kfindpart - en to wa translation catalogue (81 entries)

[ctx: the application is currently idle, there is no active search]
en: Idle.
wa: Èn fwait rén.

en: Searching...
wa: Dji cwir...

en: Canceled.
wa: Rinoncî.

en: Error.
wa: Aroke.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
wa: Sipecifyîz s' i vs plait on tchmin absolou el boesse « Waitîz dins ».

en: Could not find the specified folder.
wa: Dji n' a nén savou trover li dné ridant.

en: Read-write
wa: Lére-sicrire

en: Read-only
wa: Lére-seulmint

en: Write-only
wa: Sicrire-seulmint

en: Inaccessible
wa: Nén arinnåve

[ctx: file name column]
en: Name
wa: No

[ctx: name of the containing folder]
en: In Subfolder
wa: E ridant efant

[ctx: file size column]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: modified date column]
en: Modified
wa: Candjî

[ctx: file permissions column]
en: Permissions
wa: Droets

[ctx: first matching line of the query string in this file]
en: First Matching Line
wa: Prumire roye ki corespond

en: &Open containing folder(s)
wa: &Drovi ridant(s) contnant(s)

en: &Delete
wa: &Disfacer

en: &Move to Trash
wa: &Taper å batch

en: Unable to save results.
wa: Dji n' a nén parvinou a schaper les rzultats.

en: KFind Results File
wa: Fitchî des rzultats di Kfind

en: &Properties
wa: &Prôpietés

[ctx: this is the label for the name textfield]
en: &Named:
wa: &Lomé :

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
wa: Vos ploz eployî des djokers ki corespondèt eyet « ; » po mete a pårt sacwants nos

en: Look &in:
wa: &Waitî dins :

en: Include &subfolders
wa: &Prinde les ridants efants avou

en: Case s&ensitive search
wa: Cweraedje avou diferince &Pititès ↔ grandès letes

en: &Browse...
wa: &Foyter...

en: &Use files index
wa: &Eployî les indecses di fitchîs

en: Show &hidden files
wa: Mostrer les fitchîs catc&hîs

en: Find all files created or &modified:
wa: Trover tos les fitchîs &fwaits ou candjîs:

en: &between
wa: &etur

en: and
wa: eyet

en: File &size is:
wa: Si &grandeu est:

en: Files owned by &user:
wa: Fitchîs ki sont da l' &uzeu :

en: Owned by &group:
wa: Est då &groupe :

[ctx: file size isn't considered in the search]
en: (none)
wa: (nole)

en: At Least
wa: Pol moens

en: At Most
wa: Å d' pus

en: Equal To
wa: Ewal a

en: Byte | Bytes
wa[0]: Octet
wa[1]: Octets

en: KiB
wa: Kio

en: MiB
wa: Mio

en: GiB
wa: Gio

[ctx: label for the file type combobox]
en: File &type:
wa: Sôre di &fitchî :

en: C&ontaining text:
wa: Avou li te&cse:

en: Case s&ensitive
wa: &Pititès ↔ grandès letes

en: Include &binary files
wa: Prinde les fitchîs &binaires avou

en: Search &metainfo sections:
wa: Cweri dins les seccions di &metainfo :

en: All Files & Folders
wa: Tos les fitchîs et les ridants

en: Files
wa: Fitchîs

en: Folders
wa: Ridants

en: Symbolic Links
wa: Loyéns simbolikes

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
wa: Fitchîs speciås (sokets, fitchîs d' éndjins...)

en: Executable Files
wa: Fitchîs programes

en: SUID Executable Files
wa: Fitchîs programes SUID

en: All Images
wa: Totes les imådjes

en: All Video
wa: Tos les videyos

en: All Sounds
wa: Tos les sons

en: Name/&Location
wa:  No/&Eplaeçmint

[ctx: tab name: search by contents]
en: C&ontents
wa: Åd&vins

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
wa: Dji n' sai cweri sol tins d' on moumint k' deure moens d' ene munute.

en: The date is not valid.
wa: Li date n' est nén boune.

en: Invalid date range.
wa: Fortchete di dates nén boune.

en: Unable to search dates in the future.
wa: Dji n' pout cweri dins des dates do futeur.

en: Size is too big. Set maximum size value?
wa: Li grandeu est trop grande. Defini l' valixhance di grandeu macsimom ?

en: Error
wa: Aroke

en: Set
wa: Defini

en: Do Not Set
wa: Èn nén defini

[ctx: during the previous minute(s)/hour(s)/...; dynamic context 'type': 'i' minutes, 'h' hours, 'd' days, 'm' months, 'y' years]
en: &during the previous | &during the previous
wa[0]: &del dierinne
wa[1]: &des dierinnes

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: minute | minutes
wa[0]: munute
wa[1]: munutes

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: hour | hours
wa[0]: eure
wa[1]: eures

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: day | days
wa[0]: djoû
wa[1]: djoûs

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: month | months
wa[0]: moes
wa[1]: moes

[ctx: use date ranges to search files by modified time]
en: year | years
wa[0]: anêye
wa[1]: anêyes

en: KDE file find utility
wa: Usteye di KDE po trover des fitchîs

en: Current Maintainer
wa: Mintneu pol Moumint

en: Developer
wa: Diswalpeu

en: UI Design & more search options
wa: Atuzlaedje di l' eterface grafike eyet pus di tchuzes di cweraedje

en: UI Design
wa: Atuzlaedje di l' eterface grafike

en: Path(s) to search
wa: Tchimin(s) pol cweraedje
