kfloppy - en to eu translation catalogue (83 entries)

en: Floppy &drive:
eu: Diskete &unitatea:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
eu: Lehen mailakoa

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
eu: Bigarren mailakoa

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
eu: <qt>Hautatu diskete unitatea.</qt>

en: &Size:
eu: &Tamaina:

en: Auto-Detect
eu: Autodetektatu

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
eu: <qt>Honek disketearen tamaina eta dentsitatea hautatzeko aukera ematen dizu.</qt>

en: F&ile system:
eu: F&itxategi-sistema:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
eu: KFloppy-k hiru formatu onartzen ditu Linux-en: MS-DOS, Ext2, eta Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
eu: KFloppy-k hiru formatu onartzen ditu BSD-n: MS-DOS, UFS eta Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
eu: Mkdosfs programa aurkitu da.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
eu: <b>Ez da aurkitu</b> mkdosfs programa. MSDOS formateatze <b>eskuraezina</b>.

en: Program mke2fs found.
eu: mke2fs programa aurkitu da.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
eu: <b>Ez da aurkitu</b> mke2fs programa. Ext2 formateatze <b>eskuraezina</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
eu: mkfs.minix programa aurkitu da.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
eu: <b>Ez da aurkitu</b> mkfs.minix programa. Minix formateatze <b>eskuraezina</b>

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
eu: KFloppy-k bi formatu onartzen ditu BSD-n: MS-DOS, eta UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
eu: newfs_msdos programa aurkitu da.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
eu: <b>Ez da aurkitu</b> newfs_msdos programa. MSDOS formateatze <b>eskuraezina</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
eu: newfs programa aurkitu da.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
eu: <b>Ez da aurkitu</b> newfs programa. UFS formateatze <b>eskuraezina</b>.

en: &Formatting
eu: &Formateatu

en: Q&uick format
eu: Formatu a&zkarra

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
eu: <qt>Formateatze azkarra goi-mailakoa da: fitxategi-sistema bat bakarrik sortzen du.</qt>

en: &Zero out and quick format
eu: &Zero balioa eman eta formateatze azkarra

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
eu: <qt>Honek lehenengo disketea ezabatzen du zeroak idatziz eta orduan fitxategi-sistema sortzen du.</qt>

en: Fu&ll format
eu: Formatu-&osoa

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
eu: Formateatze-osoa behe-mailako eta goi-mailakoa da. Diskotik guztia ezabatzen du.

en: Program fdformat found.
eu: fdformat programa aurkitu da.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
eu: <b>Ez da fdformat</b> programa aurkitu. Formateatze-osoa <b>ezgaituta</b>.

en: Program dd found.
eu: dd programa aurkitu da.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
eu: <b>Ez</b> da dd programa aurkitu. Zeroak idaztea <b>ezgaituta</b>.

en: &Verify integrity
eu: Egiaztatu &osotasuna

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
eu: <qt>Hautatu hau disketea formateatu ondoren egiaztatu nahi baduzu. Kontuan izan disketea bitan egiaztatuko dela formatu-osoa hautatu baduzu.</qt>

en: Volume la&bel:
eu: Bolumen-e&tiketa:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
eu: <qt>Hautatu hau zure disketeak bolumen-etiketa bat izatea nahi baduzu. Kontuan izan Minix-ek ez duela etiketarik onartzen.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
eu: KDE disketea

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
eu: <qt>Hau bolumen-etiketarentzat da. MS-DOS-en muga dela eta etiketak 11 karaktere izan ditzake gehienez. Kontuan izan Minix-ek ez dituela etiketak onartzen, hemen edozer sartu ere.</qt>

en: &Format
eu: &Formateatu

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
eu: <qt>Klikatu hemen formateatzen hasteko.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
eu: <qt>Hau egoera-leihoa da, errore-mezuak bistaratuko diren lekua.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
eu: <qt>Formateatzearen aurrerapena erakusten du.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
eu: KFloppy-k ezin ditu fitxategi-sistemak sortzeko beharrezko diren programak aurkitu; mesedez egiaztatu zure instalazioa.<br /><br />Egunkaria:

en: KDE Floppy Formatter
eu: KDEren diskete formateatzailea

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
eu: BSD-n erabiltzaileak emandako gailu bat formateatzea UFS-rekin baino ezin daiteke egin

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
eu: <qt>Formateatzeak gailuko datu guztiak ezabatuko ditu:<br/><b>%1</b><br/>(Egiaztatu gailu-izena zuzena dela.)<br/>Ziur zaude jarraitu nahi duzula?</qt>

en: Proceed?
eu: Jarraitu?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
eu: Erabiltzaileek emandako gailuen formateatze-osoa ezin da egin.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
eu: Formateatzeak datu guztiak ezabatuko ditu diskotik.
    Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Unexpected drive number %1.
eu: Ustekabeko unitate zenbakia %1.

en: Unexpected density number %1.
eu: Ustekabeko dentsitate zenbakia %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
eu: Ezin da aurkitu gailu bat, unitatea %1 eta dentsitatea %2 duena.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
eu: Ezin da %1 atzitu
    Egiaztatu gailua dagoela eta hartan idazteko baimena duzula.

en: The program %1 terminated with an error.
eu: %1 programa errore batekin bukatu da.

en: The program %1 terminated abnormally.
eu: %1 programa ezohikoan modu bukatu da.

en: Internal error: device not correctly defined.
eu: Barne-errorea: gailua ez dago ongi definituta.

en: Cannot find fdformat.
eu: Ezin da fdformat aurkitu.

en: Could not start fdformat.
eu: Ezin da fdformat abiatu.

en: Error formatting track %1.
eu: Akatsa %1 pista formateatzean.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
eu: Ezin da disketea edo diskete-unitatera atzitu.
    Sartu diskete bat eta egiaztatu diskete-unitate egokia hautatu duzula.

en: Low-level formatting error at track %1.
eu: Behe-mailako formateatze-errorea %1 pistan.

en: Low-level formatting error: %1
eu: Behe-mailako formateatze-errorea: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
eu: Gailua lanpetuta dago.
    Beharbada, hasteko, disketea desmuntatu behar duzu.

en: Low-level format error: %1
eu: Behe-mailako formateatze-errorea: %1

en: Cannot find dd.
eu: Ezin da dd aurkitu.

en: Could not start dd.
eu: Ezin da dd abiatu.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
eu: Ezin da FAT fitxategi-sistemak sortzeko programa bat aurkitu.

en: Cannot start FAT format program.
eu: Ezin da FAT formateatze-programa abiatu.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
eu: Diskoa muntatuta dago.
    Lehenengo disketea desmuntatu behar duzu.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
eu: Ezin da UFS fitxategi-sistemak sortzeko programa bat aurkitu.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
eu: Ezin da UFS formateatze-programa abiatu.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
eu: Ezin da ext2 fitxategi-sistemak sortzeko programa bat aurkitu.

en: Cannot start ext2 format program.
eu: Ezin da ext2 formateatze-programa abiatu.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
eu: Ezin da Minix fitxategi-sistema sortzeko programa bat aurkitu.

en: Cannot start Minix format program.
eu: Ezin da Minix formateatze-programa abiatu.

en: KDE Floppy Disk Utility
eu: KDEren diskete tresna

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
eu: KFloppy-k disketeak aukeratzen duzun fitxategi-sistemarekin formateatzen laguntzen dizu.

en: Author and former maintainer
eu: Egile eta aurreko arduraduna

en: User interface re-design
eu: Erabiltzaile interfazearen diseinu berria

en: Add BSD support
eu: BSD euskarria gehitu

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
eu: KFloppy KDE 3.4-rekin ibili dadin egin du

en: Port KFloppy to KF5
eu: KFloppy KF5ra egokitu

en: Default device
eu: Gailu lehenetsia
