kfindpart - en to km translation catalogue (89 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
km: រក​ឯកសារ/ថត

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
km: ទំនេរ ។

en: Searching...
km: កំពុង​ស្វែង​រក...

en: Canceled.
km: បានបោះបង់

en: Error.
km: កំហុស ។

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
km: សូម​បញ្ជាក់​ផ្លូវ​ពេញ​លេញ​មួយ​ក្នុង​ប្រអប់ "រក​មើល​" ។

en: Could not find the specified folder.
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។

en: Read-write
km: អាន-សរសេរ

en: Read-only
km: បាន​តែ​អាន

en: Write-only
km: បាន​តែ​សរសេរ

en: Inaccessible
km: មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ

[ctx: file name column]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
km: ក្នុង​ថត​រង

[ctx: file size column]
en: Size
km: ទំហំ

[ctx: modified date column]
en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
km: សិទ្ធិ

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
km: បន្ទាត់​ដែល​ផ្គូផ្គង​ដំបូង

en: &Open containing folder(s)
km: បើកថត​ដែល​មាន

en: &Delete
km: លុប

en: &Move to Trash
km: ផ្លាស់ទីទៅ​ធុងសរាម

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
km: រក្សា​ទុក​លទ្ធផល​ជា

en: Unable to save results.
km: មិន​អាច​រក្សា​ទុក​លទ្ធផល ។

en: KFind Results File
km: ឯកសារ​លទ្ធផល​របស់ KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
km: លទ្ធផល​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ទៅកាន់ ៖ %1

en: &Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
km: មាន​ឈ្មោះ ៖

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
km: អ្នក​អាច​ស្វែងរក​ដោយ​ប្រើ​តួ​អក្សរ​ជំនួស និង​សញ្ញា ";" សម្រាប់​បំបែក​ឈ្មោះ​ជា​ច្រើន

en: Look &in:
km: រក​មើល ៖

en: Include &subfolders
km: រួម​បញ្ចូល​ទាំង​ថត​រង

en: Case s&ensitive search
km: ស្វែង​រក​ដោយ​ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ

en: &Browse...
km: រក​មើល...

en: &Use files index
km: ប្រើ​លិបិក្រម​របស់​ឯកសារ

en: Show &hidden files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែល​បានលាក់

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
km: <qt>បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​អ្នក​កំពុង​ស្វែងរក ។ <br/>ឈ្មោះ​ជំនួស​អាច​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា ";" ។<br/><br/>ឈ្មោះ​ឯកសារ​អាច​មាន​តួ​អក្សរ​ពិសេស​ដូច​ខាង​ក្រោម​នេះ ៖<ul><li><b>?</b> ផ្គូផ្គង​តែ ​មួយ​តួ​អក្សរ</li><li><b>*</b>ផ្គូផ្គង​គ្មាន​តួ​អក្សរ ឬ​តួ​អក្សរ​មួយ ឬ​ច្រើន</li><li><b>[...]</b> ផ្គូផ្គង​តួ​អក្សរ​ណា​មួយ​នៃ​តួ​អក្សរ​ក្នុង​វង់ដង្កៀប </li></ul><br/>ឧទាហរណ៍​ការ​ស្វែង​រក ៖ <ul><li> <b>*.kwd;*.txt </b> រក​ឯកសារ​ទាំងអស់​ដែល​បញ្ចប់​ដោយ .kwd ឬ .txt </li><li><b>go[dt]</b> រក god និង got</li><li><b>Hel?o</b> រក​ឯកសារ​ទាំង​អស់​ដែល​ចាប់​ផ្ដើម​ដោយ "Hel" និង​បញ្ចប់ ​ដោយ "o" ហើយ​មាន​តួ​អក្សរ​មួយ​ក្នុង​ចន្លោះ</li><li><b>My Document.kwd</b> រក​ឯកសារ​ដែល ​មាន​ឈ្មោះ My Document.kwd</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
km: <qt>វា​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​លិបិក្រម​របស់​ឯកសារ ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​កញ្ចប់ <i>slocate</i> ដើម្បី​បង្កើន​ល្បឿន​ស្វែង​រក សូម​ចងចាំ​ថា ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​លិបិក្រម​​ពីពេល​មួយ​ទៅ​ពេល​មួយ (ដោយ​ប្រើ <i>updatedb</i>) ។</qt>

en: Find all files created or &modified:
km: រក​ឯកសារ​ទាំង​អស់​ដែល​បាន​បង្កើត ឬ​កែប្រែ ៖

en: &between
km: រវាង

en: and
km: និង

en: File &size is:
km: ទំហំ​ឯកសារ​គឺ ៖

en: Files owned by &user:
km: ឯកសារ​ជា​របស់​អ្នក​ប្រើ ៖

en: Owned by &group:
km: ជា​របស់​ក្រុម ៖

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
km: (គ្មាន)

en: At Least
km: យ៉ាង​ហោច​ណាស់

en: At Most
km: ច្រើន​បំផុត

en: Equal To
km: ស្មើ​នឹង

en: Byte | Bytes
km[0]: បៃ

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
km: ប្រភេទ​ឯកសារ ៖

en: C&ontaining text:
km: មាន​អត្ថបទ ៖

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
km: <qt>បើ​បាន​បញ្ជាក់ នោះ​មាន​តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​អត្ថបទ​នេះ​ប៉ុណ្ណោះ នឹង​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ។ ចំណាំ​ថា មិន​មែន​ប្រភេទ​ឯកសារ​ទាំង​អស់​ពី​បញ្ជី​ខាង​លើ ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។ សូម​យោង​ទៅ​ឯកសារ​នៃ​បញ្ជី​របស់​ប្រភេទ​ឯកសារ​ដែល​គាំទ្រ ។</qt>

en: Case s&ensitive
km: ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ

en: Include &binary files
km: រួម​បញ្ចូល​ឯកសារ​គោល​ពីរ

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
km: <qt>នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ស្វែង​រករាល់​ប្រភេទ​ឯកសារ​ទោះ​បី​ជា​ឯកសារ​នោះ​តាម​ធម្មតា​មិន​មាន​អត្ថបទ​ក៍​ដោយ (ឧទាហរណ៍ ឯកសារ​កម្មវិធី និង​រូបភាព) ។</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
km: សម្រាប់ ៖

en: Search &metainfo sections:
km: ស្វែងរក​ផ្នែក​របស់​ព័ត៌មាន​មេតា ៖

en: All Files & Folders
km: ឯកសារ & ថត​ទាំង​អស់

en: Files
km: ​ឯកសារ

en: Folders
km: ថត

en: Symbolic Links
km: តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
km: ឯកសារ​ពិសេស (រន្ធ, ឯកសារ​ឧបករណ៍,...)

en: Executable Files
km: ឯកសារ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន

en: SUID Executable Files
km: ឯកសារ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​របស់ SUID

en: All Images
km: រូបភាព​ទាំងអស់

en: All Video
km: វីដេអូ​ទាំងអស់

en: All Sounds
km: សំឡេង​ទាំងអស់

en: Name/&Location
km: ឈ្មោះ/ទីតាំង

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
km: មាតិកា

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
km: <qt>ស្វែងរក​សេចក្តី​អធិប្បាយ​ជាក់លាក់​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​/ព័ត៌មាន​មេតា<br />មានឧទាហរណ៍​មួយ​ចំនួន​ ៖<br /><ul><li><b>ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ (mp3...)</b> ស្វែងរក​ស្លាក id3 សម្រាប់​ចំណង​ជើង អាល់ប៊ុម</li><li><b>រូបភាព​ (png...)</b> ស្វែងរក​រូបភាព​ជាមួយ​ការ​ប្រែប្រួល​ មតិ​យោបល់...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
km: <qt>បើ​វា​បាន​បញ្ជាក់ ស្វែងរក​បាន​តែ​នៅ​ក្នុង​វាល​<br /><ul><li><b>ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ (mp3...)</b> កា​រ​នេះ​វា​អាច​ជា​ចំណង​ជើង អាល់ប៊ុម...</li><li><b>រូបភាព​ (png...)</b> បាន​តែ​ស្វែងរក​ក្នុង​គុណភាព​បង្ហាញ​ជម្រើស​ប៊ីត​...</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ក្នុង​រយៈ​ពេល​តិច​ជាង​មួយ​នាទី ។

en: The date is not valid.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Invalid date range.
km: ជួរ​កាល​បរិច្ឆេទ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។

en: Unable to search dates in the future.
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​កាល​បរិច្ឆេទ​ក្នុង​ពេល​អនាគត

en: Size is too big. Set maximum size value?
km: ទំហំ​ធំ​ពេក ។ កំណត់​តម្លៃ​ទំហំ​អតិបរមា?

en: Error
km: កំហុស

en: Set
km: កំណត់

en: Do Not Set
km: កុំ​កំណត់

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
km[0]: អំឡុង​ពេល​មុន

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
km[0]: នាទី

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
km[0]: ម៉ោង

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
km[0]: ថ្ងៃ

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
km[0]: ខែ

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
km[0]: ឆ្នាំ

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
km: មាន​កំហុស នៅពេល​ប្រើ​ទីតាំង​

en: KDE file find utility
km: ឧបករណ៍​ប្រើប្រាស់​រក​ឯកសារ KDE

en: Current Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: UI Design & more search options
km: រចនា UI និង ជម្រើស​ស្វែង​រក​ជា​ច្រើន​ទៀត

en: UI Design
km: រចនា UI

en: Path(s) to search
km: ផ្លូវដែលត្រូវ​ស្វែង​រក
