kfindpart - en to ms translation catalogue (80 entries)

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
ms: Melahu.

en: Searching...
ms: Mencari...

en: Canceled.
ms: Dibatalkan.

en: Error.
ms: Ralat.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
ms: Tentukan laluan sebenar pada kotak "Lihat pada".

en: Could not find the specified folder.
ms: Tidak dapat mencari folder dinyatakan.

en: Read-write
ms: Baca-tulos

en: Read-only
ms: Baca-sahaja

en: Write-only
ms: Tulis-sahaja

en: Inaccessible
ms: Tidak boleh dicapai

[ctx: file name column]
en: Name
ms: Nama

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
ms: Dalam Subfolder

[ctx: file size column]
en: Size
ms: Saiz

[ctx: modified date column]
en: Modified
ms: Diubahsuai

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
ms: Keizinan

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
ms: Baris Pertama Dipadankan

en: &Open containing folder(s)
ms: Buka f&older kandungan

en: &Delete
ms: Pa&dam

en: &Move to Trash
ms: &Buang ke Tong Sampah

en: Unable to save results.
ms: Tidak dapat menyimpan hasil.

en: KFind Results File
ms: Fail Hasil KFind

en: &Properties
ms: Ciri-cir&i...

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
ms: Di&namakan:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
ms: Anda boleh gunakan padanan wildcard ";" untuk memisahkan banyak nama

en: Look &in:
ms: L&ihat dalam:

en: Include &subfolders
ms: Masukkan &subfolder

en: Case s&ensitive search
ms: Cari sensitif huruf besar/kecil

en: &Browse...
ms: &Lungsur...

en: &Use files index
ms: &Guna indeks fail

en: Show &hidden files
ms: Papar fail &tersembunyi

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
ms: <qt>Masukkan nama fail yang anda cari. <br />Alternatif boleh dipisahkan oleh koma bertitik ";".<br /><br />Nama fail mungkin mengandungi aksara khas yang berikut:<ul><li><b>?</b> padan dengan mana-mana satu aksara</li><li><b>*</b> padan dengan sifar atau lebih mana-mana aksara</li><li><b>[...]</b> padan dengan mana-mana aksara di dalam kurungan</li></ul><br />Contoh carian:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> mencari semua fail berakhir dengan .kwd atau .txt</li><li><b>go[dt]</b> mencari god dan got</li><li><b>Hel?o</b> mencari semua fail yang bermula dengan "Hel" dan berakhir dengan "o", mempunyai satu aksara di antaranya</li><li><b>My Document.kwd</b> mencari fail yang betul-betul nama tersebut</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
ms: <qt>Ini membolehkan anda menggunakan indeks fail yang dicipta oleh pakej <i>slocate</i> untuk mempercepat carian; ingat untuk mengemas kini indeks dari semasa ke semasa <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
ms: Cari se&mua fail telah dicipta atau telah diubah:

en: &between
ms: &di antara

en: and
ms: dan

en: File &size is:
ms: &Saiz Fail ialah:

en: Files owned by &user:
ms: Fail dimiliki oleh pengg&una:

en: Owned by &group:
ms: Dimiliki oleh &kumpulan:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
ms: (tiada)

en: At Least
ms: Paling Kurang

en: At Most
ms: Paling Tinggi

en: Equal To
ms: Sama Dengan

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
ms: &Jenis fail:

en: C&ontaining text:
ms: Teks &mengandungi:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
ms: <qt>Jika dinyatakan, hanya fail yang mengandungi teks ini ditemui. Ambil perhatian bahawa bukan semua jenis fail dari senarai di atas disokong. Rujuk dokumentasi bagi senarai jenis fail yang disokong.</qt>

en: Case s&ensitive
ms: &Sensitif huruf besar/kecil

en: Include &binary files
ms: Masukkan fail &binari

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
ms: <qt>Ini membolehkan anda mencari dalam mana-mana jenis fail, sekalipun yang biasanya tidak mengandungi teks (contohnya fail program dan imej).</qt>

en: Search &metainfo sections:
ms: Cari seksyen info &meta:

en: All Files & Folders
ms: Semua Fail & Folder

en: Files
ms: Fail

en: Folders
ms: Folder

en: Symbolic Links
ms: Pautan Simbolik

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
ms: Fail Khas (Soket, Fail Peranti, ...)

en: Executable Files
ms: Fail Boleh Laksana

en: SUID Executable Files
ms: Fail Boleh Laksana SUID

en: All Images
ms: Semua Imej

en: All Video
ms: Semua Video

en: All Sounds
ms: Semua Bunyi

en: Name/&Location
ms: Nama/&Lokasi

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
ms: &Kandungan

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
ms: <qt>Cari dalam komen khusus/metainfo fail<br />Terdapat beberapa contoh:<br /><ul><li><b>Fail audio (mp3...)</b> Cari dalam tag id3 bagi tajuk, album</li><li><b>Imej (png...)</b> Car imej dengan resolusi khas, komen...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
ms: <qt>Jika dinyatakan, cari hanya dalam medan ini<br /><ul><li><b>Fail audio (mp3...)</b> Ini boleh jadi Tajuk, Album...</li><li><b>Imej (png...)</b> Cari hanya dalam Resolusi, Kedalaman Bit...</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
ms: Tidak dapat mencari dalam tempoh yang kurang daripada seminit.

en: The date is not valid.
ms: Tarikh tidak sah.

en: Invalid date range.
ms: Julat tarikh tak sah.

en: Unable to search dates in the future.
ms: Gagal mencari tarikh untuk masa hadapan.

en: Size is too big. Set maximum size value?
ms: Saiz terlalu besar. Tetap nilai saiz maksimum?

en: Error
ms: Ralat

en: Set
ms: Tetap

en: Do Not Set
ms: Jangan Tetap

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
ms[0]: minit
ms[1]: minit

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
ms[0]: jam
ms[1]: jam

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
ms[0]: tahun
ms[1]: tahun

en: KDE file find utility
ms: Fail KDE jumpa kemudahan

en: Current Maintainer
ms: Penyelenggara Semasa

en: Developer
ms: Pemaju

en: UI Design & more search options
ms: Rekabentuk UI dan carian lanjutan

en: UI Design
ms: Rekabentuk UI

en: Path(s) to search
ms: Laluan hendak dicari
