kfloppy - en to ka translation catalogue (87 entries)

en: Floppy &drive:
ka: &დისკეტა:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
ka: ძირითადი

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
ka: მეორადი

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
ka: <qt>აირჩიეთ დისკეტა.</qt>

en: &Size:
ka: &ზომა:

en: Auto-Detect
ka: ავტომატური გამოცნობა

en: 3.5" 1.44MB
ka: 3.5" 1.44მბ

en: 3.5" 720KB
ka: 3.5" 720კბ

en: 5.25" 1.2MB
ka: 5.25" 1.2მბ

en: 5.25" 360KB
ka: 5.25" 360კბ

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
ka: <qt>საშუალებას გაძლევთ, დისკეტის ზომა და სიმკვრივე აირჩიოთ.</qt>

en: F&ile system:
ka: &ფაილური სისტემა:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
ka: KFloppy -ს ლინუქსის ქვეშ სამი ფაილის ფორმატის მხარდაჭერა გააჩნია: MS-DOS, Ext2 და Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
ka: KFloppy -ს BSD-ის ქვეშ სამი ფაილის ფორმატის მხარდაჭერა გააჩნია: MS-DOS, Ext2 და Minix

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
ka: ნაპოვნია პროგრამა mkdosfs.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
ka: პროგრამა mkdosfs <b>ვერ ვიპოვე</b>. MSDOS -ით ფორმატირება<b>ხელმიუწვდომელია</b>.

en: Program mke2fs found.
ka: ნაპოვნია პროგრამა mke2fs.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
ka: პროგრამა mke2fs <b>ვერ ვიპოვე</b>. Ext2 -ით ფორმატირება<b>ხელმიუწვდომელია</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
ka: ნაპოვნია პროგრამა mkfs.minix.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
ka: პროგრამა mkfs.minix<b>ვერ ვიპოვე</b>. Minix -ით ფორმატირება<b>ხელმიუწვდომელია</b>

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
ka: KFloppy -ს BSD-ის ქვეშ ორი ფაილის ფორმატის მხარდაჭერა გააჩნია: MS-DOS და UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
ka: .ნაპოვნია პროგრამა news_msdos.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
ka: პროგრამა newfs_msdos<b>ვერ ვიპოვე</b>. MSDOS -ით ფორმატირება<b>ხელმიუწვდომელია</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
ka: .ნაპოვნია პროგრამა news.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
ka: პროგრამა newfs<b>ვერ ვიპოვე</b>. UFS -ით ფორმატირება<b>ხელმიუწვდომელია</b>.

en: &Formatting
ka: &დაფორმატება

en: Q&uick format
ka: &სწრაფი დაფორმატება

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
ka: <qt>სწრაფი ფორმატირება მხოლოდ მაღალი დონის ფორმატია: ის მხოლოდ ფაილურ სისტემას ქმნის.</qt>

en: &Zero out and quick format
ka: &განულება და სწრაფი ფორმატირება

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
ka: <qt>ეს ჯერ წაშლის დისკეტას მასზე ნულების ჩაწერით და შემდეგ შექმნის ფაილურ სისტემას.</qt>

en: Fu&ll format
ka: &სრული დაფორმატება

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
ka: სრული ფორმატი დაბალი დონის და მაღალი დონის ფორმატია. ის დისკზე ყველაფერს წაშლის.

en: Program fdformat found.
ka: ნაპოვნია პროგრამა fdformat.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
ka: პროგრამა fdformat <b>ვერ ვიპოვე</b>. სრული ფორმატირება <b>გათიშულია</b>.

en: Program dd found.
ka: ნაპოვნია პროგრამა dd.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
ka: პროგრამა dd <b>ვერ ვიპოვე</b>. ნულებით შევსება <b>გათიშულია</b>.

en: &Verify integrity
ka: &მთლიანობის შემოწმება

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
ka: <qt>ჩართეთ, თუ გნებავთ, ფორმატირების შემდეგ დისკეტა შემოწმდეს. დაიმახსოვრეთ, რომ თუ აირჩევთ სრულ ფორმატირებას, დისკეტა ორჯერ შემოწმდება.</qt>

en: Volume la&bel:
ka: ტომის &ჭდე:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
ka: <qt>ჩართეთ, თუ გნებავთ, დისკეტაზე ჭდე დაადოთ. დაიმახსოვრეთ, რომ Minix-ს დისკის ჭდეების მხარდაჭერა საერთოდ არ გააჩნია.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
ka: KDE დისკეტა

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
ka: <qt>ეს ამ ტომის ჭდეა. MS-DOS-ის ლიმიტების გამო ის მხოლოდ 11 სიმბოლოს შეიძლება შეიცავდეს. დაიმახსოვრეთ, რომ Minix-ს ჭდეების მხარდაჭერა არ გააჩნია.</qt>

en: &Format
ka: &ფორმატირება

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
ka: <qt>ფორმატირების დასაწყებად დააწკაპუნეთ.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
ka: <qt>ეს სტატუსის ფანჯარაა, სადაც შეცდომები გამოჩნდება.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
ka: <qt>ფორმატირების მიმდინარეობის ჩვენება.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
ka: KFloppy-მა ვერ იპოვა ფაილური სისტემების შესაქმნელი პროგრამები. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.<br /><br />ჟურნალი:

en: KDE Floppy Formatter
ka: KDE -ის დისკეტების ფორმატირების პროგრამა

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
ka: მომხმარებლის მიერ მითითებული მოწყობილობის BSD-ით დაფორმატება მხოლოდ UFS-ით შეგიძლიათ

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
ka: <qt>დაფორმატება გაანადგურებს მონაცემებს მოწყობილობაზე:<br/><b>%1</b><br/>(შეამოწმეთ მოწყობილობის სახელის სისწორე.)<br/>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?</qt>

en: Proceed?
ka: დავიწყო?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
ka: მომხმარებლის მიერ მითითებული მოწყობილობის სრული ფორმატირება შეუძლებელია.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
ka: დაფორმატება დისკზე მონაცემებს მთლიანად გაანადგურებს.
    დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Unexpected drive number %1.
ka: ამძრავის მოულოდნელი ნომერი %1.

en: Unexpected density number %1.
ka: სიმკვრივის მოულოდნელი ნომერი %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
ka: მოწყობილობის პოვნა ამძრავისთვის %1 და სიმკვრივისთვის %2 ვერ ვიპოვე.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
ka: %1-სთან წვდომის შეცდომა
    დარწმუნდით, რომ მოწყობილობა არსებობს და მასზე წვდომა გაგაჩნიათ.

en: The program %1 terminated with an error.
ka: პროგრამა %1 შეცდომით დასრულდა.

en: The program %1 terminated abnormally.
ka: პროგრამა %1 არანორმალურად დასრულდა.

en: Internal error: device not correctly defined.
ka: შიდა შეცდომა: მოწყობილობის აღწერა არასწორია.

en: Cannot find fdformat.
ka: 'fdformat'-ის აღმოჩენის შეცდომა.

en: Could not start fdformat.
ka: 'fdformat'-ის გაშვების შეცდომა.

en: Error formatting track %1.
ka: ტრეკის %1 ფორმატირების შეცდომა.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
ka: დისკეტასთან ან დისკეტის ამძრავთან წვდომის შეცდომა.
    ჩადეთ დისკეტა და დარწმუნდით, რომ სწორი ამძრავი აირჩიეთ.

en: Low-level formatting error at track %1.
ka: დაბალი დონის ფორმატირების შეცდომა ტრეკზე %1.

en: Low-level formatting error: %1
ka: დაბალი დონის ფორმატირების შეცდომა: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
ka: მოწყობილობა დაკავებულია.
    ალბათ, ჯერ საჭიროა, მოხსნათ დისკეტა.

en: Low-level format error: %1
ka: დაბალი დონის ფორმატირების შეცდომა: %1

en: Cannot find dd.
ka: 'dd' ვერ ვიპოვე.

en: Could not start dd.
ka: 'dd'-ის გაშვების პროგრაა.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
ka: FAT ფაილური სისტემების შექმნის პროგრამა ვერ ვიპოვე.

en: Cannot start FAT format program.
ka: FAT-ის ფორმატირების პროგრამის გაშვების შეცდომა.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
ka: დისკეტა მიმაგრებულია.
    საჭიროა, ჯერ მოხსნათ ის.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
ka: UFS ფაილური სისტემების შექმნის პროგრამა ვერ ვიპოვე.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
ka: .UFS-ის ფორმატირების პროგრამის გაშვების შეცდომა.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
ka: Ext2 ფაილური სისტემების შექმნის პროგრამა ვერ ვიპოვე.

en: Cannot start ext2 format program.
ka: EXT2-ის ფორმატირების პროგრამის გაშვების შეცდომა.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
ka: Minix ფაილური სისტემების შექმნის პროგრამა ვერ ვიპოვე.

en: Cannot start Minix format program.
ka: Minix-ის ფორმატირების პროგრამის გაშვების შეცდომა.

en: KDE Floppy Disk Utility
ka: KDE -ის დისკეტების პროგრამა

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
ka: KFloppy დაგეხმარებთ თქვენი დისკეტები თქვენი არჩეული ფაილური სისტემით დააფორმატოთ.

en: Author and former maintainer
ka: ავტორი და ყოფილი ლიდერი

en: User interface re-design
ka: მომხმარების ინტერფეისის დიზაინის გაუმჯობესება

en: Add BSD support
ka: BSD-ის მხარდაჭერის დამატება

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
ka: აამუშავა KFloppy KDE 3.4-სთვის

en: Port KFloppy to KF5
ka: KFloppy -ის KF5-ზე გატანა

en: Default device
ka: ნაგულისხმებ მოწყობილობა
