kfloppy - en to ca translation catalogue (87 entries)

en: Floppy &drive:
ca: Unitat de &disquet:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
ca: Primària

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
ca: Secundària

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
ca: <qt>Seleccioneu la unitat de disquet.</qt>

en: &Size:
ca: &Mida:

en: Auto-Detect
ca: Detecta automàticament

en: 3.5" 1.44MB
ca: 3,5" 1,44MB

en: 3.5" 720KB
ca: 3,5" 720KB

en: 5.25" 1.2MB
ca: 5,25" 1,2MB

en: 5.25" 360KB
ca: 5,25" 360KB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
ca: <qt>Aquí es permet de seleccionar la mida i densitat del disquet.</qt>

en: F&ile system:
ca: Sistema de f&itxers:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
ca: KFloppy permet tres formats de fitxers des de Linux: MS-DOS, Ext2, i Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
ca: KFloppy permet tres formats de fitxers des de BSD: MS-DOS, UFS, i Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
ca: S'ha trobat el programa mkdosfs.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
ca: <b>No s'ha trobat</b> el programa mkdosfs. La formatació MSDOS <b>no està disponible</b>.

en: Program mke2fs found.
ca: S'ha trobat el programa mke2fs.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
ca: <b>No s'ha trobat</b> el programa mke2fs. La formatació ext2 <b>no està disponible</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
ca: S'ha trobat el programa mkfs.minix.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
ca: <b>No s'ha trobat</b> el programa mkfs.minix. La formatació Minix <b>no està disponible</b>

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
ca: KFloppy permet dos formats de fitxers des de BSD: MS-DOS i UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
ca: S'ha trobat el programa newfs_msdos.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
ca: <b>No s'ha trobat</b> el programa newfs_msdos. La formatació MSDOS <b>no està disponible</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
ca: S'ha trobat el programa newfs.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
ca: <b>No s'ha trobat</b> el programa newfs. La formatació UFS <b>no està disponible</b>.

en: &Formatting
ca: &Formata

en: Q&uick format
ca: Format &ràpid

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
ca: <qt>El format ràpid és un format d'alt nivell: només crea un sistema de fitxers.</qt>

en: &Zero out and quick format
ca: Esborrat amb &zeros i format ràpid

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
ca: <qt>Primer esborra el disquet escrivint-hi zeros i després crea el sistema de fitxers.</qt>

en: Fu&ll format
ca: Format comp&let

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
ca: El format complet és un format de baix i alt nivell. Esborra tot el disquet.

en: Program fdformat found.
ca: S'ha trobat el programa fdformat.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
ca: <b>No s'ha trobat</b> el programa fdformat. S'ha <b>desactivat</b> la formatació completa.

en: Program dd found.
ca: S'ha trobat el programa dd.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
ca: <b>No s'ha trobat</b> el programa dd. S'ha <b>desactivat</b> l'esborrat amb zeros.

en: &Verify integrity
ca: &Verifica la integritat

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
ca: <qt>Marqueu aquí si voleu que el disquet es verifiqui després de la formatació. Cal tenir en compte que el disquet es verificarà dues vegades si heu seleccionat una formatació completa.</qt>

en: Volume la&bel:
ca: &Etiqueta del volum:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
ca: <qt>Marqueu aquí si voleu una etiqueta de volum per al disquet. Cal tenir en compte que Minix no permet l'ús d'etiquetes.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
ca: Disc KDE

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
ca: <qt>Aquí s'indica l'etiqueta de volum. Per limitacions de MS-DOS, l'etiqueta només pot tenir 11 caràcters de longitud. Cal tenir en compte que Minix no permet l'ús d'etiquetes, encara que la introduïu aquí.</qt>

en: &Format
ca: &Formata

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
ca: <qt>Feu clic aquí per a iniciar la formatació.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
ca: <qt>Aquesta és la finestra d'estat, a on es mostraran els missatges d'error.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
ca: <qt>Mostra el progrés de la formatació.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
ca: El KFloppy no ha pogut trobar cap dels programes necessaris per a crear sistemes de fitxers. Si us plau, comproveu la vostra instal·lació.<br /><br />Registre:

en: KDE Floppy Formatter
ca: Formatador de disquet del KDE

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
ca: La formatació des del BSD en un dispositiu d'un usuari determinat només és possible amb UFS

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
ca: <qt>En formatar s'esborrarà totes les dades del dispositiu:<br/><b>%1</b><br/>(Comproveu si és correcte el nom del dispositiu)<br/>Esteu segur de voler continuar?</qt>

en: Proceed?
ca: Voleu continuar?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
ca: No és possible la formatació completa d'un dispositiu proporcionat per l'usuari.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
ca: Formatar esborrarà totes les dades del disc.
    Esteu segur que voleu continuar?

en: Unexpected drive number %1.
ca: Número de disc no esperat %1.

en: Unexpected density number %1.
ca: Número de densitat no esperat %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
ca: No s'ha pogut trobar cap dispositiu per al disc %1 i densitat %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
ca: No es pot accedir %1
    Assegureu-vos que el dispositiu existeix i que hi teniu permís d'escriptura.

en: The program %1 terminated with an error.
ca: El programa %1 ha acabat amb un error.

en: The program %1 terminated abnormally.
ca: El programa %1 ha acabat anormalment.

en: Internal error: device not correctly defined.
ca: Error intern: el dispositiu no està definit correctament.

en: Cannot find fdformat.
ca: No s'ha pogut trobar fdformat.

en: Could not start fdformat.
ca: No s'ha pogut iniciar fdformat.

en: Error formatting track %1.
ca: Error en formatar la pista %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
ca: No es pot accedir al disquet o a la unitat de disquet
    Si us plau, inseriu un disquet i assegureu-vos que heu seleccionat una unitat de disquet vàlida.

en: Low-level formatting error at track %1.
ca: Error en formatar a baix nivell a la pista %1.

en: Low-level formatting error: %1
ca: Error en formatar a baix nivell: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
ca: Dispositiu ocupat.
    Potser cal desmuntar abans el disquet.

en: Low-level format error: %1
ca: Error en formatar a baix nivell: %1

en: Cannot find dd.
ca: No s'ha pogut trobar el dd.

en: Could not start dd.
ca: No s'ha pogut iniciar el dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
ca: No s'ha trobat cap programa per a crear sistemes de fitxers FAT.

en: Cannot start FAT format program.
ca: No s'ha pogut iniciar el programa de formatació FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
ca: El disquet està muntat.
    Cal desmuntar abans el disquet.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
ca: No s'ha trobat cap programa per a crear sistemes de fitxers UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
ca: No s'ha pogut iniciar el programa de formatació UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
ca: No s'ha trobat cap programa per a crear sistemes de fitxers ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
ca: No s'ha pogut iniciar el programa de formatació ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
ca: No s'ha trobat cap programa per a crear sistemes de fitxers Minix.

en: Cannot start Minix format program.
ca: No s'ha pogut iniciar el programa de formatació Minix.

en: KDE Floppy Disk Utility
ca: Utilitat de disquet del KDE

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
ca: KFloppy ajuda en la formatació de disquets amb el sistema de fitxers que escolliu.

en: Author and former maintainer
ca: Autor i antic mantenidor

en: User interface re-design
ca: Redisseny de la interfície d'usuari

en: Add BSD support
ca: Afegeix la implementació del BSD

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
ca: Ha fet que KFloppy funcioni un altre cop per al KDE 3.4

en: Port KFloppy to KF5
ca: Adaptació del KFloppy al KF5

en: Default device
ca: Dispositiu per defecte
