kfloppy - en to nds translation catalogue (86 entries)

en: Floppy &drive:
nds: &Diskettenloopwark:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
nds: Eerst

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
nds: Tweet

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
nds: <qt>Söök dat Diskettenloopwark ut</qt>

en: &Size:
nds: &Grött:

en: Auto-Detect
nds: Automaatsch opdecken

en: 3.5" 1.44MB
nds: 3.5" - 1,44MB

en: 3.5" 720KB
nds: 3.5" - 720KB

en: 5.25" 1.2MB
nds: 5.25" - 1,2MB

en: 5.25" 360KB
nds: 5.25" - 360KB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
nds: <qt>Hier kannst Du de Grött un Dichte vun de Diskett utsöken.</qt>

en: F&ile system:
nds: &Dateisysteem:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
nds: KFloppy ünnerstütt ünner Linux dree Dateisystemen: MS-DOS, Ext2 un MInix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
nds: KFloppy ünnerstütt ünner BSD dree Dateisystemen: MS-DOS, UFS un Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
nds: Programm "mkdosfs" funnen.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
nds: Programm "mkdosfs" <b>nich funnen</b>. MS-DOS-Formateren <b>nich verföögbor</b>.

en: Program mke2fs found.
nds: Programm "mke2fs" funnen.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
nds: Programm"mke2fs" <b>nich funnen</b>. Ext2-Formateren <b>nich verföögbor</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
nds: Programm "mkfs.minix" funnen.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
nds: Programm "mkfs.minix" <b>nich funnen</b>. Minix-Formateren <b>nich verföögbor</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
nds: KFloppy ünnerstütt ünner BSD twee Dateisystemen: MS-DOS un UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
nds: Programm "newfs_msdos" funnen.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
nds: Programm "newfs_msdos" <b>nich funnen</b>. MSDOS-Formateren <b>nich verföögnor</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
nds: Programm "newfs" funnen.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
nds: Programm "newfs" <b>nich funnen</b>. UFS-Formateren <b>nich verföögbor</b>.

en: &Formatting
nds: &Formateren

en: Q&uick format
nds: F&ixformateren

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
nds: <qt>De Fixformateren formateert bloots op högere Evene: se stellt bloots en Dateisysteem op.</qt>

en: &Zero out and quick format
nds: Över&nullen un fix formateren

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
nds: <qt>De Daten op de Diskett warrt mit Nullen överschreven, ehr dat Dateisysteem opstellt warrt.</qt>

en: Fu&ll format
nds: &Vulle Formateren

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
nds: De vulle Formateren formateert op siete un op hoge Evene. All Daten op de Diskett warrt utradeert.

en: Program fdformat found.
nds: Programm "fdformat" funnen.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
nds: Programm "fdformat" <b>nich funnen</b>. Vulle Formateren <b>nich verföögbor</b>.

en: Program dd found.
nds: Programm "dd" funnen.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
nds: Programm "dd" <b>nich funnen</b>. Övernullen <b>nich verföögbor</b>.

en: &Verify integrity
nds: Integriteet &pröven

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
nds: <qt>Aktiveer dit, wenn Du de Diskett na't Formateren pröven wullt. Beacht bitte, dat de Diskett tweemaal pröövt warrt, wenn Du "Vulle Formateren" utsöcht hest.</qt>

en: Volume la&bel:
nds: Diskett&naam:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
nds: <qt>Aktiveer dit, wenn de Diskett en Beteker hebben schall. Beacht bitte, dat dat so wat ünner Minix nich gifft.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
nds: KDE-Floppy

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
nds: <qt>Dit is de Diskettnaam. He dörv nich länger wesen as 11 Bookstaven, wiel dat ünner MS-DOS disse Grenz gifft. Beacht bitte, dat Minix gor keen Diskettnaams ünnerstütt.</qt>

en: &Format
nds: &Formateren

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
nds: <qt>Klick hier, wenn Du nu formateren wullt.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
nds: <qt>Dit is dat Statusfinster, binnen dat Fehlermellen wiest warrt.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
nds: <qt>Wiest dat Vörankamen bi't Formateren.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
nds: KFloppy kann keen vun de nödigen Programmen för't Opstellen vun Dateisystemen finnen. Prööv bitte Dien Installatschoon.
    <br /><br />Logbook:

en: KDE Floppy Formatter
nds: Disketten-Formateerprogramm för KDE

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
nds: Ünner BSD lett sik en vun den Bruker angeven Reedschap bloots mit UFS formateren.

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
nds: <qt>Dat Formateren radeert all Daten op de Reedschap ut:<br/><b>%1</b><br/>(Kiek bitte, wat de Reedschapnaam richtig is.)<br/>Büst Du seker, dat Du wiedermaken wullt?</qt>

en: Proceed?
nds: Wiedermaken?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
nds: Heel Formateren vun en brukerangeven Reedschap is nich mööglich.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
nds: Dat Formateren radeert all Daten op de Reedschap ut.
    Büst Du seker, dat Du wiedermaken wullt?

en: Unexpected drive number %1.
nds: Nich verwacht Loopwarknummer: %1.

en: Unexpected density number %1.
nds: Nich verwacht Weert för Schriefdichte: %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
nds: Reedschap för Loopwark %1 un Schriefdichte %2 lett sik nich finnen.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
nds: Keen Togriep op %1
    Stell seker, dat dat de Reedschap gifft un Du dor Schriefverlööf för hest.

en: The program %1 terminated with an error.
nds: Dat Programm "%1" hett sik mit en Fehler beendt.

en: The program %1 terminated abnormally.
nds: Dat Programm "%1" hett sik nich normaal beendt.

en: Internal error: device not correctly defined.
nds: Intern Fehler: Reedschap nich richtig fastleggt.

en: Cannot find fdformat.
nds: Programm "fdformat" lett sik nich finnen.

en: Could not start fdformat.
nds: Programm "fdformat" lett sik nich starten.

en: Error formatting track %1.
nds: Fehler bi't Formateren vun Spoor %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
nds: Keen Togriep op de Diskett oder dat Diskettenloopwark.
    Legg bitte en Diskett in un kiek, wat du dat richtige Diskettenloopwark utsöcht hest.

en: Low-level formatting error at track %1.
nds: Fehler bi de Grund-Formateren op Spoor %1

en: Low-level formatting error: %1
nds: Fehler bi de Grund-Formateren: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
nds: Reedschap hett to doon.
    Villicht muttst Du de Diskett toeerst afhangen.

en: Low-level format error: %1
nds: Grundformaat-Fehler: %1

en: Cannot find dd.
nds: Programm "dd" lett sik nich finnen.

en: Could not start dd.
nds: Programm "dd" lett sik nich starten.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
nds: Keen Programm för't Opstellen vun FAT-Dateisystemen to finnen.

en: Cannot start FAT format program.
nds: Dat FAT-Formateerprogramm lett sik nich starten.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
nds: Diskett is inhangt.
    Du muttst de Diskett toeerts afhangen.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
nds: Keen Programm för't Opstellen vun UFS-Dateisystemen to finnen.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
nds: Dat UFS-Formateerprogramm lett sik nich starten.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
nds: Keen Programm för't Opstellen vun ext2-Dateisystemen to finnen.

en: Cannot start ext2 format program.
nds: Dat ext2-Formateerprogramm lett sik nich starten.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
nds: Keen Programm för't Opstellen vun Minix-Dateisystemen to finnen.

en: Cannot start Minix format program.
nds: Dat Minix-Formateerprogramm lett sik nich starten.

en: KDE Floppy Disk Utility
nds: KDE-Warktüüch för Disketten

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
nds: KFloppy hölpt bi't Formateren vun Disketten mit jichtenseen Dateisysteem.

en: Author and former maintainer
nds: Autor un verleden Pleger

en: User interface re-design
nds: Överarbeiden vun de graafsche Böversiet

en: Add BSD support
nds: BSD-Ünnerstütten toföögt

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
nds: Krigg KFloppy ünner KDE 3.4 wedder an't Lopen

en: Default device
nds: Standardreedschap
