kfloppy - en to bg translation catalogue (83 entries)

en: Floppy &drive:
bg: &Устройство:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
bg: Първо

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
bg: Второ

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
bg: <qt>Избор на флопидисково устройство.</qt>

en: &Size:
bg: &Размер:

en: Auto-Detect
bg: Автоматично

en: 3.5" 1.44MB
bg: 3.5" 1.44 МБ

en: 3.5" 720KB
bg: 3.5" 720 кБ

en: 5.25" 1.2MB
bg: 5.25" 1.2 МБ

en: 5.25" 360KB
bg: 5.25" 360 кБ

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
bg: <qt>Избор на размер на диска и плътността.</qt>

en: F&ile system:
bg: &Файлова система:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
bg: Програмата KFloppy поддържа три формата под Линукс: MS-DOS, Ext2 и Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
bg: Програмата KFloppy поддържа три формата под BSD: MS-DOS, UFS и Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
bg: Програмата mkdosfs е намерена.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
bg: Програмата mkdosfs <b>не е открита</b>. Форматирането с MSDOS <b>не е възможно</b>.

en: Program mke2fs found.
bg: Програмата mke2fs е намерена.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
bg: Програмата mke2fs <b>не е открита</b>. Форматирането с ext2 <b>не е възможно</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
bg: Програмата mkfs.minix е намерена.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
bg: Програмата mkfs.minix <b>не е открита</b>. Форматирането с Minix <b>не е възможно</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
bg: Програмата KFloppy поддържа два формата под BSD: MS-DOS и UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
bg: Програмата newfs_msdos е намерена.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
bg: Програмата newfs_msdos <b>не е открита</b>. Форматирането с MSDOS <b>не е възможно</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
bg: Програмата newfs е намерена.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
bg: Програмата newfs <b>не е открита</b>. Форматирането с UFS <b>не е възможно</b>.

en: &Formatting
bg: Фор&матиране

en: Q&uick format
bg: &Бързо форматиране

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
bg: <qt>Бързото форматиране работи на високо ниво. То само създава файлвата система без да прави физическо форматиране и проверка на дискетата за грешки. Също така, данните се изтриват като се записват нули на тяхно място, ако бъде намерена програмата "dd".</qt>

en: &Zero out and quick format
bg: &Бързо форматиране

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
bg: <qt>Бързото форматиране работи на високо ниво. То само създава файлвата система без да прави физическо форматиране и проверка на дискетата за грешки.</qt>

en: Fu&ll format
bg: &Пълно форматиране

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
bg: <qt>Пълното форматиране работи на ниско и на високо ниво. То изтрива всичко на диска, прави физическо форматиране, проверка на дискетата за грешки и създаване на файлова система.</qt>

en: Program fdformat found.
bg: Програмата fdformat е намерена.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
bg: Програмата fdformat не е намерена. Няма възможност за пълно форматиране.

en: Program dd found.
bg: Програмата dd е намерена.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
bg: Програмата dd не е намерена. Няма възможност за изтриване на данните (записване на нули във файловете).

en: &Verify integrity
bg: Проверка &след форматиране

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
bg: <qt>Ако отметката е включена, след форматирането ще се извърши проверка на дискетата за грешки. Имайте предвид, че проверката ще се извърши два пъти, ако сте избрали пълно форматиране.</qt>

en: Volume la&bel:
bg: Създаване на &етикет:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
bg: <qt>Създаване на етикет на дискетата. Имайте предвид, че етикетът не се поддържа на всички файлови системи (примерно Minix).</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
bg: Флопи за KDE

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
bg: <qt>Етикет на дискетата. Имайте предвид, че поради ограничения MS-DOS поддържа етикети с дължина до 11 знака, а Minix изобщо не поддържа етикети.</qt>

en: &Format
bg: &Форматиране

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
bg: <qt>Стартиране на форматирането.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
bg: <qt>Състояние на процеса. Съобщенията за грешка също се показват тук.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
bg: <qt>Показване на състоянието по време на форматирането.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
bg: Програмата не може да намери нито една от външните програми за форматиране и създаване на файлова система. Моля, проверете инсталацията си.<br /><br />Отчитане:

en: KDE Floppy Formatter
bg: Форматиране на дискети в KDE

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
bg: Форматирането с BSD на зададено от потребителя устройстно не е възможно с UFS.

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
bg: <qt>Форматирането ще изтрие всички данни на устройството<br/><b>%1</b><br/>Моля, проверете името на устройството дали е правилно.<br/>Сигурни ли сте, че искате да продължите?</qt>

en: Proceed?
bg: Да се продължи ли?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
bg: Пълното форматирането на зададено от потребителя устройство не е възможно.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
bg: Форматирането ще изтрие всички данни на дискетата.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Unexpected drive number %1.
bg: Грешен номер на устройство %1.

en: Unexpected density number %1.
bg: Грешен номер на обем %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
bg: Липсва устройство %1 с обем %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
bg: Отказан достъп до %1
    Моля, убедете се, че устройството съществува и имате права за запис.

en: The program %1 terminated with an error.
bg: Програмата %1 завърши с грешка.

en: The program %1 terminated abnormally.
bg: Програмата %1 не завърши нормално.

en: Internal error: device not correctly defined.
bg: Вътрешна грешка: устройството не е зададено правилно.

en: Cannot find fdformat.
bg: Липсва външната програма "fdformat".

en: Could not start fdformat.
bg: Грешка при стартиране на външната програма "fdformat".

en: Error formatting track %1.
bg: Грешка при форматиране на сектор %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
bg: Грешка при достъп до флопидисковото устройство.
    Моля, поставете дискета и се убедете, че сте избрали правилното флопидисково устройство.

en: Low-level formatting error at track %1.
bg: Грешка при формат на ниско ниво на пътечка %1.

en: Low-level formatting error: %1
bg: Грешка при формат на ниско ниво: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
bg: Устройството е заето.
    Може би, трябва да демонтирате флопито първо.

en: Low-level format error: %1
bg: Грешка при формат на ниско ниво: %1

en: Cannot find dd.
bg: Липсва външната програма "dd".

en: Could not start dd.
bg: Грешка при стартиране на външната програма "dd".

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
bg: Липсва програма за създаване на файлова система FAT.

en: Cannot start FAT format program.
bg: Грешка при стартиране на програма за създаване на файлова система FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
bg: Флопито е монтирано.
    Трябва да демонтирате флопито първо.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
bg: Липсва програма за създаване на файлова система UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
bg: Грешка при стартиране на програма за създаване на файлова система UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
bg: Липсва програма за създаване на файлова система ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
bg: Грешка при стартиране на програма за създаване на файлова система ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
bg: Липсва програма за създаване на файлова система Minix.

en: Cannot start Minix format program.
bg: Грешка при стартиране на програма за създаване на файлова система Minix.

en: KDE Floppy Disk Utility
bg: Помощна програма за форматиране на дискети

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
bg: Програмата за форматиране на дискети, устройства Zip
    или дискове от тип LS120 с избрана файлова система.

en: Port KFloppy to KF5
bg: Порт на KFloppy към KF5

en: Default device
bg: Подразбиращо се устройство
