kfloppy - en to sk translation catalogue (83 entries)

en: Floppy &drive:
sk: &Disketová mechanika:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
sk: Primárna

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
sk: Sekundárna

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
sk: <qt>Zvoľte disketovú mechaniku.</qt>

en: &Size:
sk: &Veľkosť:

en: Auto-Detect
sk: Automatická detekcia

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
sk: <qt>Tu máte možnosť vybrať kapacitu diskety a hustotu záznamu.</qt>

en: F&ile system:
sk: &Súborový systém:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
sk: Pod Linuxom podporuje KFloppy tieto tri formáty: MS-DOS, Ext2, a Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
sk: KFloppy podporuje pod systémom BSD tieto tri formáty: MS-DOS, UFS, a Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
sk: Program mkdosfs nájdený.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
sk: Program mkdosfs <b>nenájdený</b>. MSDOS formátovanie <b>je nedostupné</b>.

en: Program mke2fs found.
sk: Program mke2fs nájdený.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
sk: Program mke2fs <b>nenájdený</b>. Ext2 formátovanie <b>je nedostupné</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
sk: Program mkfs.minix nájdený.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
sk: Program mkfs.minix <b>nenájdený</b>. Minix formátovanie <b>je nedostupné</b>

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
sk: KFloppy podporuje v systéme BSD dva súborové formáty: MS-DOS a UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
sk: Program newfs_msdos nenájdený.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
sk: Program newfs_msdos <b>nenájdený</b>. MSDOS formátovanie <b>je nedostupné</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
sk: Program newfs nájdený.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
sk: Program newfs <b>nenájdený</b>. UFS formátovanie <b>nie je dostupné</b>.

en: &Formatting
sk: &Formátovať

en: Q&uick format
sk: &Rýchly formát

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
sk: <qt>Rýchle formátovanie je len vysokoúrovňové formátovanie: dôjde iba k vytvoreniu súborového systému .</qt>

en: &Zero out and quick format
sk: &Zapísanie nulami a rýchly formát

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
sk: <qt>Táto voľba vymaže disketu tak, že ju najprv zapíše samými nulami a potom vytvorí súborový systém.</qt>

en: Fu&ll format
sk: Ú&plné formátovanie

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
sk: Úplné formátovanie sa skladá z nízkoúrovňového a vysokoúrovňového formátovania. Všetky dáta na diskete budú vymazané.

en: Program fdformat found.
sk: Program fdformat nájdený.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
sk: Program fdformat <b>nenájdený</b>. Úplné formátovanie <b>je nedostupné</b>.

en: Program dd found.
sk: Program dd nájdený.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
sk: Program dd <b>nenájdený</b>. Úplné formátovanie <b>je nedostupné</b>.

en: &Verify integrity
sk: &Overiť integritu

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
sk: <qt>Zaškrtnite pokiaľ chcete, aby bola disketa po naformátování skontrolovaná. Pokiaľ ste vybrali úplné formátovanie, tak ku kontrole diskety dôjde dvakrát.</qt>

en: Volume la&bel:
sk: &Menovka disku:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
sk: <qt>Zaškrtnite ak chcete zadať pomenovanie diskety. Systém Minix pomenovanie diskiet nepodporuje vôbec.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
sk: KDE disketa

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
sk: <qt>Toto je miesto pre pomenovanie diskety. Kvôli obmedzeniam systému MS-DOS je dľžka názvu diskety limitovaná na 11 znakov. Pretože systém Minix nepodporuje pomenovanie disket, bude táto položka pri tomto formáte ignorovaná.</qt>

en: &Format
sk: Fo&rmátovať

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
sk: <qt>Pre spustenie formátovania kliknúť sem.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
sk: <qt>V tomto stavovom okne sa zobrazujú chybové správy.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
sk: <qt>Zobrazuje postup formátovania.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
sk: KFloppy nemôže nájsť žiadny z programov potrebných na vytvorenie súborových systémov; prosím skontrolujte svoju inštaláciu.<br/><br/>Záznam:

en: KDE Floppy Formatter
sk: KDE Formátovač diskiet

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
sk: Formátovanie v BSD na užívateľom určenom zariadení je možné iba s UFS

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
sk: <qt>Formátovanie zmaže všetky data na diskete:<br/><b>%1</b><br/>(Prosím overte správnost názvu zariadenia.)<br/>Naozaj chcete pokračovat?</qt>

en: Proceed?
sk: Pokračovať?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
sk: Plné formátovanie daného zariadenia nie je možné.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
sk: Formátovanie odstráni všetky dáta na disku.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Unexpected drive number %1.
sk: Neočakávané číslo mechaniky %1.

en: Unexpected density number %1.
sk: Neočakávaná hodnota hustoty %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
sk: Nepodarilo sa nájsť zariadenie pre mechaniku %1 a hustotu %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
sk: Nemôžem pristupovať k %1
    Overte, že zariadenie existuje a že máte právo na zápis.

en: The program %1 terminated with an error.
sk: Program %1 bol ukončený s chybou.

en: The program %1 terminated abnormally.
sk: Program %1 neskončil normálnym spôsobom.

en: Internal error: device not correctly defined.
sk: Vnútorná chyba: zariadenie nebolo správne definované.

en: Cannot find fdformat.
sk: Nemôžem nájsť fdformat.

en: Could not start fdformat.
sk: Nemôžem spustiť fdformat.

en: Error formatting track %1.
sk: Chyba pri formátovaní stopy %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
sk: Nemôžem pristupovať k diskete alebo k disketovej jednotke
    Prosím, vložte disketu a overte, že ste vybrali správnu disketovú mechaniku.

en: Low-level formatting error at track %1.
sk: Chyba pri nízkoúrovňovom formátovaní stopy %1.

en: Low-level formatting error: %1
sk: Chyba pri nízkoúrovňovom formátovaní: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
sk: Zariadenie je zaneprazdnené.
    Možno bude potrebné disketovú mechaniku odpojiť.

en: Low-level format error: %1
sk: Chyba pri nízkoúrovňovom formátovaní: %1

en: Cannot find dd.
sk: Nemôžem nájsť dd.

en: Could not start dd.
sk: Nie je možné spustiť dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
sk: Nepodarilo sa nájsť program pre vytvorenie systémov súborov FAT.

en: Cannot start FAT format program.
sk: Nemôžem spustiť program pre formátovanie FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
sk: Disketová mechanika je pripojená.
    Je potrebné ju najprv odpojiť.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
sk: Nie je možné nájsť program pre vytvorenie súborového systému UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
sk: Nemôžem spustiť program pre formátovanie UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
sk: Nepodarilo sa nájsť program pre vytvorenie systémov súborov ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
sk: Nemôžem spustiť program pre formátovanie ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
sk: Nepodarilo sa nájsť program pre vytvorenie systémov súborov Minix.

en: Cannot start Minix format program.
sk: Nemôžem spustiť program pre formátovanie Minix.

en: KDE Floppy Disk Utility
sk: KDE Disketový nástroj

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
sk: KFloppy vám pomôže naformátovať diskety na vami zvolený súborový systém.

en: Author and former maintainer
sk: Autor a bývalý správca

en: User interface re-design
sk: Nové užívateľské rozhranie

en: Add BSD support
sk: Pridať podporu BSD

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
sk: Sprevádzkovanie KFloppy pre KDE 3.4

en: Port KFloppy to KF5
sk: Port KFloppy do KF5

en: Default device
sk: Štandardné zariadenie
