kfloppy - en to bs translation catalogue (81 entries)

en: Floppy &drive:
bs: Flopi &uređaj:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
bs: Primarni

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
bs: Sekundarni

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
bs: <qt>Izaberite flopi uređaj.</qt>

en: &Size:
bs: &Veličina:

en: Auto-Detect
bs: Automatski otkrij

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
bs: <qt>Ovo vam omogućava da izaberete veličinu i gustinu flopi diska.</qt>

en: F&ile system:
bs: S&istem datoteka:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
bs: KFloppy podržava tri formata datoteka pod Linuksom: MS-DOS, Ext2, i Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
bs: KFloppy podržava tri formata datoteka pod BSD-om: MS-DOS, UFS i Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
bs: Nađen je program mkdosfs.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
bs: Program mkdosfs <b>nije nađen</b>. Formatiranje za MSDOS <b>nije dostupno</b>.

en: Program mke2fs found.
bs: Nađen je program mke2fs.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
bs: Program mke2fs <b>nije nađen</b>. Formatiranje na ext2 <b>nije dostupno</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
bs: Nađen je program mkfs.minix.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
bs: Program mkfs.minix <b>nije nađen</b>. Formatiranje na Minix <b>nije dostupno</b>

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
bs: KFloppy podržava dva formata datoteka pod BSD-om: MS-DOS i UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
bs: Nađen je program newfs_msdos.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
bs: Program newfs_msdos <b>nije nađen</b>. Formatiranje na MSDOS <b>nije dostupno</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
bs: Nađen je program newfs.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
bs: Program newfs <b>nije nađen</b>. Formatiranje na UFS <b>nije dostupno</b>.

en: &Formatting
bs: &Formatiranje

en: Q&uick format
bs: &Brzi format

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
bs: <qt>Brzi format je samo formatiranje visokog nivoa: on samo pravi datoteka-sistem.</qt>

en: &Zero out and quick format
bs: &Nuliranje i brzi format

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
bs: <qt>Ovo prvo obriše flopi upisivanjem nula a zatim pravi datoteka-sistem.</qt>

en: Fu&ll format
bs: &Puni format

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
bs: Pun format je formatiranje niskog i visokog nivoa. On briše sve na disku.

en: Program fdformat found.
bs: Nađen je program fdformat.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
bs: Program fdformat <b>nije nađen</b>. Puno formatiranje je <b>isključeno</b>.

en: Program dd found.
bs: Nađen je program dd.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
bs: Program dd <b>nije nađen</b>. Nuliranje je <b>isključeno</b>.

en: &Verify integrity
bs: Provjeri &integritet

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
bs: <qt>Označite ovo ako želite da se disketa provjeri nakon formatiranja. Imajte na umu da će se provjera vršiti dva puta ako ste izabrali puno formatiranje.</qt>

en: Volume la&bel:
bs: &Oznaka diskete:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
bs: <qt>Označite ovo ako hoćete da disketa ima oznaku (volume label). Imajte na umu da Minix uopšte ne podržava oznake.</qt>

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
bs: <qt>Ovo je za oznaku diskete. Zbog ograničenja MS-DOS-a oznaka može biti duga samo 11 znakova. Minix ne podržava oznake, šta god unijeli ovdje.</qt>

en: &Format
bs: &Formatiraj

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
bs: <qt>Kliknite ovdje za početak formatiranja.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
bs: <qt>Ovo je prozor stanja, gdje se prikazuju poruke grešaka.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
bs: <qt>Prikazuje napredak formatiranja.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
bs: <html>K‑flopi ne može da nađen nijednu naredbu za stvaranje datotečnog sistema; provjerite instalaciju.<br/><br/>Dnevnik:</html>:

en: KDE Floppy Formatter
bs: KDE program za formatiranje disketa

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
bs: Formatiranje sa BSD-om na uređaju zadatom od korisnika moguće je samo sa UFS-om

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
bs: <qt>Formatiranje će obrisati sve podatke na uređaju:<br/><b>%1</b><br/>(Provjerite ispravnost imena uređaja.)<br/>Sigurni ste da želite da nastavite?</qt>

en: Proceed?
bs: Da nastavim?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
bs: Potpuno formatiranje korisnički zadatog uređaja nije moguće.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
bs: Formatiranjem brišete sve podatke na disku.
    Da li ste sigurni da želite to uraditi?

en: Unexpected drive number %1.
bs: Neočekivan broj uređaja %1.

en: Unexpected density number %1.
bs: Neočekivan broj gustoće zapisa %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
bs: Ne mogu pronaći uređaj za drajv %1 i gustoću %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
bs: Ne mogu pristupiti %1
    Provjerite da taj uređaj postoji i da imate privilegije za pisanje na njega.

en: The program %1 terminated with an error.
bs: Program %1 je obustavljen sa greškom.

en: The program %1 terminated abnormally.
bs: Program %1 je nenormalno obustavljen.

en: Internal error: device not correctly defined.
bs: Interna greška: uređaj nije ispravno definisan.

en: Cannot find fdformat.
bs: Ne mogu naći fdformat.

en: Could not start fdformat.
bs: Ne mogu pokrenuti fdformat.

en: Error formatting track %1.
bs: Greška pri formatiranju trake %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
bs: Ne mogu pristupiti disketi ili disketnoj jedinici.
    Molim stavite disketu i provjerite da li ste izabrali ispravnu disketnu jedinicu.

en: Low-level formatting error at track %1.
bs: Greška pri formatiranju niskog nivoa na stazi %1.

en: Low-level formatting error: %1
bs: Greška pri formatiranju niskog nivoa: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
bs: Uređaj je zauzet.
    Možda treba prvo da demontirate flopi.

en: Low-level format error: %1
bs: Greška u formatiranju niskog nivoa: %1

en: Cannot find dd.
bs: Ne mogu da nađem dd.

en: Could not start dd.
bs: Ne mogu da pokrenem dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
bs: Ne mogu pronaći program za pravljenje FAT filesistema.

en: Cannot start FAT format program.
bs: Ne mogu pokrenuti program za FAT formatiranje.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
bs: Flopi je montiran.
    Morate ga prvo demontirati.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
bs: Ne mogu da nađem program za pravljenje UFS sistema datoteka.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
bs: Ne mogu da pokrenem program za UFS formatiranje.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
bs: Ne mogu pronaći program za pravljenje ext2 filesistema.

en: Cannot start ext2 format program.
bs: Ne mogu pokrenuti program za ext2 formatiranje.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
bs: Ne mogu da nađem program za pravljenje sistema datoteka Minix.

en: Cannot start Minix format program.
bs: Ne mogu da pokrenem program za Minix formatiranje.

en: KDE Floppy Disk Utility
bs: KDE floppy disk alat

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
bs: KFloppy vam pomaže da formatirate diskete za sistem datoteka po vašem izboru.

en: Author and former maintainer
bs: Autor i raniji održavalac

en: User interface re-design
bs: Redizajn korisničkog interfejsa

en: Add BSD support
bs: Dodaj BSD podršku

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
bs: Učinio da KFloppy ponovo radi u KDE-u 3.4

en: Default device
bs: Podrazumijevani uređaj
