kfloppy - en to pl translation catalogue (83 entries)

en: Floppy &drive:
pl: Napęd &dyskietek:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
pl: Pierwszy

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
pl: Drugi

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
pl: <qt>Wybierz stację dysków.</qt>

en: &Size:
pl: &Rozmiar:

en: Auto-Detect
pl: Rozpoznaj automatycznie

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
pl: <qt>Tutaj można wybrać rozmiar i gęstość dyskietki.</qt>

en: F&ile system:
pl: &System plików:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
pl: KFloppy pod Linuksem obsługuje trzy systemy plików: MS-DOS, Ext2 i Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
pl: KFloppy pod BSD obsługuje trzy systemy plików: MS-DOS, UFS i Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
pl: Znaleziono program mkdosfs.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
pl: <b>Nie znaleziono</b> programu mkdosfs. Formatowanie MSDOS <b>nie jest dostępne</b>.

en: Program mke2fs found.
pl: Znaleziono program mke2fs.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
pl: <b>Nie znaleziono</b> programu mke2fs. Formatowanie Ext2 <b>nie jest dostępne</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
pl: Znaleziono program mkfs.minix.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
pl: <b>Nie znaleziono</b> programu mkfs.minix. Formatowanie Minix <b>nie jest dostępne</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
pl: KFloppy pod BSD obsługuje dwa systemy plików: MS-DOS i UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
pl: Znaleziono program newfs_msdos.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
pl: <b>Nie znaleziono</b> programu newfs_msdos. Formatowanie MSDOS <b>nie jest dostępne</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
pl: Znaleziono program newfs.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
pl: <b>Nie znaleziono</b> programu newfs. Formatowanie UFS <b>nie jest dostępne</b>.

en: &Formatting
pl: &Formatowanie

en: Q&uick format
pl: &Szybkie formatowanie

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
pl: <qt>Szybkie formatowanie jest dostępne tylko w wersji wysokopoziomowej: tworzy jedynie system plików.</qt>

en: &Zero out and quick format
pl: &Czyszczenie i szybkie formatowanie

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
pl: <qt>To najpierw kasuje dyskietkę, zapełniając ją zerami, a dopiero potem tworzy system plików.</qt>

en: Fu&ll format
pl: &Pełne formatowanie

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
pl: Pełne formatowanie to formatowanie niskopoziomowe i wysokopoziomowe. Kasuje całą zawartość dyskietki.

en: Program fdformat found.
pl: Znaleziono program fdformat.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
pl: <b>Nie znaleziono</b> programu fdformat. Formatowanie pełne <b>nie jest dostępne</b>.

en: Program dd found.
pl: Znaleziono program dd.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
pl: <b>Nie znaleziono</b> programu dd. Czyszczenie <b>nie jest dostępne</b>.

en: &Verify integrity
pl: &Weryfikacja włączona

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
pl: <qt>Jeśli ta opcja jest włączona, dyskietka będzie sprawdzona przed formatowaniem. Oznacza to, że jeśli wybrane jest pełne formatowanie, dyskietka będzie sprawdzona dwukrotnie.</qt>

en: Volume la&bel:
pl: &Etykieta:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
pl: <qt>Jeśli ta opcja jest włączona, dyskietka będzie miała nadaną etykietę. Uwaga: system Minix nie obsługuje etykiet.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
pl: Dysk KDE

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
pl: <qt>To jest etykieta. Z powodu ograniczeń MS-DOS, etykieta może mieć najwyżej 11 znaków. Uwaga: system Minix nie obsługuje etykiet.</qt>

en: &Format
pl: &Formatuj

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
pl: <qt>Kliknij, by rozpocząć formatowanie.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
pl: <qt>Okienko stanu - tutaj wyświetlane są komunikaty o błędach.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
pl: <qt>Pokazuje postęp formatowania.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
pl: KFloppy nie znalazł żadnego z poniższych programów formatujących. Proszę sprawdzić instalację.<br/><br/> Komunikat:

en: KDE Floppy Formatter
pl: Formatowanie dyskietek

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
pl: Formatowanie pod BSD na urządzeniu użytkownika jest możliwe tylko z UFS

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
pl: <qt>Formatowanie spowoduje utratę wszystkich danych na dysku: <br/><b>%1</b><br/>(Proszę sprawdzić, czy wybrano właściwe urządzenie.) <br/>Kontynuować?</qt>

en: Proceed?
pl: Kontynuować?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
pl: Pełne formatowanie urządzenia użytkownika nie jest możliwe.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
pl: Formatowanie spowoduje utratę wszystkich danych na dysku.
    Kontynuować?

en: Unexpected drive number %1.
pl: Niepoprawny numer napędu %1.

en: Unexpected density number %1.
pl: Niepoprawna wartość gęstości %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
pl: Nie można znaleźć urządzenia dla napędu %1 i gęstości %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
pl: Brak dostępu do %1
    Upewnij się, że urządzenie istnieje i masz do niego prawa zapisu.

en: The program %1 terminated with an error.
pl: Program %1 zakończył pracę z błędem.

en: The program %1 terminated abnormally.
pl: Program %1 nieoczekiwanie zakończył działanie.

en: Internal error: device not correctly defined.
pl: Błąd wewnętrzny: niepoprawna definicja urządzenia.

en: Cannot find fdformat.
pl: Nie można znaleźć fdformat.

en: Could not start fdformat.
pl: Nie można uruchomić programu fdformat.

en: Error formatting track %1.
pl: Błąd podczas formatowania ścieżki %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
pl: Brak dostępu do dyskietki lub napędu.
    Włóż dyskietkę do napędu i upewnij się, że wybrałeś poprawny napęd dyskietek.

en: Low-level formatting error at track %1.
pl: Błąd podczas niskopoziomowego formatowania ścieżki %1.

en: Low-level formatting error: %1
pl: Błąd podczas formatowania: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
pl: Urządzenie jest zajęte.
    Zapewne trzeba najpierw odmontować dyskietkę.

en: Low-level format error: %1
pl: Błąd podczas formatowania: %1

en: Cannot find dd.
pl: Nie można znaleźć dd.

en: Could not start dd.
pl: Nie można uruchomić dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
pl: Nie można znaleźć programu do tworzenia systemu plików FAT.

en: Cannot start FAT format program.
pl: Nie można uruchomić programu formatowania FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
pl: Dyskietka jest zamontowana.
    Trzeba ją najpierw odmontować.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
pl: Nie można znaleźć programu do tworzenia systemu plików UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
pl: Nie można uruchomić programu formatowania UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
pl: Nie można znaleźć programu do tworzenia systemu plików ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
pl: Nie można uruchomić programu formatowania ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
pl: Nie można znaleźć programu do tworzenia systemu plików Minix.

en: Cannot start Minix format program.
pl: Nie można uruchomić programu formatowania Minix.

en: KDE Floppy Disk Utility
pl: Formatowanie dyskietek

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
pl: KFloppy pozwala na formatowanie nośników wymiennych w wybranym systemie plików.

en: Author and former maintainer
pl: Autor, poprzedni opiekun

en: User interface re-design
pl: Przeprojektowanie interfejsu użytkownika

en: Add BSD support
pl: Obsługa BSD

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
pl: Dostosowanie KFloppy do KDE 3.4

en: Port KFloppy to KF5
pl: Przeniesienie KFloppy na KF5

en: Default device
pl: Urządzenie domyślne
