros de son (mp3…)</b> Buscar nunha etiqueta id3 por un título, un álbum</li><li><b>Imaxes (png…)</b> Buscar por imaxes cunha resolución especial, cun comentario…</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
gl: <qt>Se o indica, buscarase só neste campo<br/><ul><li><b>Ficheiros de son (mp3…)</b> Isto pode ser o título, álbum…</li><li><b>Imaxes (png…)</b> Buscar só na resolución, profundidade de bits…</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
gl: Non é posíbel buscar nun período de menos dun minuto.

en: The date is not valid.
gl: A data non é correcta.

en: Invalid date range.
gl: O intervalo de datas é incorrecto.

en: Unable to search dates in the future.
gl: Non é posíbel buscar datas no futuro.

en: Size is too big. Set maximum size value?
gl: O tamaño é demasiado grande. Desexa indicar un tamaño máximo?

en: Error
gl: Erro

en: Set
gl: Definir

en: Do Not Set
gl: Non definir

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
gl[0]: &durante o último
gl[1]: &durante os últimos

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
gl[0]: mes
gl[1]: meses

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
gl[0]: ano
gl[1]: anos

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
gl: Erro ao usar «locate»

en: KDE file find utility
gl: Utilidade de KDE para atopar ficheiros

en: (c) 1998-2021, The KDE Developers
gl: © 1998-2021 O equipo de desenvolvemento de KDE

en: Current Maintainer
gl: Mantedor actual

en: Former Maintainer
gl: Mantedor anterior

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: UI Design & more search options
gl: Deseño da UI e máis opcións de busca

en: UI Design
gl: Deseño da UI

en: Path(s) to search
gl: Ruta(s) onde buscar
