kfloppy - en to ms translation catalogue (75 entries)

en: Floppy &drive:
ms: &Pemacu cakera liut:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
ms: Utama

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
ms: Sekunder

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
ms: <qt>Pilih pemacu cakera liut.</qt>

en: &Size:
ms: &Saiz:

en: Auto-Detect
ms: Autokesan

en: F&ile system:
ms: Sistem &fail:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
ms: KFloppy menyokong tiga format fail di bawah Linux: MS-DOS, Ext2, dan Minix

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
ms: Program mkdosfs ditemui.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
ms: Program mkdosfs <b>tidak ditemui</b>. Pemformatan MSDOS <b>tidak disediakan</b>.

en: Program mke2fs found.
ms: Program mke2fs ditemui.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
ms: Program mke2fs <b>tidak ditemui</b>. Pemformatan Ext2 <b>tidak disediakan</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
ms: Program mkfs.minix ditemui.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
ms: Program mkfs.minix <b>tidak ditemui</b>. Pemformatan Minix <b>tidak disediakan</b>

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
ms: KFloppy menyokong dua format fail di bawah BSD: MS-DOS dan UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
ms: Program newfs_msdos ditemui.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
ms: Program newfs_msdos <b>tidak ditemui</b>. Pemformatan MSDOS <b>tidak disediakan</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
ms: Program newfs ditemui.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
ms: Program newfs <b>tidak ditemui</b>. Pemformatan UFS <b>tidak disediakan</b>.

en: &Formatting
ms: &Pemformatan

en: Q&uick format
ms: Format &Cepat

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
ms: <qt>Format cepat hanya sejenis format tahap tinggi: ia hanya mencipta sistem fail.</qt>

en: &Zero out and quick format
ms: Keluar &sifar dan format cepat

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
ms: <qt>Mula-mula ia memadamkan cakera liut dengan menulis sifar dan selepas itu mencipta sistem fail.</qt>

en: Fu&ll format
ms: Format &penuh

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
ms: Format penuh ialah format tahap rendah dan tahap tinggi. Ia memadamkan apa-apa sahaja dalam cakera.

en: Program fdformat found.
ms: Program fdformat ditemui.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
ms: Program fdformat <b>tidak ditemui</b>. Pemformatan penuh <b>dinyahaktifkan</b>.

en: Program dd found.
ms: Program dd ditemui.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
ms: Program dd <b>tidak ditemui</b>. Keluar sifar<b>dinyahaktifkan</b>.

en: &Verify integrity
ms: &Sahkan integriti

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
ms: <qt>Semak ini jika anda mahu cakera liut disemak selepas pemformatan. Perhatikan yang cakera liut akan disemak dua kali jika anda memilih pemformatan penuh.</qt>

en: Volume la&bel:
ms: &Label volum:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
ms: <qt>Semak ini jika mahu label volum untuk cakera liut anda. Perhatikan yang Minix tidak menyokong label sama sekali.</qt>

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
ms: <qt>Ini untuk label volum. Disebabkan oleh had MS-DOS, panjang label hanya 11 aksara sahaja. Perhatikan yang Minix tidak menyokong label, walau apapun yang anda masukkan di sini.</qt>

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
ms: <qt>Klik di sini untuk memulakan pemformatan.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
ms: <qt>Ini tetingkap status, di mana mesej ralat dipaparkan.</qt>

en: KDE Floppy Formatter
ms: Pemformat KDE Floppy

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
ms: Pemformatan dengan BSD pada peranti takrifan pengguna hanya boleh dilakukan dengan UFS

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
ms: <qt>Pemformatan akan memadamkan semua data dalam peranti:<br/><b>%1</b><br/>(Sila semak sama ada nama peranti betul atau tidak)<br/>Anda pasti hendak teruskan?</qt>

en: Proceed?
ms: Teruskan?

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
ms: Pemformatan akan memadamkan semua data dalam cakera.
    Anda pasti hendak teruskannya?

en: Unexpected drive number %1.
ms: Nombor pemacu %1 tak dijangka.

en: Unexpected density number %1.
ms: Nombor ketumpatan %1 tak dijangka.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
ms: Tidak dapat cari peranti untuk pemacu %1 dan ketumpatan %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
ms: Tidak dapat akses %1
    Pastikan peranti itu ada dan anda mempunyai keizinan tulis.

en: The program %1 terminated with an error.
ms: Program %1 dihentikan dengan ralat.

en: The program %1 terminated abnormally.
ms: Program %1 dihentikan secara luar biasa.

en: Internal error: device not correctly defined.
ms: Ralat dalaman: peranti tidak ditakrif dengan betul.

en: Cannot find fdformat.
ms: Tidak dapat cari fdformat.

en: Could not start fdformat.
ms: Tidak dapat mula fdformat.

en: Error formatting track %1.
ms: Ralat semasa memformatkan runut %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
ms: Tidak dapat akses cakera liut atau pemacu liut.
    Masukkan cakera liut dan pastikan anda memilih pemacu liut yang sah.

en: Low-level formatting error at track %1.
ms: Ralat pemformatan tahap rendah pada runut %1.

en: Low-level formatting error: %1
ms: Ralat pemformatan tahap rendah: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
ms: Peranti sibuk.
    Anda mungkin perlu nyahlekapkan cakera liut dahulu.

en: Low-level format error: %1
ms: Ralat format tahap rendah: %1

en: Cannot find dd.
ms: Tidak dapat cari dd.

en: Could not start dd.
ms: Tidak dapat mula dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
ms: Tidak dapat cari program untuk cipta sistem fail FAT.

en: Cannot start FAT format program.
ms: Tidak dapat mula program format FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
ms: Cakera liut telah dilekapkan.
    Anda perlu nyahlekapkan cakera liut dahulu.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
ms: Tidak dapat cari program untuk cipta sistem fail UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
ms: Tidak dapat mula program format UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
ms: Tidak dapat cari program untuk cipta sistem fail ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
ms: Tidak dapat mula program format ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
ms: Tidak dapat cari program untuk cipta sistem fail Minix.

en: Cannot start Minix format program.
ms: Tidak dapat mula program format Minix.

en: KDE Floppy Disk Utility
ms: Kemudahan Cakera Liut KDE

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
ms: KFloppy membantu anda memformatkan cakera liut dengan sistem fail pilihan anda.

en: Author and former maintainer
ms: Pengarang dan bekas penyenggara

en: User interface re-design
ms: Reka bentuk semula antara muka pengguna

en: Add BSD support
ms: Tambah sokongan BSD

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
ms: Pastikan KFloppy boleh berfungsi semula untuk KDE 3.4

en: Default device
ms: Peranti piawai
