kfloppy - en to hne translation catalogue (84 entries)

en: Floppy &drive:
hne: फ्लापी ड्राइव: (&d)

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
hne: प्राथमिक

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
hne: माध्यमिक

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
hne: <qt>फ्लापी ड्राइव चुनव.</qt>

en: &Size:
hne: आकारः (&S)

en: Auto-Detect
hne: अपन आप पता लगिस

en: 3.5" 1.44MB
hne: 3.5" 1.44मे.बा.

en: 3.5" 720KB
hne: 3.5" 720कि.बा.

en: 5.25" 1.2MB
hne: 5.25" 1.2मे.बा.

en: 5.25" 360KB
hne: 5.25" 360कि.बा.

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
hne: <qt>ये आप मन ल फ्लापी डिस्क आकार अउ घनत्व ल चुने देथे .</qt>

en: F&ile system:
hne: फाइल सिसटम: (&i)

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
hne: लिनक्स मं केफ्लापी तीन फाइल फारमेट ल समर्थन प्रदान करथे : एमएसडास, ईएक्स२ अउ मिनिक्स

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
hne: बीएसडी मं केफ्लापी तीन फाइल फारमेट ल समर्थन प्रदान करथे : एमएसडास, यूएफएस अउ ईएक्स२

en: DOS
hne: डास

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
hne: प्रोग्राम mkdosfs मिलिस.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
hne: प्रोग्राम mkdosfs <b>नइ मिलिस</b>. एमएसडास फारमेटिंग <b>नइ मिलत</b>.

en: ext2
hne: ईएक्सटी2

en: Program mke2fs found.
hne: प्रोग्राम mke2fs मिलिस.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
hne: प्रोग्राम mke2fs <b>नइ मिलिस</b>. ईएक्सटी2 फारमेटिंग <b>नइ मिलत</b>.

en: Minix
hne: मिनिक्स

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
hne: प्रोग्राम mkfs.minix मिलिस.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
hne: प्रोग्राम mkfs.minix <b>नइ मिलिस</b>. मिनिक्स फारमेटिंग <b>नइ मिलत</b> हे.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
hne: बीएसडी मं केफ्लापी दो फाइल फारमेटों ल समर्थन प्रदान करथे : एमएसडास अउ यूएफएस

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
hne: प्रोग्राम newfs_msdos मिलिस.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
hne: प्रोग्राम newfs_msdos <b>नइ मिलिस</b>. एमएसडास फारमेटिंग <b>नइ मिलत</b>.

en: UFS
hne: यूएफएस

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
hne: प्रोग्राम newfs मिलिस.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
hne: प्रोग्राम newfs <b>नइ मिलिस</b>. यूएफएस फारमेटिंग <b>नइ मिलत</b>.

en: &Formatting
hne: फार्मेट करत हे (&F)

en: Q&uick format
hne: तीव्र फार्मेट (&u)

en: &Zero out and quick format
hne: जीरो आउट अउ क्विक फारमेट (&Z)

en: Fu&ll format
hne: पूरा फार्मेट (&l)

en: Program fdformat found.
hne: प्रोग्राम fdformat मिलिस.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
hne: प्रोग्राम fdformat <b>नइ मिलिस</b>.पूरी फारमेटिंग <b>नइ मिलत</b>.

en: Program dd found.
hne: प्रोग्राम dd मिलिस.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
hne: प्रोग्राम dd <b>नइ मिलिस</b>. जीरोइंग आउट <b>अक्छम हे</b>.

en: &Verify integrity
hne: अखंडता सत्यापित करव: (&V)

en: Volume la&bel:
hne: वाल्यूम लेबल: (&b)

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
hne: केडीई फ्लापी

en: &Format
hne: फार्मेट (&F)

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
hne: <qt>फारमेटिंग चालू करे बर किलिक करव.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
hne: <qt>फारमेट के प्रगति देखाथे .</qt>

en: KDE Floppy Formatter
hne: केडीई फ्लापी फार्मेटर

en: Proceed?
hne: आगू बढ़व?

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
hne: फार्मेट करे से डिस्क के सब्बो डाटा मिट जाही.
     का आप मन आगू बढ़ना चाहथो ?

en: Unexpected drive number %1.
hne: अप्रत्यासित ड्राइव नंबर %1.

en: Unexpected density number %1.
hne: अप्रत्यासित घनत्व नंबर %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
hne: ड्राइव %1 घनत्व %2 बर उपकरन नइ पा सकिस.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
hne:  %1 ल एक्सेस नइ कर सकिस
    देख लेव कि  उपकरन मौजूद हे अउ आप मन तिर ओ मं लिखे के अनुमति हे.

en: The program %1 terminated with an error.
hne: प्रोग्राम %1 एक गलती के साथ बाहिर होइस.

en: The program %1 terminated abnormally.
hne: प्रोग्राम %1 असादा रूप से बाहिर होइस.

en: Internal error: device not correctly defined.
hne: अंदर के गलती: उपकरन सही परिभासित नइ हे.

en: Cannot find fdformat.
hne: fdformat नइ मिलिस.

en: Could not start fdformat.
hne: fdformat चालू नइ कर सकिस

en: Error formatting track %1.
hne: ट्रैक %1 फार्मेट करे मं गलती होइस.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
hne: फ्लापी या फ्लापी ड्राइव एक्सेस नइ कर सके.
    किरपा करके, एक फ्लापी भरव अउ देख लेव कि  आप मन एक वैध फ्लापी ड्राइव चयन करे हे.

en: Low-level formatting error at track %1.
hne: ट्रैक %1 मं लो-लेवल फारमेटिंग गलती.

en: Low-level formatting error: %1
hne: लो-लेवल फारमेटिंग गलती: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
hne: उपकरन व्यस्त हे.
    पहिली आप मन ल फ्लापी ल अनमाउन्ट करना होही.

en: Low-level format error: %1
hne: लो-लेवल फारमेट गलती: %1

en: Cannot find dd.
hne: डीडी नइ मिलिस.

en: Could not start dd.
hne: डीडी चालू नइ कर सकिस.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
hne: एफएटी फाइलसिसटम बनाए के प्रोग्राम नइ पा सकिस.

en: Cannot start FAT format program.
hne: एफएटी फार्मेट प्रोग्राम चालू करे मं अक्छम.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
hne: फ्लापी माउन्ट हे.
    पहिली आप मन ल एला अनमाउन्ट करना होही.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
hne: यूएफएस फाइलसिसटम बनाए के प्रोग्राम नइ मिलिस.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
hne: यूएफएस फार्मेट प्रोग्राम चालू करे मं अक्छम.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
hne: ईएक्सटी2 फाइलसिसटम बनाए के प्रोग्राम नइ पा सकिस.

en: Cannot start ext2 format program.
hne: ईएक्सटी2  फार्मेट प्रोग्राम चालू करे मं अक्छम.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
hne: मिनिक्स फाइलसिसटम बनाए के प्रोग्राम नइ मिलिस.

en: Cannot start Minix format program.
hne: मिनिक्स फारमेट प्रोग्राम चालू नइ कर सकिस.

en: KFloppy
hne: के-फ्लापी

en: KDE Floppy Disk Utility
hne: केडीई फ्लापी डिस्क यूटिलिटी

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
hne: के-फ्लापी आप मन ल आप मन के निसानी फाइल सिसटम के साथ फ्लापीज ल को फार्मेट करे मं मदद करती हे.

en: Bernd Johannes Wuebben
hne: बर्नड जान्स वुएबेन

en: Author and former maintainer
hne: लेखक अउ पहिली के मेंटेनर

en: Chris Howells
hne: क्रिस हेल्स

en: User interface re-design
hne: यूजर इंटरफेस री-डिजाइन

en: Adriaan de Groot
hne: एड्रियन दे ग्रूत

en: Add BSD support
hne: बीएसडी समर्थन जोड़व

en: Nicolas Goutte
hne: निकोलस गाउते

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
hne: केडीई 3.4 बर के-फ्लापी काम फिर से बनाव

en: Default device
hne: डिफाल्ट उपकरन
