kfindpart - en to pl translation catalogue (98 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
pl: Znajdź pliki/katalogi

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
pl: Bezczynny.

note: i18n as below
en: 0 items found
pl: Znaleziono 0 elementów

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie....

en: Canceled.
pl: Porzucono.

en: Error.
pl: Błąd.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
pl: Podaj bezwzględną ścieżkę w polu "Szukaj w".

en: Could not find the specified folder.
pl: Nie można znaleźć podanego katalogu.

en: one item found | %1 items found
pl[0]: znaleziono jeden element
pl[1]: znaleziono %1 elementy
pl[2]: znaleziono %1 elementów

en: Read-write
pl: Odczyt-zapis

en: Read-only
pl: Tylko odczyt

en: Write-only
pl: Tylko zapis

en: Inaccessible
pl: Niedostępny

[ctx: file name column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
pl: W podkatalogu

[ctx: file size column]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: modified date column]
en: Modified
pl: Zmieniony

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
pl: Uprawnienia

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
pl: Pierwszy pasujący wiersz

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
pl: Skopiuj położenie

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
pl: Skopiuje to ścieżkę pierwszej zaznaczonej rzeczy do schowka.

en: &Open containing folder(s)
pl: &Otwórz katalog(i) pliku

en: &Delete
pl: U&suń

en: &Move to Trash
pl: Wyrzuć do &kosza

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
pl: Zapisz wyniki jako

en: Unable to save results.
pl: Nie można było zapisać wyników.

en: KFind Results File
pl: Plik wyników KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
pl: Wyniki zostały zapisane do: %1

en: &Properties
pl: &Właściwości

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
pl: &Nazwa:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
pl: Można użyć masek oraz ";" dla oddzielenia wielu nazw

en: Look &in:
pl: &Szukaj w:

en: Include &subfolders
pl: Po&szukaj także w podkatalogach

en: Case s&ensitive search
pl: Rozróżniaj wi&elkość liter

en: &Browse...
pl: &Przeglądaj...

en: &Use files index
pl: Posz&ukaj w spisie plików

en: Show &hidden files
pl: Pokaż u&kryte pliki

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
pl: <qt>Proszę podać nazwę szukanego pliku. <br />Alternatywne nazwy należy rozdzielić średnikiem ";".<br/><br/>Nazwa pliku może zawierać następujące znaki specjalne:<ul><li><b>?</b>dowolny znak</li><li><b>*</b>dowolny ciąg znaków</li><li><b>[...]</b>dowolny znak zawarty w nawiasach kwadratowych</li></ul><br/>Przykłady:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> wyszukuje wszystkie pliki kończące się na .kwd lub .txt</li><li><b>[st]wój</b> wyszukuje pliki "swój" i "twój"</li><li><b>Do?ument</b> wyszukuje pliki, których nazwa zaczyna się "Do" i kończy "ument", a w środku ma dokładnie jeden dowolny znak.</li><li><b>Mój.kwd</b> wyszukuje plik o podanej nazwie</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
pl: <qt>Ta opcja pozwala przeszukać indeks plików tworzony przez program <i>slocate</i>. Pozwala to przyspieszyć wyszukiwanie, ale indeks musi być uaktualniany od czasu do czasu (poleceniem <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
pl: Znajdź pliki utworzone lub z&mienione:

en: &between
pl: &między

en: and
pl: a

en: File &size is:
pl: &Rozmiar pliku:

en: Files owned by &user:
pl: Należy do &użytkownika:

en: Owned by &group:
pl: Należy do &grupy:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
pl: (brak)

en: At Least
pl: co najmniej

en: At Most
pl: co najwyżej

en: Equal To
pl: równy

en: Byte | Bytes
pl[0]: bajt
pl[1]: bajty
pl[2]: bajtów

en: KiB
pl: KB

en: MiB
pl: MB

en: GiB
pl: GB

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
pl: &Rodzaj pliku:

en: C&ontaining text:
pl: &Zawierający tekst:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
pl: <qt> Jeśli podano tu jakiś tekst, znalezione zostaną jedynie pliki, które go zawierają. Nie wszystkie pliki z listy powyżej można przeszukać w ten sposób. Listę obsługiwanych plików można znaleźć w dokumentacji.</qt>

en: Case s&ensitive
pl: Rozróżniaj wielkość lit&er

en: Include &binary files
pl: Także pliki &binarne

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
pl: <qt> Ta opcja pozwala przeszukać dowolne pliki, także te, które zwykle nie zawierają tekstu (np. programy i obrazki).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
pl: &szukaj:

en: Search &metainfo sections:
pl: W &metadancyh plików:

en: All Files & Folders
pl: Wszystkie pliki i katalogi

en: Files
pl: Pliki

en: Folders
pl: Katalogi

en: Symbolic Links
pl: Dowiązania symboliczne

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
pl: Pliki specjalne (gniazda, urządzenia, ...)

en: Executable Files
pl: Pliki wykonywalne

en: SUID Executable Files
pl: Pliki wykonywalne SUID

en: All Images
pl: Wszystkie obrazy

en: All Video
pl: Wszystkie filmy

en: All Sounds
pl: Wszystkie dźwięki

en: Name/&Location
pl: &Nazwa/katalog

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
pl: &Zawartość

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
pl: <qt>Przeszukuje dodatkowe  informacje zawarte w nagłówkach niektórych plików, np:<br/><ul><li><b>Pliki audio (np. mp3):</b> zawierają informacje m. in. o wykonawcy i tytule.</li><li><b>Obrazki (np. png):</b> zawierają informacje m. in. o rozdzielczości i komentarzu</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
pl: <qt>Można tu wybrać przeszukiwane pole nagłówka, np.<br/><ul><li><b>Pliki audio (np. mp3):</b> tytuł, album itd.</li><li><b>Obrazki (np. png):</b>rozdzielczość, głębia kolorów itd.</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
pl: Okres zmiany musi wynosić co najmniej minutę.

en: The date is not valid.
pl: Data jest niepoprawna.

en: Invalid date range.
pl: Zakres dat jest niepoprawny.

en: Unable to search dates in the future.
pl: Nie można szukać dat z przyszłości.

en: Size is too big. Set maximum size value?
pl: Rozmiar jest za duży. Ustawić maksymalną wartość?

en: Error
pl: Błąd

en: Set
pl: Ustaw

en: Do Not Set
pl: Nie ustawiaj

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
pl[0]: &w ciągu ostatniej
pl[1]: &w ciągu ostatnich
pl[2]: &w ciągu ostatnich

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
pl[0]: minuty
pl[1]: minut
pl[2]: minut

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
pl[0]: godziny
pl[1]: godzin
pl[2]: godzin

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
pl[0]: dnia
pl[1]: dni
pl[2]: dni

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
pl[0]: miesiąca
pl[1]: miesięcy
pl[2]: miesięcy

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
pl[0]: roku
pl[1]: lat
pl[2]: lat

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
pl: Błąd podczas użycia locate

en: KDE file find utility
pl: Narzędzie do wyszukiwania plików

en: (c) 1998-2021, The KDE Developers
pl: (c) 1998-2021, Programiści KDE

en: Current Maintainer
pl: Bieżący opiekun

en: Former Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Developer
pl: Programista

en: UI Design & more search options
pl: Projekt interfejsu użytkownika i więcej opcji wyszukiwania

en: UI Design
pl: Projekt interfejsu użytkownika

en: Path(s) to search
pl: Przeszukiwane ścieżki
