kfloppy - en to cs translation catalogue (87 entries)

en: Floppy &drive:
cs: &Disketová mechanika:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
cs: Primární

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
cs: Sekundární

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
cs: <qt>Zvolte disketovou mechaniku.</qt>

en: &Size:
cs: Veliko&st:

en: Auto-Detect
cs: Automatická detekce

en: 3.5" 1.44MB
cs: 3,5" 1,44MB

en: 3.5" 720KB
cs: 3,5" 720KB

en: 5.25" 1.2MB
cs: 5,25" 1,2MB

en: 5.25" 360KB
cs: 5,25" 360KB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
cs: <qt>Zde máte možnost vybrat kapacitu diskety a hustotu záznamu.</qt>

en: F&ile system:
cs: Sou&borový systém:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
cs: KFloppy podporuje v systému Linux tři formáty: MS-DOS, Ext2 a Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
cs: KFloppy podporuje v systému BSD tři formáty: MS-DOS, UFS a Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
cs: Program mkdosfs nalezen.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
cs: Program mkdosfs <b>nenalezen</b>. formátování MSDOS <b>není dostupné</b>.

en: Program mke2fs found.
cs: Program mke2fs nalezen.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
cs: Program mke2fs <b>nenalezen</b>. Ext2 formátování <b>není dostupné</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
cs: Program mkfs.minix nalezen.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
cs: Program mkfs.minix <b>nenalezen</b>. Minix formátování <b>není dostupné</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
cs: KFloppy podporuje v systému BSD dva souborové formáty: MS-DOS a UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
cs: Program newfs_msdos nalezen.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
cs: Program newfs_msdos <b>nenalezen</b>. formátování MSDOS <b>není dostupné</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
cs: Program newfs nalezen.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
cs: Program newfs <b>nenalezen</b>. UFS formátování <b>není dostupné</b>.

en: &Formatting
cs: &Formátování

en: Q&uick format
cs: Ryc&hlý formát

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
cs: <qt>Rychlý formát provede jen vysokoúrovňové formátování - dojde pouze k vytvoření systému souborů.</qt>

en: &Zero out and quick format
cs: &Zaplnění nulami a rychlý formát

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
cs: <qt>Tato volba nejprve smaže disketu tak, že ji zaplní samými nulami a následně vytvoří souborový systém.</qt>

en: Fu&ll format
cs: Úplné formát&ovaní

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
cs: Úplné formátování se skládá z nízkoúrovňového a následně vysokoúrovňového formátování. Všechna data na disketě jsou vymazána.

en: Program fdformat found.
cs: Program fdformat nalezen.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
cs: Program fdformat <b>nenalezen</b>. Úplné formátování <b>není dostupné</b>.

en: Program dd found.
cs: Program dd nalezen.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
cs: Program dd <b>nenalezen</b>. Úplné formátování <b>není dostupné</b>.

en: &Verify integrity
cs: Zkontrolo&vat neporušenost

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
cs: <qt>Zaškrtněte, pokud si přejete, aby byla disketa po provedení formátování zkontrolována. Pokud jste vybrali úplné formátování, tak dojde ke kontrole diskety dvakrát.</qt>

en: Volume la&bel:
cs: P&opis diskety:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
cs: <qt>Zaškrtněte, pokud si přejete zadat název diskety. Systém Minix vůbec nepodporuje pojmenovávání disket.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
cs: Disketa KDE

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
cs: <qt>Místo pro zadání názvu diskety. Kvůli omezení systému MS-DOS je název diskety limitován na délku 11 znaků. Protože systém Minix nepodporuje pojmenovávání disket, bude tato položka při tomto formátu zcela ignorována.</qt>

en: &Format
cs: &Formátovat

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
cs: <qt>Sem klikněte pro zahájení formátování.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
cs: <qt>Toto je stavové okno, ve kterém se zobrazují chybové zprávy.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
cs: <qt>Zobrazuje postup formátování.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
cs: KFloppy nemůže nalézt žádný z potřebných programů pro vytváření souborových systémů; prosím zkontrolujte svou instalaci.<br /><br />Záznam:

en: KDE Floppy Formatter
cs: Formátovač disket pro KDE

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
cs: Formátování uživatelem daného zařízení pod BSD je možné pouze se systémem UFS.

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
cs: <qt>Formátování smaže veškerá data na disketě:<br/><b>%1</b><br/>(Prosím ověřte správnost názvu zařízení.)<br/>Opravdu si přejete pokračovat?</qt>

en: Proceed?
cs: Pokračovat?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
cs: Formátování uživatelem daného zařízení není možné.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
cs: Formátování smaže veškerá data na disketě?
    Opravdu si přejete pokračovat?

en: Unexpected drive number %1.
cs: Neočekávané číslo jednotky %1.

en: Unexpected density number %1.
cs: Neočekávané číslo hustoty %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
cs: Nelze najít zařízení pro jednotku %1 a hustotu %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
cs: Není možné přistoupit na %1
    Ujistěte se, že zařízení existuje a že máte příslušná práva k zápisu.

en: The program %1 terminated with an error.
cs: Program %1 byl ukončen s chybou.

en: The program %1 terminated abnormally.
cs: Program %1 neskončil normálním způsobem.

en: Internal error: device not correctly defined.
cs: Vnitřní chyba: zařízení nebylo správně definováno.

en: Cannot find fdformat.
cs: Nelze nalézt fdformat.

en: Could not start fdformat.
cs: Není možné spustit fdformat.

en: Error formatting track %1.
cs: Chyba při formátování stopy %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
cs: Není možné přistupovat na disketu nebo na disketovou jednotku.
    Prosím vložte disketu a ujistěte se, že jste vybrali správnou disketovou mechaniku.

en: Low-level formatting error at track %1.
cs: Chyba při nízkoúrovňovém formátování stopy %1.

en: Low-level formatting error: %1
cs: Chyba v nízkoúrovňovém formátování stopy: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
cs: Zařízení je zaneprázdněno.
    Možná je potřeba nejdříve disketovou mechaniku odpojit (např. příkazem umount).

en: Low-level format error: %1
cs: Chyba v nízkoúrovňovém formátování: %1

en: Cannot find dd.
cs: Nelze nalézt dd.

en: Could not start dd.
cs: Není možné spustit dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
cs: Není možné nalézt program pro vytvoření souborového systému FAT.

en: Cannot start FAT format program.
cs: Není možné spustit program pro formátování FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
cs: Disketová mechanika je připojena.
    Nejprve je potřeba ji odpojit.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
cs: Není možné nalézt program pro vytvoření souborového systému UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
cs: Není možné spustit program pro formátování UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
cs: Není možné nalézt program pro vytvoření souborového systému ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
cs: Není možné spustit program pro formátování ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
cs: Není možné nalézt program pro vytvoření souborového systému Minix.

en: Cannot start Minix format program.
cs: Není možné spustit program pro formátování Minix.

en: KDE Floppy Disk Utility
cs: Formátovač disket pro KDE

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
cs: KFloppy vám pomáhá formátovat diskety na formát, který si určíte.

en: Author and former maintainer
cs: Autor a bývalý správce

en: User interface re-design
cs: Nový návrh uživatelského rozhraní

en: Add BSD support
cs: Přidat podporu BSD

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
cs: Zprovoznění KFloppy pro KDE 3.4

en: Port KFloppy to KF5
cs: Portování KFloppy do KF5

en: Default device
cs: Výchozí zařízení
