kfindpart - en to mai translation catalogue (84 entries)

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
mai: निष्क्रिय.

en: Searching...
mai: खोजि रहल अछि...

en: Canceled.
mai: रद

en: Error.
mai: त्रुटि.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
mai: कृपया "एकरामे देखू" बक्सा मे निरपेक्ष (एब्सल्यूट) पथ उल्लेखित करू .

en: Could not find the specified folder.
mai: उल्लेखित फोल्डर पाएल नहि गेल.

en: Read-write
mai: पढू-लिखू

en: Read-only
mai: सिर्फ पढबाक लेल

en: Write-only
mai: केवल-लिखू

en: Inaccessible
mai: अनभिग्मय

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
mai: मिलैत जुलैत प्रथम पंक्ति

en: &Open containing folder(s)
mai: फोल्डरक संग खोलू (&O)

en: &Move to Trash
mai: रद्दीमे डालू (&M)

en: Unable to save results.
mai: परिणाम केँ सहेजनाइ संभव नहि अछि.

en: KFind Results File
mai: के-फाइंड परिणाम फाइल

en: &Properties
mai: गुण (&P)

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
mai: अहाँ वाइल्ड-कार्ड मिलान तथा ";" क' उपयोग बहुत सँ नाम केँ अलग करब क' लेल कए सकैत छी

en: Look &in:
mai: एकरामे देखू(&i):

en: Include &subfolders
mai: उप-फोल्डर शामिल करू (&s)

en: Case s&ensitive search
mai: अक्षर संवेदनशील खोज (&e)

en: &Browse...
mai: ब्राउज़ करू (&B)...

en: &Use files index
mai: फाइल निर्देशिका इस्तेमाल करू (&U)

en: Show &hidden files
mai: नुकाएल फाइलसभ देखाबू (&h)

en: Find all files created or &modified:
mai: सभटा बनाएल गेल अथवा परिवर्धित फाइल केँ ताकू: (&m)

en: &between
mai: मध्यमे (&b)

en: and
mai: आओर

en: File &size is:
mai: फाइल आकार अछि (&s):

en: Files owned by &user:
mai: फाइल प्रयोक्ता क' स्वामित्व मे अछि (&u) :

en: Owned by &group:
mai: समूह क' स्वामित्व मे अछि (&g):

en: At Least
mai: कम सँ कम

en: At Most
mai: बेसी सँ बेसी

en: Equal To
mai: कए बराबर

en: C&ontaining text:
mai: पाठ राखल अछि. (&o)

en: Case s&ensitive
mai: अक्षर संवेदनशील (&e)

en: Include &binary files
mai: बाइनरी फाइलकेँ शामिल करू (&b)

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
mai: <qt>ई अहाँकेँ कोनो प्रकारक फाइल मे ताक देत अछि. एतय तकि जे ओकरामे प्रायः कोनो पाठ नहि होएत अछि. उदाहरण क' लेल, प्रोग्राम फाइल मे तथा छवि मे).</qt>

en: Search &metainfo sections:
mai: खोजक मेटाजानकारी सत्र (&m):

en: All Files & Folders
mai: सभटा फोल्डर आ फाइल

en: Files
mai: फाइल

en: Folders
mai: फोल्डरसभ

en: Symbolic Links
mai: सिंबालिक लिंक्स

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
mai: विशिष्ट फाइल (साकेट्स, अओजार फाइल,...)

en: Executable Files
mai: निष्पादनीय फाइल

en: SUID Executable Files
mai: एसयूआईडी निष्पादनीय फाइल

en: All Images
mai: सभ बिंब

en: All Video
mai: सभटा वीडियो

en: All Sounds
mai: सभटा ध्वनि

en: Name/&Location
mai: नाम/स्थान  (&L)

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
mai: विषय वस्तु (&o)

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
mai: एकटा समय क' भीतर खोजबा मे अक्षम जे एकटा मिनट सँ कम अछि.

en: The date is not valid.
mai: दिनांक वैध नहि अछि.

en: Invalid date range.
mai: अवैध दिनांक सीमा.

en: Unable to search dates in the future.
mai: भविष्य मे दिनांक खोजबा मे अक्षम.

en: Size is too big. Set maximum size value?
mai: आकार बहुत पैघ अछि.  अधिकतम आकार मूल्य सेट करू?

en: Error
mai: त्रुटि

en: Set
mai: सेट

en: Do Not Set
mai: सेट नहि करू

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
mai[0]: पछिला क' काले (&d)
mai[1]: पछिला क' काले (&d)

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
mai[0]: मिनट
mai[1]: मिनट

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
mai[0]: घंटा
mai[1]: घंटा

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
mai[0]: दिन
mai[1]: दिन

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
mai[0]: महीना
mai[1]: महीना

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
mai[0]: साल
mai[1]: साल

en: KFind
mai: के-फाइंड

en: KDE file find utility
mai: केडीई फाइल ताकबाक यूटिलिटी

en: Current Maintainer
mai: वर्तमान मेंटेनर

en: Eric Coquelle
mai: एरिक काकेल्ले

en: Mark W. Webb
mai: मार्क डबल्यू वेब

en: Developer
mai: डेवलपर

en: Beppe Grimaldi
mai: बेप्पे गिरमाल्दी

en: UI Design & more search options
mai: यूआई डिज़ाइन आ बेसी खोजबाक विकल्प

en: Martin Hartig
mai: मार्टिन हार्टिग

en: Stephan Kulow
mai: स्टीफन कुलोव

en: Mario Weilguni
mai: मारियो वेइलगुनी

en: Alex Zepeda
mai: एलेक्स जेपेदा

en: Harri Porten
mai: हैरी पोर्तेन

en: Dima Rogozin
mai: दिमा रोगोजिन

en: Carsten Pfeiffer
mai: कार्स्टेन फेइफर

en: Hans Petter Bieker
mai: हैंस पीटर बीइकर

en: Waldo Bastian
mai: वाल्दो बास्तियान

en: UI Design
mai: यूआई डिज़ाइन

en: Alexander Neundorf
mai: अलेक्जेंडर न्यून्दार्फ

en: Clarence Dang
mai: क्लेरेंस डैंग

en: Path(s) to search
mai: खोजबाक पथ
