kfloppy - en to nb translation catalogue (85 entries)

en: Floppy &drive:
nb: &Diskettstasjon:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
nb: Primær

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
nb: Sekundær

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
nb: <qt>Velg diskettstasjonen</qt>

en: &Size:
nb: &Størrelse:

en: Auto-Detect
nb: Finn ut automatisk

en: 3.5" 1.44MB
nb: 3,5" 1.44MB

en: 3.5" 720KB
nb: 3,5" 720KB

en: 5.25" 1.2MB
nb: 5,25" 1.2MB

en: 5.25" 360KB
nb: 5,25" 360KB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
nb: <qt>Her kan du velge diskettens størrelse og tetthet</qt>

en: F&ile system:
nb: F&ilsystem:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
nb: KFloppy støtter tre filformat under Linux: MS-DOS, Ext2 og Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
nb: KFloppy støtter tre filformat under BSD: MS_DOS, UFS og Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
nb: Programmet mkdosfs funnet.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
nb: Programmet mkdosfs <b>ikke funnet</b>. MSDOS formatering <b>ikke tilgjengelig</b>.

en: Program mke2fs found.
nb: Programmet mke2fs funnet.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
nb: Programmet mke2fs <b>ikke funnet</b>. Ext2 formatering <b>ikke tilgjengelig</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
nb: Programmet mkfs.minix funnet.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
nb: Programmet mkfs.minix <b>ikke funnet</b>. Minix formatering <b>ikke tilgjengelig</b>

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
nb: KFloppy støtter to filformat under BSD: MS-DOS og UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
nb: Programmet newfs_msdos funnet.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
nb: Programmet newfs_msdos <b>ikke funnet</b>. MSDOS formatering <b>ikke tilgjengelig</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
nb: Programmet newfs funnet.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
nb: Programmet newfs <b>ikke funnet</b>. UFS formatering <b>ikke tilgjengelig</b>.

en: &Formatting
nb: &Formatering

en: Q&uick format
nb: &Hurtigformatering

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
nb: <qt>Quick format er bare et høynivå formateringsverktøy: Det opprtetter bare et filsystem</qt>

en: &Zero out and quick format
nb: Skriv null og &Hurtigformater

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
nb: <qt>Dette sletter først disketten ved å skrive nuller og oppretter deretter filsystemet</qt>

en: Fu&ll format
nb: Fu&ll formatering

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
nb: Full format er et lavnivå og høynivå formateringsprogram. Det sletter alt på disken.

en: Program fdformat found.
nb: Programmet fdformat funnet.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
nb: Programmet fdformat <b>ikke funnet</b>. Full formatering <b>skrudd av</b>.

en: Program dd found.
nb: Programmet dd funnet.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
nb: Programmet dd <b>ikke funnet</b>. Full formatering <b>skrudd av</b>.

en: &Verify integrity
nb: &Sjekk for feil

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
nb: <qt>Kryss av her om du ønsker at disketten skal kontrolleres etter formatering. Vær oppmerksom på at disketten blir kontrollert to ganger om du har valgt full formatering.</qt>

en: Volume la&bel:
nb: Diskett&navn:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
nb: <qt>Kryss av her om du ønsker å gi disketten et navn. Vær oppmerksom på at minix ikke gir mulighet for slik navnsetting</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
nb: KDE diskett

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
nb: <qt>Dette er for å gi disketten navn. På grunn av begrensninger i MS-DOS kan navnet ikke være lenger enn 11 tegn. Vær oppmerksom på at Minix ikke kan gi disketten navn uansett hva du skriver her</qt>

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
nb: <qt>Klikk her for å starte formateringa.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
nb: <qt>Dette er statusvinduet hvor eventuelle feilmeldinger vises</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
nb: <qt>Viser framdriften i formateringa</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
nb: KFloppy kan ikke finne noen av de nødvendige programmene for å lage fil- systemer, sjekk installasjonene din.<br /><br />Logg:

en: KDE Floppy Formatter
nb: KDE diskettformatering

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
nb: Formatering med BSD på en selvvalgt enhet er bare mulig med UFS

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
nb: <qt>Formatering vil slette alle data på enheten: <br/><b>%1</b> <br/>(Vennligst kontroller at enhetens navn er riktig) <br/>er du sikker på at du ønsker å fortsette?</qt>

en: Proceed?
nb: Fortsette?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
nb: Full formatering på en selvvalgt enhet er ikke mulig.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
nb: Formateringa vil slette alle dataene på disketten.
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Unexpected drive number %1.
nb: Uventet enhetsnummer %1.

en: Unexpected density number %1.
nb: Uventet tetthetsnummer %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
nb: Kan ikke finne en enhet for drev nr. %1 og tetthet %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
nb: Har ikke tilgang til %1
    Se etter at enheten finnes og at du har skrivetilgang til den.

en: The program %1 terminated with an error.
nb: Programmet %1 avsluttet med en feil.

en: The program %1 terminated abnormally.
nb: Programmet %1 avsluttet unormalt.

en: Internal error: device not correctly defined.
nb: Intern feil: enheten er ikke riktig definert.

en: Cannot find fdformat.
nb: Finner ikke fdformat.

en: Could not start fdformat.
nb: Klarte ikke å starte fdformat.

en: Error formatting track %1.
nb: Feil ved formattering av spor %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
nb: Har ikke tilgang til diskett eller diskettstasjon.
    Sett inn en diskett, og vær sikker på at du har valgt en gyldig diskettstasjon.

en: Low-level formatting error at track %1.
nb: Lavnivå formateringsfeil i spor %1.

en: Low-level formatting error: %1
nb: Feil ved formattering: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
nb: Enheten opptatt 
    Kanskje du trenger å avmontere disketten først.

en: Low-level format error: %1
nb: Feil ved format: %1

en: Cannot find dd.
nb: Finner ikke dd.

en: Could not start dd.
nb: Klarte ikke å starte dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
nb: Finner ikke et program som oppretter FAT-filsystemer.

en: Cannot start FAT format program.
nb: Klarer ikke å starte et FAT formateringsprogram.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
nb: Disketten er montert.
    du må avmontere disketten først.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
nb: Klarer ikke å finne et program som lager UFS-filsystemer.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
nb: Klarer ikke starte et UFS formateringsprogram.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
nb: Klarer ikke å finne et program som oppretter ext2-filsystemer.

en: Cannot start ext2 format program.
nb: Klarer ikke å starte et ext2-formateringsprogram.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
nb: Klarer ikke å finne et program som oppretter Minix-filsystemer.

en: Cannot start Minix format program.
nb: Klarer ikke å starte et Minix-formateringsprogram.

en: KDE Floppy Disk Utility
nb: KDE Diskettverktøy

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
nb: Med KFloppy kan du formatere disketter med det filsystemet du vil.

en: Author and former maintainer
nb: Forfatter og tidligere vedlikeholder

en: User interface re-design
nb: Omlegging av brukergrensesnittet

en: Add BSD support
nb: Lagt til BSD-støtte

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
nb: Fikk KFloppy til å virke igjen for KDE 3.4

en: Default device
nb: Standardenhet
