kfloppy - en to eo translation catalogue (83 entries)

en: Floppy &drive:
eo: &Disketingo:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
eo: Unua

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
eo: Dua

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
eo: <qt>Elektu la disketan legilon.</qt>

en: &Size:
eo: &Grandeco:

en: Auto-Detect
eo: Aŭtomata detekto

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio permesas al vi elekti la disketajn grandecon kaj densecon.</qt>

en: F&ile system:
eo: Dos&iersistemo:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
eo: KDisketo subtenas tri dosierformatojn ĉe Linukso: MS-DOS, Ext2, kaj Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
eo: KDisketo subtenas tri dosierformatojn ĉe BSD: MS-DOS, UFS, kaj Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
eo: Programo mkdosfs trovita.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
eo: Programo mkdosfs <b>ne trovita</b>. MSDOS-formatado <b>ne uzeblas</b>.

en: Program mke2fs found.
eo: Programo mke2fs trovita.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
eo: Programo mke2fs <b>ne trovita</b>. Ext2-formatado <b>ne uzeblas</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
eo: Programo mkfs.minix trovita.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
eo: Programo mkfs.minix <b>ne trovita</b>. Minix-formatado <b>ne uzeblas</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
eo: KDisketo subtenas du dosierformatojn ĉe BSD: MS-DOS kaj UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
eo: Programo newfs_msdos trovita.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
eo: Programo newfs_msdos <b>ne trovita</b>. MSDOS-formatado <b>ne uzeblas</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
eo: Programo newfs trovita.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
eo: Programo newfs <b>ne trovita</b>. UFS-formatado <b>ne uzeblas</b>.

en: &Formatting
eo: &Formatado

en: Q&uick format
eo: &Rapida formatado

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
eo: <qt>Rapida formatado estas nur altnivela formatado: ĝi kreas nur dosiersistemon.</qt>

en: &Zero out and quick format
eo: &Nulplenigo kaj rapida formatado

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio unue forviŝas la disketon skribante nulojn kaj poste kreas la dosiersistemon.</qt>

en: Fu&ll format
eo: &Plena formatado

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
eo: Plena formatado estas malaltnivela kaj altnivela formatado. Ĝi forviŝas ĉion sur la disko.

en: Program fdformat found.
eo: Programo fdformat trovita.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
eo: Programo fdformat <b>ne trovita</b>. Plena formatado <b>ne uzeblas</b>.

en: Program dd found.
eo: Programo dd trovita.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
eo: Programo dd <b>ne trovita</b>. Nulplenigo <b>ne uzeblas</b>.

en: &Verify integrity
eo: &Kontrolu la integrecon

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
eo: <qt>Ŝaltu ĉi tion se vi volas kontroli la disketon post la formatado. Bonvolu rimarki ke la disketo kontrolotas dufoje se vi elektis la plenan formatadon.</qt>

en: Volume la&bel:
eo: U&ja nomo:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
eo: <qt>Ŝaltu ĉi tion se vi volas doni ujnomon al via disketo. Bonvolu rimarki ke Minix ne subtenas la etikedojn neniel.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
eo: KDisketo

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas la ujnomo. Pro limigo de MS-DOS la etikedo povas enhavi nur 11 literojn. Bonvolu rimarki, ke Minix ne subtenas etikedojn, malgraŭ ĉio, kion vi enmetus ĉie.</qt>

en: &Format
eo: &Formatu

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
eo: <qt>Klaku ĉi tie por komenci la formatadon.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas la stata fenestro, kie erarmesaĝoj montriĝas.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
eo: <qt>Montras la plenumon de la formatado.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
eo: KDisketo ne eblas trovi ian ajn bezonan programon por krei dosiersistemojn. Bonvolu kontroli vian instalaĵon. <br /> <br />Raporto:

en: KDE Floppy Formatter
eo: KDE disketa formatilo

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
eo: Ĉe BSD, la formatado per uzanta aparato nur eblas kun UFS

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
eo: <qt>Formatado forviŝos ĉiun datumon sur la disko: <br/><b>%1</b> <br/>(Bonvolu kontroli ke la aparata nomo estas ĝusta.) <br/>Ĉu vi vere volas daŭrigi?</qt>

en: Proceed?
eo: Daŭrigu?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
eo: Plena formatado por uzanta aparato ne eblas.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
eo: Formatado forviŝos ĉiun datumon sur la disko.
    Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: Unexpected drive number %1.
eo: Neatendita legila numero %1.

en: Unexpected density number %1.
eo: Neatendita denseca numero %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
eo: Ne eblis trovi aparaton por legilo %1 kaj denseco %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
eo: Ne povas aliri %1
    Certigu, ke la aparato ekzistas kaj ke vi havas skribrajton por ĝi.

en: The program %1 terminated with an error.
eo: La programo %1 finis erare.

en: The program %1 terminated abnormally.
eo: La programo %1 finis nenormale.

en: Internal error: device not correctly defined.
eo: Ena eraro: aparato malĝuste difinita.

en: Cannot find fdformat.
eo: Ne eblis trovi fdformat.

en: Could not start fdformat.
eo: Ne eblis lanĉi fdformat.

en: Error formatting track %1.
eo: Eraro dum la formatado de la trako %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
eo: Ne eblas aliri la disketon aŭ la disketlegilon.
    Bonvolu enmeti disketon kaj certigu, ke vi elektis validan disketlegilon.

en: Low-level formatting error at track %1.
eo: Malaltnivela formata eraro ĉe la trako %1.

en: Low-level formatting error: %1
eo: Malaltnivela formata eraro: %1.

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
eo: Aparato okupata.
    Eble vi devus malkroĉi la disketon unue.

en: Low-level format error: %1
eo: Malaltnivela formata eraro: %1

en: Cannot find dd.
eo: Ne eblas trovi dd.

en: Could not start dd.
eo: Ne eblis lanĉi dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
eo: Ne eblas trovi programon kiu kapablas krei FAT-dosiersistemojn.

en: Cannot start FAT format program.
eo: Ne eblis lanĉi FAT-formatan programon.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
eo: Disketo kroĉatas.
    Vi bezonas malkroĉi ĝin unue.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
eo: Ne eblas trovi programon kiu kapablas krei UFS-dosiersistemojn.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
eo: Ne eblis lanĉi UFS-formatan programon.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
eo: Ne eblas trovi programon kiu kapablas krei ext2 dosiersistemojn.

en: Cannot start ext2 format program.
eo: Ne eblas lanĉi ext2-formatan programon.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
eo: Ne eblas trovi programon kiu kapablas krei Minix-dosiersistemojn.

en: Cannot start Minix format program.
eo: Ne eblas lanĉi la Minix formatprogramon.

en: KFloppy
eo: KDisketo

en: KDE Floppy Disk Utility
eo: KDE disketilo

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
eo: KDisketo helpas vin por formati disketojn per la vola dosiersistemo.

en: Author and former maintainer
eo: Aŭtoro kaj antaŭa fleganto

en: User interface re-design
eo: Novigis la grafikan uzantinterfacon

en: Add BSD support
eo: Aldonis la BSD subtenon

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
eo: Funkciigis denove KDisketon kun KDE 3.4

en: Default device
eo: Defaŭlta aparato
