kfindpart - en to nb translation catalogue (91 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
nb: Finn filer og mapper

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
nb: Tomgang.

en: Searching...
nb: Søker …

en: Canceled.
nb: Avbrutt.

en: Error.
nb: Feil.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
nb: Vennligst angi en fullstendig sti i feltet «Let i».

en: Could not find the specified folder.
nb: Fant ikke den oppgitte katalogen.

en: Read-write
nb: Lese-skrive

en: Read-only
nb: Bare lese

en: Write-only
nb: Bare skrive

en: Inaccessible
nb: Utilgjengelig

[ctx: file name column]
en: Name
nb: Navn

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
nb: I undermappe

[ctx: file size column]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: modified date column]
en: Modified
nb: Endret

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
nb: Rettigheter

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
nb: Første linje med treff

en: &Open containing folder(s)
nb: &Åpne omliggende mappe(r)

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Move to Trash
nb: Flytt til &papirkurven

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
nb: Lagre resultater som

en: Unable to save results.
nb: Klarte ikke å lagre resultatet.

en: KFind Results File
nb: KFind-resultatfil

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
nb: Resultater ble lagret i: %1

en: &Properties
nb: &Egenskaper

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
nb: Med &navn:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
nb: Du kan bruke jokertegn, og «;» som skille mellom flere navn

en: Look &in:
nb: Let &i:

en: Include &subfolders
nb: Ta med &undermapper

en: Case s&ensitive search
nb: Skill m&ellom små og store bokstaver

en: &Browse...
nb: &Bla gjennom …

en: &Use files index
nb: Br&uk fil-indeks

en: Show &hidden files
nb: Vis &skjulte filer

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
nb: <qt>Oppgi filnavnet du søker etter. <br />Du kan skille alternativer med semikolon «;».<br /><br /> Filnavnet kan innholde følgende spesialtegn:<ul><li><b>?</b> som treffer ethvert enkelt tegn</li><li><b>*</b> treffer null eller flere av alle typer tegn</li><li><b>[…]</b> treff et av  tegnene i firkantparentesene </li></ul><br />Eksempler på søk:<ul><li><b> *.kwd;*.txt</b> finner alle filer som ender med .kwd eller .txt</li><li><b>go[dt]</b> finner god og got</li><li><b>Hel?o</b> finner alle  filer som starter med «Hel» og avsluttes med «o», og har bare et tegn i mellom</li><li><b>My Document.kwd</b> finner en fil med akkurat det navnet</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
nb: <qt>Gir tilgang til fil-liste laget av <i>slocate</i>-pakken som gir økt tempo på filsøk. Ikke glem å oppdatere lista fra tid til annen (bruk <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
nb: Finn alle filer laget eller &endret:

en: &between
nb: &mellom

en: and
nb: og

en: File &size is:
nb: Fil&størrelsen er:

en: Files owned by &user:
nb: Filer som br&uker eier:

en: Owned by &group:
nb: Filer som tilhører &gruppe:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
nb: (ingen)

en: At Least
nb: I det minste

en: At Most
nb: Ikke mer enn

en: Equal To
nb: Lik

en: Byte | Bytes
nb[0]: byte
nb[1]: byte

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
nb: Fil&type:

en: C&ontaining text:
nb: Inneh&older tekst:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
nb: <qt> Om valgt, finner bare filer som inneholder denne teksten. Merk ikke alle filtyper fra lista over er støttet. Se i dokumentasjonen for støttede filtyper.</qt>

en: Case s&ensitive
nb: Skill m&ellom store og små bokstaver

en: Include &binary files
nb: Ta med &binærfiler

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
nb: <qt> Gir søk i hvilken som helst fil, selv om filene ikke inneholder tekst (for eksempel et program eller bilder).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
nb: ette&r:

en: Search &metainfo sections:
nb: Søk i filenes &metadata:

en: All Files & Folders
nb: Alle filer og mapper

en: Files
nb: Filer

en: Folders
nb: Mapper

en: Symbolic Links
nb: Symbolske lenker

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
nb: Spesielle filer (sokler, enhetsfiler, …)

en: Executable Files
nb: Kjørbare filer

en: SUID Executable Files
nb: SUID-programfiler

en: All Images
nb: Alle bilder

en: All Video
nb: Alle videoer

en: All Sounds
nb: Alle lyder

en: Name/&Location
nb: Navn/p&lassering

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
nb: Innh&old

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
nb: <qt> Søk inne i filenes spesifikke kommentarer/metadata.<br /> Noen eksempler:<br /> <ul> <li><b>Lydfiler (mp3 …)</b> Søk i id3-tagger etter en tittel, et album</li> <li><b> Bilder (png …)</b> Søk etter bilder med en spesiell kommentar, oppløsning etc</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
nb: <qt>Søk bare i dette feltet, hvis oppgitt <br /> <ul> <li><b>Lydfiler (mp3 …)</b> Dette kan være TItel, Album …</li> <li><b>Bilder (png …)</b> Søk bare i Oppløsning, Bitdybde … </li> </ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
nb: Kan ikke søke innenfor en periode kortere enn ett minutt.

en: The date is not valid.
nb: Datoen er ikke gyldig.

en: Invalid date range.
nb: Dato-området er ikke gyldig.

en: Unable to search dates in the future.
nb: Kan ikke søke etter framtidige datoer.

en: Size is too big. Set maximum size value?
nb: For stor … Vil du velge en øvre størrelsesgrense?

en: Error
nb: Feil

en: Set
nb: Velg

en: Do Not Set
nb: Ikke velg

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
nb[0]: i løpet av  &siste
nb[1]: i løpet av  &siste

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
nb[0]: måned
nb[1]: måneder

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
nb[0]: år
nb[1]: år

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
nb: Feil oppsto mens locate ble brukt

en: KFind
nb: KFinn

en: KDE file find utility
nb: KDE-verktøy for filfinning

en: Current Maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Former Maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Developer
nb: Utvikler

en: UI Design & more search options
nb: Grafisk design & flere søkemuligheter

en: UI Design
nb: UI-design

en: Path(s) to search
nb: Sti(er) å søke i
