KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (93 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
hu: Fájl- és mappakereső

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
hu: Üresjárat.

note: i18n as below
en: 0 items found
hu: 0 találat

en: Searching...
hu: Keresés…

en: Canceled.
hu: Megszakítva.

en: Error.
hu: Hiba történt.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
hu: Teljes elérési utat kell megadni a „Keresési könyvtár” mezőben.

en: Could not find the specified folder.
hu: A megadott könyvtár nem található.

en: one item found | %1 items found
hu[0]: 1 találat
hu[1]: %1 találat

en: Read-write
hu: Írható-olvasható

en: Read-only
hu: Csak olvasható

en: Write-only
hu: Csak írható

en: Inaccessible
hu: Nem érhető el

[ctx: file name column]
en: Name
hu: Név

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
hu: Alkönyvtárban

[ctx: file size column]
en: Size
hu: Méret

[ctx: modified date column]
en: Modified
hu: Módosítva

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
hu: Jogosultságok

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
hu: Az első illeszkedő sor

en: &Open containing folder(s)
hu: Tartalmazó mappa (vagy mappák) &megnyitása

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Move to Trash
hu: Á&thelyezés a Kukába

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
hu: Az eredmények mentése másként

en: Unable to save results.
hu: Nem sikerült elmenteni az eredményeket.

en: KFind Results File
hu: KFind eredményfájl

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
hu: Az eredmények ebbe a fájlba kerültek: %1

en: &Properties
hu: Tula&jdonságok

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
hu: &Név:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
hu: A keresési karakterek használhatók, több név is megadható pontosvesszővel elválasztva

en: Look &in:
hu: Elérési ú&t:

en: Include &subfolders
hu: Az alkönyvtárakban &is

en: Case s&ensitive search
hu: Nagybetűérzéken&y keresés

en: &Browse...
hu: &Tallózás…

en: &Use files index
hu: Fájlindex h&asználata

en: Show &hidden files
hu: &Rejtett fájlok megjelenítése

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
hu: <qt>Adja meg a keresett fájl nevét. <br />Több lehetőség is megadható pontosvesszővel („;”) elválasztva.<br /><br />A fájlnév a következő speciális karaktereket tartalmazhatja:<ul><li><b>?</b> bármelyik karakterhez illeszkedik</li><li><b>*</b> nulla vagy több karakterhez illeszkedik</li><li><b>[…]</b> a zárójelben felsorolt karakterek bármelyikéhez illeszkedik</li></ul><br />Néhány példa:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> .kwd vagy .txt kiterjesztésű fájlok illeszkednek</li><li><b>go[dt]</b> a god és got nevű fájlok illeszkednek</li><li><b>Hel?o</b> a „Hel”-lel kezdődő, „o”-ra végződő fájlnevek illeszkednek, ha köztük pontosan egy karakter áll</li><li><b>Saját dokumentum.kwd</b> a pontosan ilyen nevű fájlokhoz illeszkedik</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
hu: <qt>Ez lehetővé teszi az <i>slocate</i> programmal készült indexek felhasználását kereséshez. Ne felejtse el rendszeresen felfrissíteni az indexet (az <i>updatedb</i> paranccsal).</qt>

en: Find all files created or &modified:
hu: Dátum (létrehozás vagy mó&dosítás):

en: &between
hu: Két dátum kö&zött:

en: and
hu: és

en: File &size is:
hu: &Méret:

en: Files owned by &user:
hu: &Tulajdonos:

en: Owned by &group:
hu: &Csoport:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
hu: (nincs)

en: At Least
hu: legalább

en: At Most
hu: legfeljebb

en: Equal To
hu: egyenlő

en: Byte | Bytes
hu[0]: bájt
hu[1]: bájt

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
hu: Fájltíp&us:

en: C&ontaining text:
hu: Ta&rtalmazott szöveg:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
hu: <qt>Ha meg van adva, csak azok a fájlok lehetnek találatok, amelyekben ez a szöveg előfordul. Nem minden fájltípus támogatott a fenti listában, a támogatottak listája megtalálható a dokumentációban.</qt>

en: Case s&ensitive
hu: Nagy&betűérzékeny keresés

en: Include &binary files
hu: &Bináris fájlokban is

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
hu: <qt>Lehető teszi a keresést minden fájltípusban, még azokban is, amelyek nem tartalmaznak szöveget (programfájlokban, képekben).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
hu: e&rre:

en: Search &metainfo sections:
hu: Keresés a következő &metaadat-szakaszokban:

en: All Files & Folders
hu: Minden fájl és könyvtár

en: Files
hu: Fájlok

en: Folders
hu: Könyvtárak

en: Symbolic Links
hu: Szimbolikus linkek

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
hu: Speciális fájlok (pl. socketek, eszközfájlok)

en: Executable Files
hu: Programfájlok

en: SUID Executable Files
hu: Set UID-s programfájlok

en: All Images
hu: Minden kép

en: All Video
hu: Minden videófájl

en: All Sounds
hu: Minden hangfájl

en: Name/&Location
hu: Név/e&lérési út

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
hu: T&artalom

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
hu: <qt>Keresés a fájlokhoz tartozó megjegyzések és metajellemzők között<br />Néhány példa:<br /><ul><li><b>Hangfájlok (pl. MP3)</b> Keresés az MP3 fájlok ID3 címkéire, például a szám vagy az album nevére</li><li><b>Képek (pl. PNG)</b> Keresés a képek felbontása, a hozzájuk fűzött megjegyzések szerint…</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
hu: <qt>Ha meg van adva, akkor keresés csak erre a mezőre<br /><ul><li><b>Hangfájlok (pl. MP3)</b>A szám vagy az album címe stb.</li><li><b>Képek (pl. PNG)</b>A felbontás vagy a színmélység értéke stb.</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
hu: Nem adható meg olyan időtartomány, mely rövidebb egy percnél.

en: The date is not valid.
hu: A dátum érvénytelen.

en: Invalid date range.
hu: Érvénytelen dátumtartomány.

en: Unable to search dates in the future.
hu: Nem lehet jövőbeli dátumokra keresni.

en: Size is too big. Set maximum size value?
hu: Túl nagy a méret, be szeretne állítani felső méretkorlátot?

en: Error
hu: Hiba

en: Set
hu: Beállítás

en: Do Not Set
hu: Nem kell beállítani

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
hu[0]: Az &utóbbi időszakban:
hu[1]: Az &utóbbi időszakban:

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
hu[0]: nap
hu[1]: nap

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
hu[0]: hónap
hu[1]: hónap

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
hu[0]: év
hu[1]: év

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
hu: Hiba történt keresés közben

en: KDE file find utility
hu: A KDE fájlkereső alkalmazása

en: (c) 1998-2021, The KDE Developers
hu: © A KDE fejlesztői, 1998-2021.

en: Current Maintainer
hu: Jelenlegi karbantartó

en: Former Maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: UI Design & more search options
hu: Felülettervezés, kibővített keresési opciók

en: UI Design
hu: Felülettervezés

en: Path(s) to search
hu: A keresési útvonalak
