kfloppy - en to nn translation catalogue (88 entries)

en: Floppy &drive:
nn: &Diskett­stasjon:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
nn: Primær

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
nn: Sekundær

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
nn: <qt>Vel diskett­stasjon.</qt>

en: &Size:
nn: &Storleik:

en: Auto-Detect
nn: Finn automatisk

en: 3.5" 1.44MB
nn: 3,5″ 1,44 MB

en: 3.5" 720KB
nn: 3,5″ 720 kB

en: 5.25" 1.2MB
nn: 5,25″ 1,2 MB

en: 5.25" 360KB
nn: 5,25″ 360 kB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
nn: <qt>Her kan du velja storleik og tettleik på diskettstasjonen.</qt>

en: F&ile system:
nn: F&ilsystem:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
nn: KFloppy støttar tre filformat under Linux: MS-DOS, Ext2 og Minix.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
nn: KFloppy støttar tre filformat under BSD: MS-DOS, UFS og Ext2.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
nn: Fann programmet mkdosfs.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
nn: <b>Fann ikkje</b> programmet mkdosfs. Kan <b>ikkje</b> formatera som MSDOS.

en: Program mke2fs found.
nn: Fann programmet mke2fs.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
nn: <b>Fann ikkje</b> programmet mke2fs. Kan <b>ikkje</b> formatera som Ext2.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
nn: Fann programmet mkfs.minix.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
nn: <b>Fann ikkje</b> programmet mkfs.minix. Kan <b>ikkje</b> formatera som Minix.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
nn: KFloppy støttar to filformat under BSD: MS-DOS og UFS.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
nn: Fann programmet newfs_msdos.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
nn: <b>Fann ikkje</b> programmet newfs_msdos. Kan <b>ikkje</b> formatera som MSDOS.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
nn: Fann programmet newfs.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
nn: <b>Fann ikkje</b> programmet newfs. Kan <b>ikkje</b> formatera som UFS.

en: &Formatting
nn: &Formater

en: Q&uick format
nn: &Snøggformater

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
nn: <qt>Snøggformatering er høgnivåformatering som berre opprettar eit filsystem.</qt>

en: &Zero out and quick format
nn: S&lett og snøggformater

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
nn: <qt>Slettar først disketten ved å skriva over med null før filsystemet vert oppretta.</qt>

en: Fu&ll format
nn: F&ull formatering

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
nn: Full formatering inneber både lågnivå- og høgnivåformatering. Alt på disketten vert sletta.

en: Program fdformat found.
nn: Fann programmet fdformat.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
nn: <b>Fann ikkje</b> programmet fdformat. Kan <b>ikkje</b> fullformatera.

en: Program dd found.
nn: Fann programmet dd.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
nn: <b>Fann ikkje</b> programmet dd. Kan <b>ikkje</b> skriva over med null.

en: &Verify integrity
nn: &Sjekk for feil

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
nn: <qt>Her vel du om disketten skal kontrollerast etter formateringa. Legg merke til at disketten vert sjekka to gongar om du vel full formatering.</qt>

en: Volume la&bel:
nn: Diskett&namn:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
nn: <qt>Her vel du om disketten skal ha eit volumnamn. Legg merke til at Minix ikkje støttar namn i det heile.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
nn: KDE-diskett

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
nn: <qt>Dette er volumnamnet til disketten. På grunn av ei grense i MS-DOS kan namnet høgst vera på 11 teikn. Legg merke til at Minix ikkje støttar namn, uansett kva du skriv her.</qt>

en: &Format
nn: &Formater

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
nn: <qt>Trykk her for å starta formateringa.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
nn: <qt>Dette er statusvindauget, der feilmeldingar vert viste.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
nn: <qt>Viser framgongen til formateringa.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
nn: KFloppy finn ingen av programma som trengst for å laga filsystem. Kontroller installasjonen.<br /><br />Logg:

en: KDE Floppy Formatter
nn: KDE Diskettformatering

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
nn: Det er berre mogleg å formatera som UFS med brukargjevne einingar på BSD.

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
nn: <qt>Formateringa kjem til å sletta alle dataa på disketten:<br/><b>%1</b><br/>(No er det lurt å sjekka om eininga er rett.)<br/>Er du sikker på at du vil halda fram?</qt>

en: Proceed?
nn: Hald fram?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
nn: Full formatering av ei brukaroppgjeven eining er ikkje mogleg.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
nn: Formateringa kjem til å sletta alle dataa på disketten.
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Unexpected drive number %1.
nn: Uventa einingsnummer %1.

en: Unexpected density number %1.
nn: Uventa tettleiksnummer %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
nn: Finn ikkje eininga til stasjon %1 og tettleik %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
nn: Får ikkje tilgang til %1.
    Sjekk at eininga finst og at du har skrivetilgang til ho.

en: The program %1 terminated with an error.
nn: Programmet %1 avslutta med feil.

en: The program %1 terminated abnormally.
nn: Programmet %1 avslutta unormalt.

en: Internal error: device not correctly defined.
nn: Intern feil: Eininga er ikkje rett definert.

en: Cannot find fdformat.
nn: Finn ikkje fdformat.

en: Could not start fdformat.
nn: Klarte ikkje starta fdformat.

en: Error formatting track %1.
nn: Feil ved formatering av spor %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
nn: Får ikkje tilgang til diskett eller diskettstasjon.
    Sett inn ein diskett og sjekk at du har valt ein gyldig diskettstasjon.

en: Low-level formatting error at track %1.
nn: Feil ved lågnivåformatering av spor %1.

en: Low-level formatting error: %1
nn: Feil ved lågnivåformatering: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
nn: Eininga er oppteken.
    Det kan henda du må avmontera disketten først.

en: Low-level format error: %1
nn: Feil ved lågnivåformatering: %1

en: Cannot find dd.
nn: Finn ikkje dd.

en: Could not start dd.
nn: Klarte ikkje starta dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
nn: Finn ikkje noko program som kan oppretta FAT-filsystem.

en: Cannot start FAT format program.
nn: Klarte ikkje starta FAT-formateringsprogram.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
nn: Disketten er montert.
    Du må avmontera disketten først.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
nn: Finn ikkje noko program som kan laga UFS-filsystem.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
nn: Klarte ikkje starta UFS-formateringsprogram.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
nn: Finn ikkje noko program som kan laga ext2-filsystem.

en: Cannot start ext2 format program.
nn: Klarte ikkje starta ext2-formateringsprogram.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
nn: Finn ikkje noko program som kan laga Minix-filsystem.

en: Cannot start Minix format program.
nn: Klarte ikkje starta Minix-formateringsprogram.

en: KDE Floppy Disk Utility
nn: KDE-diskettverktøy

en: (c) 1997, Bernd Johannes Wuebben
    (c) 2001, Chris Howells
    (c) 2002, Adriaan de Groot
    (c) 2004, 2005, Nicolas Goutte
    (c) 2015, 2016, Wolfgang Bauer
nn: © 1997 Bernd Johannes Wuebben
    © 2001 Chris Howells
    © 2002 Adriaan de Groot
    © 2004–2005 Nicolas Goutte
    © 2015–2016 Wolfgang Bauer

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
nn: KFloppy hjelper til med å formatera diskettar med det filsystemet du vil.

en: Author and former maintainer
nn: Utviklar og tidlegare vedlikehaldar

en: User interface re-design
nn: Ny programbunad

en: Add BSD support
nn: Lagt til BSD-støtte

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
nn: Gjer at KFloppy fungerer igjen i KDE 3.4

en: Port KFloppy to KF5
nn: Porta KFloppy til KF5

en: Default device
nn: Standardeining
