kfindpart - en to nds translation catalogue (88 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
nds: Dateien/Ornern söken

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
nds: Deit nix.

en: Searching...
nds: An't Söken...

en: Canceled.
nds: Afbraken.

en: Error.
nds: Fehler.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
nds: Bitte giff bi "Söök in" en helen Padd an.

en: Could not find the specified folder.
nds: De angeven Orner lett sik nich finnen.

en: Read-write
nds: lees- un schriefbor

en: Read-only
nds: bloots leesbor

en: Write-only
nds: bloots schrievbor

en: Inaccessible
nds: Keen Togriep

[ctx: file name column]
en: Name
nds: Naam

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
nds: In Ünnerorner

[ctx: file size column]
en: Size
nds: Grött

[ctx: modified date column]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
nds: Verlöven

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
nds: Eerst passen Reeg

en: &Open containing folder(s)
nds: Böverornern &opmaken

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Move to Trash
nds: Na Affalltünn &verschuven

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
nds: Resultaten sekern as

en: Unable to save results.
nds: Resultaten laat sik nich sekern.

en: KFind Results File
nds: Resultatendatei vun KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
nds: Resultaten wöörn sekert na: %1

en: &Properties
nds: &Egenschappen

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
nds: Naa&m:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
nds: Du kannst Platzholltekens ("*", "?") bruken, mit ";" kannst Du Nööm trennen, wenn Du na mehr as een söken wullt.

en: Look &in:
nds: Sö&ken in:

en: Include &subfolders
nds: &Ok binnen Ünnerornern

en: Case s&ensitive search
nds: Op &Groot- un Lüttschrieven kieken

en: &Browse...
nds: &Utsöken...

en: &Use files index
nds: &Datei-Index bruken

en: Show &hidden files
nds: &Versteken Dateien wiesen

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
nds: <qt>Giff den Naam vun de Datei in, na de Du söchst.<br />Mehr Naams muttst Du mit Streekpünkt (";") vunenanner aftrennen.<br /><br />Binnen den Dateinaam dörvt disse besünneren Tekens vörkamen:<ul><li><b>?</b> passt op elkeen enkel Teken</li><li><b>*</b> passt op jichtenseen Tekenkeed, ok op en leddige.</li><li><b>[...]</b> passt op elkeen Bookstaav twischen de Klemmen</li></ul><br />Bispillen:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> findt all Dateien, de op ".kwd" oder ".txt" ennen doot.</li><li><b>Sch[ie]et</b> findt all Schiet un Scheet.</li><li><b>Mo?n</b> findt allens, wat mit "Mo" anfangt, mit jichtenseen Teken wiedergeiht un op "n" ophöllt.</li><li><b>Mien Dokment.kwd</b> findt en Datei mit nau dissen Naam.</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
nds: <qt>Mit disse Optschoon kannst Du en över <i>slocate</i> opstellten Datei-Index bruken, de Söök warrt denn gauer. Denk dor an, dat Du den Index af un an maal mit <i>updatedb</i> opfrischen schullst.</qt>

en: Find all files created or &modified:
nds: Sö&ken na Dateien, de nieg opstellt oder ännert wöörn:

en: &between
nds: t&wischen

en: and
nds: un

en: File &size is:
nds: &Grött:

en: Files owned by &user:
nds: Höört &Eegner to:

en: Owned by &group:
nds: Höört &Koppel to:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
nds: (keen)

en: At Least
nds: Tominnst

en: At Most
nds: Tohööchst

en: Equal To
nds: Liek

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
nds: &Dateityp:

en: C&ontaining text:
nds: &Bargt den Text:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
nds: <qt>Wenn angeven, warrt bloots Dateien funnen, de dissen Text bargt. Beacht bitte, dat nich all Dateitypen vun de List baven ünnerstütt warrt. Bitte kiek binnen de Dokmentatschoon, welk Dateitypen ünnerstütt warrt.</qt>

en: Case s&ensitive
nds: Op &Groot-/Lüttschrieven achten

en: Include &binary files
nds: &Ok bineer Dateien

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
nds: <qt>Mit disse Optschoon kannst Du binnen Dateien vun all Typen söken, ok binnen de, de normalerwies keen Text bargt (t.B. Programmen oder Biller).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
nds: &na:

en: Search &metainfo sections:
nds: &Metainfo-Afsneed dörkieken:

en: All Files & Folders
nds: All Dateien un Ornern

en: Files
nds: Dateien

en: Folders
nds: Ornern

en: Symbolic Links
nds: Symboolsch Links

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
nds: Besünner Dateien (Sockets, Reedschapdateien, ...)

en: Executable Files
nds: Utföhrbor Dateien

en: SUID Executable Files
nds: Utföhrbor Dateien mit SUID-Mark

en: All Images
nds: All Bilddateien

en: All Video
nds: All Videodateien

en: All Sounds
nds: All Klangdateien

en: Name/&Location
nds: &Naam / Oort

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
nds: &Inholt

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
nds: <qt>Kiekt binnen de Kommentaren un Metainfos<br />Dit sünd Bispelen:<br /><ul><li><b>Klangdateien (mp3 usw.)</b> Söcht in Id3-Indrag na en Titel oder Album</li><li><b>Bilddateien (png usw.)</b> Söcht Biller mit en geven Oplösen, Kommentar...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
nds: <qt>Wenn angeven, bloots binnen dit Feld söken<br /><ul><li><b>Klangdateien (mp3 usw.)</b> Kann Titel, Album usw. wesen</li><li><b>Bilddateien (png usw.)</b> Bloots in Oplösen, Klöördeepde usw. söken</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
nds: De Tiet dörv nich körter as een Minuut wesen.

en: The date is not valid.
nds: Dat Datum gellt nich.

en: Invalid date range.
nds: Dat Tietrebeet gellt nich.

en: Unable to search dates in the future.
nds: Keen Datum dörv in de Tokunft liggen.

en: Size is too big. Set maximum size value?
nds: De Grött is to groot. Maximaalgrött fastleggen?

en: Error
nds: Fehler

en: Set
nds: Fastleggen

en: Do Not Set
nds: Nich fastleggen

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
nds[0]: binnen de &verleden
nds[1]: binnen de &verleden

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
nds[0]: Minuut
nds[1]: Minuten

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
nds[0]: Stünn
nds[1]: Stünnen

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
nds[0]: Dag
nds[1]: Daag

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
nds[0]: Maand
nds[1]: Maanden

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
nds[0]: Johr
nds[1]: Johr

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
nds: Fehler bi't Bruken vun "locate"

en: KDE file find utility
nds: Datei-Söökprogramm vun KDE

en: Current Maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Developer
nds: Schriever

en: UI Design & more search options
nds: Opstellen vun de Böversiet un mehr Söökoptschonen

en: UI Design
nds: Utsehn vun de Böversiet

en: Path(s) to search
nds: Söökpadden
