kfloppy - en to gl translation catalogue (84 entries)

en: Floppy &drive:
gl: &Disqueteira:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
gl: Primaria

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
gl: Secundaria

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
gl: <qt>Seleccione a disqueteira.</qt>

en: &Size:
gl: &Tamaño:

en: Auto-Detect
gl: Detectar automaticamente

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
gl: <qt>Isto permítelle seleccionar o tamaño e a densidade do disquete.</qt>

en: F&ile system:
gl: Sistemas de f&icheiros:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
gl: KFloppy é compatíbel con tres formatos de ficheiro en Linux: MS-DOS, Ext2 e Minix.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
gl: KFloppy é compatíbel con tres formatos de ficheiro en BSD: MS-DOS, UFS e Ext2.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
gl: Atopouse o programa mkdosfs.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
gl: <b>Non foi posíbel atopar</b> o programa mkdosfs. <b>Non poderá</b> formatar en MSDOS.

en: Program mke2fs found.
gl: Atopouse o programa mke2fs.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
gl: <b>Non foi posíbel atopar</b> o programa mke2fs. <b>Non poderá</b> formatar en Ext2.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
gl: Atopouse o programa mkfs.minix.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
gl: <b>Non foi posíbel atopar</b> o programa mkfs.minix. <b>Non poderá</b> formatar en Minix.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
gl: KFloppy é compatíbel con dous formatos de ficheiro en BSD: MS-DOS e UFS.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
gl: Atopouse o programa newfs_msdos.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
gl: <b>Non foi posíbel atopar</b> o programa newfs_msdos. <b>Non poderá</b> formatar en MSDOS.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
gl: Atopouse o programa newfs.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
gl: <b>Non foi posíbel atopar</b> o programa newfs. <b>Non poderá</b> formatar en UFS.

en: &Formatting
gl: &Formatar

en: Q&uick format
gl: Formatación &rápida

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
gl: <qt>A formatación rápida non é máis que unha formatación de alto nivel: só crea un sistema de ficheiros.</qt>

en: &Zero out and quick format
gl: Formatación rápida previo &borrado con ceros

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
gl: <qt>Esta formatación coloca primeiro ceros no disco, borrando os datos, e despois crea o novo sistema de ficheiros.</qt>

en: Fu&ll format
gl: Formatación &completa

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
gl: A formatación completa combina formatación de alto e baixo nivel. Borra todo o contido do disco.

en: Program fdformat found.
gl: Atopouse o programa fdformat.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
gl: <b>Non foi posíbel atopar</b> o programa fdformat. <b>Desactivouse</b> a funcionalidade de formatación completa.

en: Program dd found.
gl: Atopouse o programa dd.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
gl: <b>Non foi posíbel atopar</b> o programa dd. <b>Desactivouse</b> a funcionalidade de borrar con ceros o disco.

en: &Verify integrity
gl: &Verificar a integridade.

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
gl: <qt>Marque esta opción se quere comprobar a integridade do disquete despois da formatación. Teña en conta que, se escolleu unha formatación completa, a integridade do disquete comprobarase dúas veces.</qt>

en: Volume la&bel:
gl: &Etiqueta de volume:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
gl: <qt>Marque esta opción se quere poñerlle unha etiqueta de volume ao disquete. Teña en conta que o sistema de ficheiros Minix non é compatíbel con esta funcionalidade.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
gl: Disquete de KDE

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
gl: <qt>Esta é a etiqueta de volume. Debido ás limitacións de MS-DOS, a etiqueta só pode ter 11 caracteres. Teña en conta que Minix non é compatíbel coas etiquetas, sen importar o que insira aquí.</qt>

en: &Format
gl: &Formatar

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
gl: <qt>Prema aquí para iniciar a formatación.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
gl: <qt>Esta é a xanela de estado, onde se mostran as mensaxes de erro.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
gl: <qt>Mostra o progreso da formatación.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
gl: KFloppy non pode atopar ningún dos programas necesarios para a creación de sistemas de ficheiros. Comprobe que a instalación está ben.<br /><br />Rexistro:

en: KDE Floppy Formatter
gl: Formatador de disquetes de KDE

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
gl: Con BSD, só pode formatar dispositivos do usuario con UFS.

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
gl: <qt>Formatar o dispositivo borrará todos os datos:<br/> <b>%1</b><br/> Aviso: comprobe que o nome do dispositivo é o correcto.<br/> Está seguro de que quere continuar?</qt>

en: Proceed?
gl: Continuar?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
gl: Non é posíbel realizar unha formatación completa dun dispositivo do usuario.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
gl: Formatar o disco borrará todos os datos que conteña.
    Está seguro de que quere continuar?

en: Unexpected drive number %1.
gl: Non se esperaba o número de disqueteira %1.

en: Unexpected density number %1.
gl: Non se esperaba o número de densidade %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
gl: Non se pode atopar un dispositivo para a disqueteira %1 e a densidade %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
gl: Non se pode acceder a %1.
    Asegúrese de que o dispositivo existe e de que ten permisos de escritura nel.

en: The program %1 terminated with an error.
gl: O programa %1 terminou cun erro.

en: The program %1 terminated abnormally.
gl: O programa %1 terminou de maneira anormal.

en: Internal error: device not correctly defined.
gl: Produciuse un erro interno: o dispositivo non está definido correctamente.

en: Cannot find fdformat.
gl: Non se pode atopar fdformat.

en: Could not start fdformat.
gl: Non se puido iniciar fdformat.

en: Error formatting track %1.
gl: Produciuse un erro ao formatar a pista %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
gl: Non se pode acceder ao disquete ou á disqueteira.
    Insira un disquete e asegúrese de que seleccionou a disqueteira correcta.

en: Low-level formatting error at track %1.
gl: Produciuse un erro de baixo nivel ao formatar a pista %1.

en: Low-level formatting error: %1
gl: Produciuse un erro de baixo nivel ao formatar: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
gl: O dispositivo está ocupado.
    Pode que primeiro teña que desmontar o dispositivo.

en: Low-level format error: %1
gl: Produciuse un erro de formato de baixo nivel: %1

en: Cannot find dd.
gl: Non se pode atopar dd.

en: Could not start dd.
gl: Non se puido iniciar dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
gl: Non se pode atopar un programa para crear sistemas de ficheiros FAT.

en: Cannot start FAT format program.
gl: Non se pode iniciar o programa para formatar en FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
gl: O disquete está montado.
    Antes de nada ten que desmontalo.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
gl: Non se pode atopar un programa para crear sistemas de ficheiros UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
gl: Non se pode iniciar o programa para formatar en UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
gl: Non se pode atopar un programa para crear sistemas de ficheiros Ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
gl: Non se pode iniciar o programa para formatar en Ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
gl: Non se pode atopar un programa para crear sistemas de ficheiros Minix.

en: Cannot start Minix format program.
gl: Non se pode iniciar o programa para formatar en Minix.

en: KDE Floppy Disk Utility
gl: Utilidade de KDE para disquetes

en: (c) 1997, Bernd Johannes Wuebben
    (c) 2001, Chris Howells
    (c) 2002, Adriaan de Groot
    (c) 2004, 2005, Nicolas Goutte
    (c) 2015, 2016, Wolfgang Bauer
gl: © 1997 Bernd Johannes Wuebben
    © 2001 Chris Howells
    © 2002 Adriaan de Groot
    © 2004, 2005 Nicolas Goutte
    © 2015, 2016 Wolfgang Bauer

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
gl: KFloppy axúdao a formatar disquetes co sistema de ficheiros que queira.

en: Author and former maintainer
gl: Autor orixinal e antigo mantedor

en: User interface re-design
gl: Novo deseño da interface de usuario.

en: Add BSD support
gl: Engadir compatibilidade con BSD

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
gl: Adaptación de KFloppy a KDE 3.4.

en: Port KFloppy to KF5
gl: Adaptación de KFloppy a KF5.

en: Default device
gl: Dispositivo predeterminado
