kfloppy - en to pa translation catalogue (22 entries)

en: Floppy &drive:
pa: ਫਲਾਪੀ ਡਰਾਇਵ(&d):

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
pa: ਪ੍ਰਾਇਮਰੀ

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
pa: ਸੈਕੰਡਰੀ

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
pa: <qt>ਫਲਾਪੀ ਡਰਾਇਵ ਚੁਣੋ।</qt>

en: &Size:
pa: ਆਕਾਰ(&S):

en: Auto-Detect
pa: ਆਟੋ-ਖੋਜ

en: F&ile system:
pa: ਫਾਇਲ ਸਿਸਟਮ(&i):

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
pa: ਪਰੋਗਰਾਮ mkdosfs ਲੱਭਿਆ।

en: Program mke2fs found.
pa: ਪਰੋਗਰਾਮ mke2fs ਲੱਭਿਆ।

en: &Formatting
pa: ਫਾਰਮੈਟਿੰਗ(&F)

en: Q&uick format
pa: ਤੁਰੰਤ ਫਾਰਮੈਟ(&u)

en: Fu&ll format
pa: ਪੂਰਾ ਫਾਰਮੈਟ(&l)

en: &Verify integrity
pa: ਇਕਸਾਰਤਾ ਜਾਂਚ(&V)

en: Volume la&bel:
pa: ਵਾਲੀਅਮ ਲੇਬਲ(&b):

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
pa: KDE ਫਲਾਪੀ

en: &Format
pa: ਫਾਰਮੈਟ(&F)

en: KDE Floppy Formatter
pa: KDE ਫਲਾਪੀ ਫਾਰਮੈਟਰ

en: Proceed?
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖਣਾ ਹੈ?

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
pa: ਜੰਤਰ ਰੁੱਝਿਆ ਹੈ।
    ਸ਼ਾਇਦ ਤੁਹਾਨੂੰ ਪਹਿਲਾਂ ਫਲਾਪੀ ਅਣ-ਮਾਊਂਟ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ।

en: KFloppy
pa: ਕੇ-ਫਲਾਪੀ

en: KDE Floppy Disk Utility
pa: KDE ਫਲਾਪੀ ਡਿਸਕ ਸਹੂਲਤ

en: Default device
pa: ਮੂਲ ਜੰਤਰ
