KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (87 entries)

en: Floppy &drive:
hu: Floppy-meg&hajtó:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
hu: Elsődleges

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
hu: Másodlagos

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
hu: <qt>Válassza ki a floppy-meghajtót.</qt>

en: &Size:
hu: Mé&ret:

en: Auto-Detect
hu: Automatikus

en: 3.5" 1.44MB
hu: 3,5" 1,44MB

en: 3.5" 720KB
hu: 3,5" 720KB

en: 5.25" 1.2MB
hu: 5,25" 1,2MB

en: 5.25" 360KB
hu: 5,25" 360KB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
hu: <qt>Itt lehet megadni a floppy méretét és adatsűrűségét.</qt>

en: F&ile system:
hu: &Fájlrendszer:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
hu: A KFloppy Linux-alapú rendszerekben három fájlrendszert támogat: MS-DOS, Ext2 és Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
hu: A KFloppy BSD-alapú rendszerekben három fájlrendszert támogat: MS-DOS, UFS és Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
hu: Az mkdosfs programot sikerült megtalálni.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
hu: Az mkdosfs program <b>nem található</b>. Az MS-DOS formátum <b>nem használható</b>.

en: Program mke2fs found.
hu: Az mke2fs programot sikerült megtalálni.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
hu: Az mke2fs program <b>nem található</b>. Az Ext2 formátum <b>nem választható</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
hu: Az mkfs.minix programot sikerült megtalálni.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
hu: Az mkfs.minix program <b>nem található</b>. A Minix formátum <b>nem használható</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
hu: A KFloppy két fájlrendszert támogat BSD-alapú rendszerekben: MS-DOS és UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
hu: A newfs_msdos programot sikerült megtalálni.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
hu: A newfs_msdos program <b>nem található</b>. Az MSDOS formátum <b>nem használható</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
hu: A newfs programot sikerült megtalálni.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
hu: A newfs program <b>nem található</b>. Az UFS formátum <b>nem használható</b>.

en: &Formatting
hu: &Formázás

en: Q&uick format
hu: Gyors&formázás

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
hu: <qt>A gyorsformázás magas szintű formázás: csak a fájlrendszer létrehozása történik meg.</qt>

en: &Zero out and quick format
hu: Lenullázás, majd gyors&formázás

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
hu: <qt>A floppy adatterülete felül lesz írva nullákkal, majd újból ki lesz alakítva a fájlrendszer.</qt>

en: Fu&ll format
hu: &Teljes formázás

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
hu: A teljes formázás alacsony és magas szintű formázást is végez. Minden törlődik a lemezről.

en: Program fdformat found.
hu: Az fdformat programot sikerült megtalálni.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
hu: Az fdformat program <b>nem található</b>. <b>Nem lehet</b> teljes formázást használni.

en: Program dd found.
hu: A dd programot sikerült megtalálni.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
hu: A dd program <b>nem található</b>. A kinullázás <b>ki lesz kapcsolva</b>.

en: &Verify integrity
hu: Az adat&integritás ellenőrzése

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
hu: <qt>Jelölje be ezt, ha a lemezt ellenőrizni szeretné formázás után. A lemez ellenőrzése kétszer történik meg, ha teljes formázást választott.</qt>

en: Volume la&bel:
hu: Lemez&címke:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
hu: <qt>Jelölje be ezt, ha lemezcímkét szeretne tenni a lemezre. A Minix fájlrendszer nem támogatja lemezcímkék használatát.</qt>

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
hu: <qt>Ez a lemezcímke. Az MS-DOS korlátai miatt a címke csak 11 karakter hosszúságú lehet. A Minix nem támogatja lemezcímkék használatát, ezért abban az esetben mindegy, mi kerül ide.</qt>

en: &Format
hu: &Formázás

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
hu: <qt>Kattintson ide a formázás elkezdéséhez.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
hu: <qt>Ez az állapotjelző ablak, ahol a hibaüzenetek megjelennek.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
hu: <qt>A formázás előrehaaladását mutatja meg.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
hu: A KFloppy egy fájlrendszer-létrehozó programot sem talált a gépen. Ellenőrizze a rendszer beállításait.<br /><br />Naplóbejegyzés:

en: KDE Floppy Formatter
hu: KDE floppyformázó

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
hu: Felhasználói eszköz formázása BSD rendszerekben csak UFS fájlrendszerrel lehetséges

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
hu: <qt>A formázás során minden adat törlődik a lemezről:<br/><b>%1</b><br/>(Ellenőrizze, helyes-e az eszköznév.)<br/>Biztosan tovább szeretne lépni?</qt>

en: Proceed?
hu: Folytatás?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
hu: Felhasználói eszköz teljes formázása nem lehetséges.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
hu: A formázás során minden adat elvész a lemezről.
    Folytatni szeretné a műveletet?

en: Unexpected drive number %1.
hu: Nem megfelelő meghajtóazonosító: %1.

en: Unexpected density number %1.
hu: Nem megfelelő lemezsűrűség: %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
hu: Nem található eszköz a(z) %1 meghajtóhoz, %2 adatsűrűséggel.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
hu: Nem érhető el a(z) %1 meghajtó.
    Ellenőrizze, hogy létezik-e az eszköz és rendelkezik-e hozzá írási jogosultsággal.

en: The program %1 terminated with an error.
hu: A program (%1) hibával fejeződött be.

en: The program %1 terminated abnormally.
hu: A program (%1) hibajelzéssel lépett ki.

en: Internal error: device not correctly defined.
hu: Belső hiba: az eszköz nincs megfelelően megadva.

en: Cannot find fdformat.
hu: Az fdformat program nem található.

en: Could not start fdformat.
hu: Nem sikerült elindítani az fdformat nevű programot.

en: Error formatting track %1.
hu: Hiba történt a(z) %1. sáv formázása közben.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
hu: Nem érhető el a floppy vagy a floppymeghajtó.
    Tegyen be egy lemezt és ellenőrizze, hogy érvényes meghajtót választott-e.

en: Low-level formatting error at track %1.
hu: Alacsony szintű formázási hiba történt a(z) %1. sávnál.

en: Low-level formatting error: %1
hu: Alacsony szintű formázási hiba: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
hu: Az eszköz elfoglalt.
    Lehet, hogy a floppyt először le kell választani.

en: Low-level format error: %1
hu: Alacsony szintű formázási hiba: %1

en: Cannot find dd.
hu: A dd program nem található.

en: Could not start dd.
hu: Nem sikerült elindítani a dd programot.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
hu: Nem található FAT fájlrendszer létrehozására alkalmas program.

en: Cannot start FAT format program.
hu: A FAT-formázási programot nem sikerült elindítani.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
hu: A floppy csatlakoztatva van.
    Először le kell választani a floppyt.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
hu: Nem található UFS fájlrendszer létrehozására alkalmas program.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
hu: Az UFS-formázási programot nem sikerült elindítani.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
hu: Nem található ext2 fájlrendszer létrehozására alkalmas program.

en: Cannot start ext2 format program.
hu: Az ext2-formázási programot nem sikerült elindítani.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
hu: Nem található Minix fájlrendszer létrehozására alkalmas program.

en: Cannot start Minix format program.
hu: A Minix-formátumú formázóprogramot nem sikerült elindítani.

en: KDE Floppy Disk Utility
hu: KDE-s floppyformázó

en: (c) 1997, Bernd Johannes Wuebben
    (c) 2001, Chris Howells
    (c) 2002, Adriaan de Groot
    (c) 2004, 2005, Nicolas Goutte
    (c) 2015, 2016, Wolfgang Bauer
hu: (c) Bernd Johannes Wuebben, 1997.
    (c) Chris Howells, 2001.
    (c) Adriaan de Groot, 2002.
    (c) Nicolas Goutte, 2004, 2005.
    (c) Wolfgang Bauer, 2015, 2016.

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
hu: A KFloppy segítségével floppy lemezek formázását és a szükséges fájlrendszer létrehozását lehet elvégezni.

en: Author and former maintainer
hu: Szerző, korábbi karbantartó

en: User interface re-design
hu: A kezelőfelület áttervezése

en: Add BSD support
hu: BSD-támogatás

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
hu: A KFloppy használhatóvá tétele a KDE 3.4-ben

en: Port KFloppy to KF5
hu: A KFloppy portolója KF5-re

en: Default device
hu: Az alapértelmezett eszköz
