kfindpart - en to sk translation catalogue (93 entries)

[ctx: @title:window]
en: Find Files/Folders
sk: Nájdenie súborov alebo priečinkov

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
sk: Nečinné.

note: i18n as below
en: 0 items found
sk: Nájdených 0 položiek

en: Searching...
sk: Vyhľadáva sa....

en: Canceled.
sk: Zrušené.

en: Error.
sk: Chyba.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
sk: Prosím, zadajte úplnú cestu do poľa "Hľadať v".

en: Could not find the specified folder.
sk: Nie je možné nájsť zadaný priečinok.

en: one item found | %1 items found
sk[0]: Nájdený jeden súbor
sk[1]: Nájdené %1 súbory
sk[2]: Nájdených %1 súborov

en: Read-write
sk: Čítanie a zápis

en: Read-only
sk: Iba čítanie

en: Write-only
sk: Iba zápis

en: Inaccessible
sk: Neprístupné

[ctx: file name column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
sk: V podpriečinku

[ctx: file size column]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: modified date column]
en: Modified
sk: Zmenené

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
sk: Prístupové práva

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
sk: Riadok prvej zhody

en: &Open containing folder(s)
sk: Otvoriť o&bsahujúci priečinok

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: &Move to Trash
sk: &Presunúť do koša

[ctx: @title:window]
en: Save Results As
sk: Uloženie výsledkov ako

en: Unable to save results.
sk: Nie je možné uložiť výsledky.

en: KFind Results File
sk: Súbor výsledkov pre KFind

[ctx: %1=filename]
en: Results were saved to: %1
sk: Výsledky boli uložené do: %1

en: &Properties
sk: &Vlastnosti

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
sk: &Názov:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
sk: Pre oddelenie viacerých názvov môžete použiť zastupiteľné znaky a bodkočiarku ";"

en: Look &in:
sk: Hľadať &v:

en: Include &subfolders
sk: Zahrnúť podp&riečinky

en: Case s&ensitive search
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

en: &Browse...
sk: &Prehliadať...

en: &Use files index
sk: &Použiť index súborov

en: Show &hidden files
sk: Zobraziť &skryté súbory

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
sk: <qt>Zadajte názov súboru, ktorý hľadáte. <br />Alternatívy môžu byť oddelené bodkočiarkou ";".<br /><br />Názov súboru taktiež môže obsahovať tieto špeciálne znaky:<ul><li><b>?</b> súhlasí s jedným znakom</li><li><b>*</b> súhlasí s žiadnym alebo viac (všetky) znakmi</li><li><b>[...]</b> súhlasí s niektorým znakom zo zátvoriek</li></ul><br />Ukážky: <ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> nájde všetky súbory s koncovkou .kwd alebo .txt</li><li><b>go[dt]</b> nájde god a got</li><li><b>Hel?o</b> nájde všetky súbory začínajúce s "Hel" a končiace s "o", majúce jeden znak medzi</li><li><b>Môj dokument.kwd</b> nájde súbor presne podľa tohto názvu</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
sk: <qt>Tu môžete použiť index súborov vytvorený balíkom <i>slocate</i>, čím sa hľadanie urýchli. Nezabudnite index raz začas aktualizovať (pomocou príkazu <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
sk: Nájsť všetky súbory vytvorené alebo &zmenené:

en: &between
sk: &medzi

en: and
sk: a

en: File &size is:
sk: Veľko&sť súboru je:

en: Files owned by &user:
sk: Súbory vlastní &užívateľ:

en: Owned by &group:
sk: Vlastní ho &skupina:

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
sk: (žiadna)

en: At Least
sk: Najmenej

en: At Most
sk: Najviac

en: Equal To
sk: Rovná

en: Byte | Bytes
sk[0]: Bajt
sk[1]: Bajty
sk[2]: Bajtov

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
sk: &Typ súboru:

en: C&ontaining text:
sk: O&bsahuje text:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
sk: <qt>Ak je zadané, budú nájdené iba súbory, ktoré obsahujú tento text. Uvedomte si, že nie všetky typy súborov uvedené vyššie sú podporované. Zoznam podporovaných typov nájdete v dokumentácii.</qt>

en: Case s&ensitive
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

en: Include &binary files
sk: Zahrnúť &binárne súbory

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
sk: <qt>Toto vám umožní hľadať ľubovoľný typ súboru, dokonca aj tie, ktoré obvykle neobsahujú text (napríklad programy a obrázky).</qt>

[ctx: as in search for]
en: fo&r:
sk: vý&raz:

en: Search &metainfo sections:
sk: Hľadať v častiach s &meta-informáciami:

en: All Files & Folders
sk: Všetky súbory a priečinky

en: Files
sk: Súbory

en: Folders
sk: Priečinky

en: Symbolic Links
sk: Symbolické odkazy

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
sk: Špeciálne súbory (sokety, súbory zariadení, ...)

en: Executable Files
sk: Spustiteľné súbory

en: SUID Executable Files
sk: Spustiteľné súbory SUID

en: All Images
sk: Všetky obrázky

en: All Video
sk: Všetky videá

en: All Sounds
sk: Všetky zvuky

en: Name/&Location
sk: Názov/&Umiestnenie

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
sk: &Obsah

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
sk: <qt>Hľadať špecifické komentáre/metainformácie súborov<br />Nejaké príklady:<br /><ul><li><b>Zvukové súbory (mp3...)</b> Hľadá v id3 značkách titul a album</li><li><b>Obrázky (png...)</b> Hľadá obrázky so špecifickým rozlíšením, komentárom...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
sk: <qt>Ak je špecifikované, hľadať len v týchto položkách<br /><ul><li><b>Zvukové súbory (mp3...)</b>To môže byť titul, album...</li><li><b>Obrázky (png...)</b>Hľadať len v rozlíšení, bitovej hĺbke...</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
sk: Nie je možné hľadať v období, ktoré netrvá ani jednu minútu.

en: The date is not valid.
sk: Dátum je neplatný.

en: Invalid date range.
sk: Neplatný rozsah dátumov.

en: Unable to search dates in the future.
sk: Nie je možné hľadať dátumy v budúcnosti.

en: Size is too big. Set maximum size value?
sk: Veľkosť je príliš vysoká. Chcete použiť maximálnu hodnotu veľkosti?

en: Error
sk: Chyba

en: Set
sk: Nastaviť

en: Do Not Set
sk: Nenastaviť

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
sk[0]: počas po&slednej
sk[1]: počas po&sledných
sk[2]: počas po&sledných

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
sk[0]: minúty
sk[1]: minút
sk[2]: minút

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
sk[0]: hodiny
sk[1]: hodín
sk[2]: hodín

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
sk[0]: dňa
sk[1]: dní
sk[2]: dní

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
sk[0]: mesiaca
sk[1]: mesiacov
sk[2]: mesiacov

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
sk[0]: roka
sk[1]: rokov
sk[2]: rokov

[ctx: @title:window]
en: Error while using locate
sk: Chyba pri použití programu locate

en: KDE file find utility
sk: Nástroj na hľadanie súborov pre prostredie KDE

en: (c) 1998-2021, The KDE Developers
sk: (c) 1998-2021, Vývojári KDE

en: Current Maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Former Maintainer
sk: Pôvodný správca

en: Developer
sk: Vývojár

en: UI Design & more search options
sk: Návrh rozhrania a ďalšie možnosti hľadania

en: UI Design
sk: Návrh rozhrania

en: Path(s) to search
sk: Cesty na prehľadávanie
