kfindpart - en to nn translation catalogue (94 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
nn: Finn filer og mapper

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
nn: Inaktiv.

note: i18n as below
en: 0 items found
nn: fann 0 element

en: Searching...
nn: Søkjer …

en: Canceled.
nn: Avbroten.

en: Error.
nn: Feil.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
nn: Oppgje ein fullstendig sti i feltet «Leit i».

en: Could not find the specified folder.
nn: Fann ikkje mappa.

en: one item found | %1 items found
nn[0]: fann 1 element
nn[1]: fann %1 element

en: Read-write
nn: Les/skriv

en: Read-only
nn: Berre lesing

en: Write-only
nn: Berre skriving

en: Inaccessible
nn: Utilgjengeleg

[ctx: file name column]
en: Name
nn: Namn

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
nn: I undermappe

[ctx: file size column]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: modified date column]
en: Modified
nn: Endra

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
nn: Løyve

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
nn: Første linje som passar

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
nn: Kopier adresse

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
nn: Kopierer adressa til det første merkte elementet til utklippstavla.

en: &Open containing folder(s)
nn: &Opna foreldermappa

en: &Delete
nn: &Slett

en: &Move to Trash
nn: &Flytt til papirkorga

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
nn: Lagra resultat som

en: Unable to save results.
nn: Klarte ikkje lagra resultata.

en: KFind Results File
nn: Resultatfil for KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
nn: Resultata vart lagra til: %1

en: &Properties
nn: &Eigenskapar

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
nn: &Namn:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
nn: Du kan bruka jokerteikn og «;» for å dela fleire namn

en: Look &in:
nn: &Leit i:

en: Include &subfolders
nn: &Ta med underkatalogar

en: Case s&ensitive search
nn: Skil m&ellom store og små bokstavar

en: &Browse...
nn: &Bla gjennom …

en: &Use files index
nn: &Bruk fil-liste

en: Show &hidden files
nn: Vis &gøymde filer

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
nn: <qt>Oppgje namnet på fila du leitar etter. <br />Du kan dela opp alternativ med semikolon «;». <br /><br />Filnamnet kan innehalda følgjande spesialteikn: <ul><li><b>?</b> eitt vilkårleg teikn</li> <li><b>*</b> null eller fleire vilkårlege teikn</li> <li><b>[…]</b> ein av bokstavane innanfor klammene</li></ul> <br />Eksempel på søk: <ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finn alle filer der namnet sluttar på «.kwd» eller «.txt».</li> <li><b>sk[uo]le</b> finn «skule­» og «skole».</li> <li><b>Hal?o</b> finn alle filnamn som startar med «Hal» og sluttar med «o», med eit vilkårleg teikn mellom.</li> <li><b>Dokument.kwd</b> finn akkurat det filnamnet.</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
nn: <qt>Gjer at søket kan bruka fil-lista frå pakken <i>slocate</i> til å søkja raskare. Ikkje gløym å oppdatera lista av og til (med <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
nn: Finn alle filer laga eller &endra:

en: &between
nn: &mellom

en: and
nn: og

en: File &size is:
nn: Fil&storleik:

en: Files owned by &user:
nn: Filer &brukaren eig:

en: Owned by &group:
nn: Ått av &gruppe:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
nn: (ingen)

en: At Least
nn: minst

en: At Most
nn: høgst

en: Equal To
nn: Lik

en: Byte | Bytes
nn[0]: byte
nn[1]: byte

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
nn: Fil&type:

en: C&ontaining text:
nn: I&nneheld tekst:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
nn: <qt>Her kan du velja om berre filer som inneheld denne teksten skal finnast. Legg merke til at du ikkje kan bruka alle filtypane i lista ovanfor. I hjelpeteksten finn du lista over dei filtypane du kan bruka her.</qt>

en: Case s&ensitive
nn: Skil m&ellom store og små bokstavar

en: Include &binary files
nn: Ta med &binærfiler

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
nn: <qt>Her kan du velja å søkja i alle slags filer, sjølv om filtypane vanlegvis ikkje inneheld tekst (for eksempel programfiler eller bilete).</qt>

en: Search &metainfo sections:
nn: Søk &metainfo-delar:

en: All Files & Folders
nn: Alle filer og mapper

en: Files
nn: Filer

en: Folders
nn: Mapper

en: Symbolic Links
nn: Symbolske lenkjer

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
nn: Spesielle filer (socket-ar, einingsfiler, …)

en: Executable Files
nn: Køyrbare filer

en: SUID Executable Files
nn: SUID-køyrbare filer

en: All Images
nn: Alle bilete

en: All Video
nn: Alle videoar

en: All Sounds
nn: Alle lydar

en: Name/&Location
nn: Namn/&plassering

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
nn: &Innhald

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
nn: <qt>Søk i filkommentarar eller metainfo. <br />Her er nokre eksempel: <br /><ul><li><b>Lydfiler (mp3, …)</b> Søk i id3-taggen etter tittel, album, …</li> <li><b>Bilete (png, …)</b> Søk etter bilete med ei viss oppløysing, kommentar, …</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
nn: <qt>Dersom definert, søk berre i dette feltet.<br /><ul><li><b>Lydfiler (mp3, …)</b> Kan vera tittel, album, …</li><li><b>Bilete (png, …)</b> Søk berre i oppløysing, fargedjupn, …</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
nn: Kan ikkje søkja i ein periode som varer mindre enn eitt minutt.

en: The date is not valid.
nn: Datoen er ugyldig.

en: Invalid date range.
nn: Ugyldig datoområde.

en: Unable to search dates in the future.
nn: Kan ikkje søkja på datoar i framtida.

en: Size is too big. Set maximum size value?
nn: For stor … Vil du velja ein maksimal storleik?

en: Error
nn: Feil

en: Set
nn: Vel

en: Do Not Set
nn: Ikkje vel

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
nn[0]: i løpet av det &siste
nn[1]: i løpet av dei &siste

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
nn[0]: minuttet
nn[1]: minutta

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
nn[0]: timen
nn[1]: timane

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
nn[0]: dagen
nn[1]: dagane

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
nn[0]: månaden
nn[1]: månadene

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
nn[0]: året
nn[1]: åra

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
nn: Feil ved køyring av «locate»

en: KDE file find utility
nn: KDE-filfinningsverktøy

en: (c) 1998-2021, The KDE Developers
nn: © 1998–2021 KDE-utviklarane

en: Current Maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: Former Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Developer
nn: Utviklar

en: UI Design & more search options
nn: Utforming av grensesnitt og fleire søkjeval

en: UI Design
nn: Utforming av grensesnitt

en: Path(s) to search
nn: Søk i mappe/mapper.
