kfindpart - en to si translation catalogue (81 entries)

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
si: තනි.

en: Searching...
si: සොයමින්...

en: Canceled.
si: අවලංගු කල.

en: Error.
si: දෝශයක්:

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
si: කරුණාකර "හී බලන්න" කොටුවේ නිශ්චිත මාර්‍ගය සටහන් කරන්න

en: Could not find the specified folder.
si: දෙනලද බහාළුම සොයාගත නොහැක

en: Read-write
si: ලිවීම-කියවීම

en: Read-only
si: කියවිම-පමණයි

en: Write-only
si: ලිවීම-පමණයි

en: Inaccessible
si: පිවිසිය නොහැකි

[ctx: file name column]
en: Name
si: නම

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
si: අනු බහාළුම තුල

[ctx: file size column]
en: Size
si: ප්‍රමාණය

[ctx: modified date column]
en: Modified
si: වෙනස් කල

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
si: බලතල

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
si: පළමු ගැලපෙන පේළිය

en: &Open containing folder(s)
si: අන්තර්ගත බහාළුම්(ම) විවෘත කරන්න (&O)

en: &Delete
si: මකන්න (&D)

en: &Move to Trash
si: ඉවතලන බඳුනට ගෙනයන්න (&M)

en: Unable to save results.
si: ප්‍රතිඵල සුරැකිය නොහැකි විය.

en: KFind Results File
si: KFind ප්‍රතිඵල ගොනුව

en: &Properties
si: වත්කම් (&P)

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
si: නමැති (&N):

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
si: ඔබට අහඹු ගැලපුම භාවිත කිරීමට හා නාම කිහිපයක් වෙන් කිරීමට ";" භාවිත කිරීමට හැක

en: Look &in:
si: හී බලන්න (&i):

en: Include &subfolders
si: අනු බහාළුම්ද අයත් වේ (&s)

en: Case s&ensitive search
si: අක්‍ෂර සංවේදී සෙවුම (&e)

en: &Browse...
si: ගවේශනය කරන්න... (&B)

en: &Use files index
si: ගොනු සූචිය භාවිත කරන්න (&U)

en: Show &hidden files
si: සැඟවුනු ගොනු සොයන්න (&h)

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
si: <qt>ඔබ සොයන ගොනු නාමය ඇතුළත් කරන්න. <br />අමතර ඒවා තිත් කොමාවකින්  ";" වෙන් කල හැක.<br /><br />ගොනු නාමයන් සතුව පහත විශේෂිත අක්‍ෂර අඩංගු විය හැක:<ul><li><b>?</b> ඕනෑම එක් අකුරුකට සමාන වේ</li><li><b>*</b> ඕනෑම අක්‍ෂරයක ශූන්‍ය හෝ වැඩි ගණනක් සමාන වේ</li><li><b>[...]</b> වරගන් අතර ඇති ඕනෑම අක්‍ෂරයකට සමාන වේ</li></ul><br /> සෙවුම් උදාහරණ:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> .kwd හෝ .txt ගෙන් අවසන් වන සියළු ගොනු සොයයි</li><li><b>go[dt]</b> god හා got දෙකම සොයයි</li><li><b>Hel?o</b> "Hel"ගෙන් ආරම්භ වන හා "o"ගෙන් අවසන් වන ගොනු සොයයි, ඒ අතර කිසිඳු අක්‍ෂරයක් නොමැතිව </li><li><b>My Document.kwd</b> යෙදුම එම නාමයම සොයයි</li></ul></qt>

en: Find all files created or &modified:
si: නිර්මාණය කල හෝ වෙනස් කල සියලු ගොනු සොයන්න (&m):

en: &between
si: අතර (&b)

en: and
si: සහ

en: File &size is:
si: ගොනු ප්‍රමානය වනුයේ (&s):

en: Files owned by &user:
si: පරිශීලකයාට අයත් (&u):

en: Owned by &group:
si: කණ්‍ඩායමට අයත් (&g):

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
si: (නොමැත)

en: At Least
si: අවම වශයෙන්

en: At Most
si: බොහෝ විට

en: Equal To
si: වෙත සමාන

en: Byte | Bytes
si[0]: බයිට
si[1]: බයිටයන්

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
si: ගොනු වර්‍ගය (&t):

en: C&ontaining text:
si: පෙළ අඩංගු (&o):

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
si: <qt>ලබාදී ඇත්නම්, මෙම පෙළ පමණක් අඩංගු ගොනු සොයයි. ඉහත ලැයිස්තුවේ අඩංගු සියළුම ගොනු වර්‍ග මේ සඳහා සහාය නොදක්වන බච සලකන්න. කරුණාකර එම සහාය දක්වන ගොනු ලැයිස්තුවක් සඳහා ලේඛන පරිශීලනය කරන්න.</qt>

en: Case s&ensitive
si: අක්‍ෂර සංවේදී (&e)

en: Include &binary files
si: බයිනරි ගොනුද ඇතුලත්ව (&b)

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
si: <qt>මෙය ගොනු වර්‍ගයක් මත පදනම්ව සෙවීමට ඉඩදෙයි, ඒවායේ සාමාන්‍යයෙන් පෙළ අඩංගු නොවුනත් (උදාහරණයක් ලෙස වැඩසටහන් ගොනු හා පින්තූර).</qt>

en: Search &metainfo sections:
si: මෙටාදත්ත කොටස් සොයන්න (&m):

en: All Files & Folders
si: සියලු ගොනු හා බහාළුම්

en: Files
si: ගොනු

en: Folders
si: බහාළුම්

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
si: විශේෂිත ගොනු (සොකට්ටු, උපකරණ ගොනු, ...)

en: Executable Files
si: විධානීය ගොනු

en: SUID Executable Files
si: SUID විධානීය ගොනු

en: All Images
si: සියලු පින්තූර

en: All Video
si: සියලු වීඩියෝ

en: All Sounds
si: සියලු ශබ්ද

en: Name/&Location
si: නම/ස්ථානය (&L)

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
si: අන්තර්ගතයන් (&o)

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
si: <qt>ගොනු ඒවායේ නිශ්චිත සටහන් මෙටාදත්ත භාවිතයෙන් සොයයි<br />උදාහරණ කිහිපයක් මෙහි දැක්වේ:<br /><ul><li><b>ශ්‍රව්‍ය ගොනු (mp3...)</b> මාතෘකාව හා ඇල්බමය සඳහා id3 ටැගය සොයයි </li><li><b>පින්තූර (png...)</b> විශේෂිත සටහනක් හෝ විභේදනයක් සහිත පින්තූර සොයයි...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
si: <qt>මෙය ලබාදී ඇත්නම්, මෙම ක්‍ෂේත්‍රයේ පමණක් සොයනු ඇත<br /><ul><li><b>ශ්‍රව්‍ය ගොනු (mp3...)</b> මෙය මාතෘකාව, ඇල්බමය වැන්නක් විය හැක...</li><li><b>පින්තූර (png...)</b> බිටු ගැඹුර හා විභේදනය මත පමණක් සොයයි...</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
si: මිනිත්තුවකට අඩු කාල පරාසයක් තුල සෙවීමට නොහැක

en: The date is not valid.
si: දිනය වලංගු නොවේ

en: Invalid date range.
si: වලංගු නොවන දින පරාසයක්.

en: Unable to search dates in the future.
si: අනාගතයේ දත්ත සෙවිය නොහැක.

en: Size is too big. Set maximum size value?
si: ප්‍රමාණය ඉතා විශාලයි. උපරිම ප්‍රමාණ අගය සකසන්නද?

en: Error
si: දෝශයක්

en: Set
si: සකසන්න

en: Do Not Set
si: නොසකසන්න

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
si[0]: මිනිත්තුව
si[1]: මිනිත්තු

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
si[0]: පැය
si[1]: පැය

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
si[0]: දින
si[1]: දිනයන්

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
si[0]: මාසය
si[1]: මාස

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
si[0]: වසර
si[1]: වසර

en: KDE file find utility
si: KDE ගොනු සෙවුම් උපාංගය

en: Current Maintainer
si: වත්මන් පරිපාලක

en: Developer
si: සංවර්ධක

en: UI Design & more search options
si: UI නිර්මාණය හා වැඩිදුර සෙවුම් අභිප්‍රේත.

en: UI Design
si: UI නිර්මාණය

en: Path(s) to search
si: සෙවීමට මාර්‍ග(ය)
