kfloppy - en to sl translation catalogue (87 entries)

en: Floppy &drive:
sl: Disketni po&gon:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
sl: Primarni

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
sl: Sekundarni

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
sl: <qt>Izberite disketni pogon.</qt>

en: &Size:
sl: Veli&kost:

en: Auto-Detect
sl: Samodejno zaznaj

en: 3.5" 1.44MB
sl: 3.5" 1.44 MB

en: 3.5" 720KB
sl: 3.5" 720 KB

en: 5.25" 1.2MB
sl: 5.25" 1.2 MB

en: 5.25" 360KB
sl: 5.25" 360 KB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
sl: <qt>To vam omogoča izbiro velikosti diskete in njene gostote.</qt>

en: F&ile system:
sl: Da&totečni sistem:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
sl: KFloppy v Linuxu podpira tri datotečne sisteme: MS-DOS, Ext2 in Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
sl: KFloppy v BSD podpira tri datotečne sisteme: MS-DOS, UFS in Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
sl: Program mkdosfs najden.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
sl: Program mkdosfs <b>ni bil najden</b>. Formatiranje v načinu MSDOS <b>ni na voljo</b>.

en: Program mke2fs found.
sl: Program mke2fs najden.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
sl: Program mke2fs <b>ni bil najden</b>. Formatiranje v načinu ext2 <b>ni na voljo</b>

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
sl: Program mkfs.minix najden.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
sl: Program mkfs.minix <b>ni bil najden</b>. Formatiranje v načinu minix <b>ni na voljo</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
sl: KFloppy v BSD podpora dva datotečna sistema: MS-DOS in UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
sl: Program newfs_msdos najden.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
sl: Program newfs_msdos <b>ni bil najden</b>. Formatiranje v načinu MSDOS <b>ni na voljo</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
sl: Program newfs najden.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
sl: Program newfs <b>ni bil najden</b>. Formatiranje v načinu UFS <b>ni na voljo</b>.

en: &Formatting
sl: &Formatiraj

en: Q&uick format
sl: &Hitro formatiranje

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
sl: <qt>Hitro formatiranje je samo formatiranje na višji ravni - ustvari le datotečni sistem.</qt>

en: &Zero out and quick format
sl: &Zapis ničel in hitro formatiranje

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
sl: <qt>To izbriše disketo tako da nanjo zapiše ničle, nato pa ustvari datotečni sistem.</qt>

en: Fu&ll format
sl: Po&lno formatiranje

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
sl: Polno formatiranje je formatiranje na nižji in višji ravni. Izbriše vse na disketi.

en: Program fdformat found.
sl: Program fdformat najden.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
sl: Program fdformat <b>ni bil najden</b>. Polno formatiranje je <b>onemogočeno</b>.

en: Program dd found.
sl: Program dd najden.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
sl: Program dd <b>ni bil najden</b>. Zapisovanje ničel je <b>onemogočeno</b>.

en: &Verify integrity
sl: Pre&veri celovitost

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
sl: <qt>Označite to, če želite da bo disketa po formatiranju preverjena. Upoštevajte da bo disketa preverjena dvakrat, če ste izbrali polno formatiranje.</qt>

en: Volume la&bel:
sl: Ozna&ka nosilca:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
sl: <qt>Označite to, če želite imeti oznako nosilca na vaši disketi. Upoštevajte da Minix sploh ne podpira oznak.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
sl: Disketa KDE

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
sl: <qt>To je za oznako nosilca. Zaradi omejitve v MS-DOS-u je lahko oznaka dolga le 11 znakov. Upoštevajte, da Minix ne podpira oznak, ne glede na to, kaj vnesete tu.</qt>

en: &Format
sl: &Formatiraj

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
sl: <qt>Kliknite tu, da začnete s formatiranjem.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
sl: <qt>To je statusno okno, kjer so prikazana sporočila o napakah.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
sl: <qt>Pokaže napredek formatiranja.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
sl: KFloppy ne more najti nobenega zahtevanega programa za ustvarjanje datotečnih sistemov. Preverite vašo namestitev.<br /><br />Dnevnik:

en: KDE Floppy Formatter
sl: Formatiranje disket za KDE

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
sl: Formatiranje na napravi, podani s strani uporabnika je v BSD-ju mogoče le z UFS

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
sl: <qt>Formatiranje bo izbrisalo vse podatke na napravi:<br/><b>%1</b><br/>(Preverite ali je ime naprave pravilno.) <br/>Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?</qt>

en: Proceed?
sl: Nadaljujem?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
sl: Polno formatiranje uporabniško podane naprave ni mogoče.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
sl: Formatiranje bo izbrisalo vse podatke na disku.
    Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Unexpected drive number %1.
sl: Nepričakovana številka pogona %1.

en: Unexpected density number %1.
sl: Nepričakovana številka za gostoto %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
sl: Ni mogoče najti naprave za pogon %1 in gostoto %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
sl: Dostop do %1 ni mogoč.
    Preverite ali naprava obstaja in da imate dovoljenje za pisanje po njej.

en: The program %1 terminated with an error.
sl: Program %1 je končal z napako.

en: The program %1 terminated abnormally.
sl: Program %1 je končal neobičajno.

en: Internal error: device not correctly defined.
sl: Notranja napaka: naprava ni pravilno določena.

en: Cannot find fdformat.
sl: Ni mogoče najti fdformat.

en: Could not start fdformat.
sl: Ni mogoče zagnati fdformat.

en: Error formatting track %1.
sl: Napaka med formatiranjem sledi %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
sl: Ni mogoče dostopati do diskete ali disketnega pogona.
    Vstavite disketo oziroma preverite, da ste izbrali veljaven disketni pogon.

en: Low-level formatting error at track %1.
sl: Napaka med formatiranjem nižje ravni na sledi %1.

en: Low-level formatting error: %1
sl: Napaka med formatiranjem nižje ravni: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
sl: Naprava je zasedena.
    Morda morate disketo najprej odklopiti.

en: Low-level format error: %1
sl: Napaka med formatiranjem nižje ravni: %1

en: Cannot find dd.
sl: Ni mogoče najti dd.

en: Could not start dd.
sl: Ni mogoče zagnati dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
sl: Ni mogoče najti programa za ustvarjanje datotečnih sistemov FAT.

en: Cannot start FAT format program.
sl: Ni mogoče zagnati programa za formatiranje FAT.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
sl: Disketa je priklopljena.
    Najprej jo morate odklopiti.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
sl: Ni mogoče najti programa za ustvarjanje datotečnih sistemov UFS.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
sl: Ni mogoče zagnati programa za formatiranje UFS.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
sl: Ni mogoče najti programa za ustvarjanje datotečnih sistemov ext2.

en: Cannot start ext2 format program.
sl: Ni mogoče zagnati programa za formatiranje ext2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
sl: Ni mogoče najti programa za ustvarjanje datotečnih sistemov Minix.

en: Cannot start Minix format program.
sl: Ni mogoče zagnati programa za formatiranje v Minixu.

en: KDE Floppy Disk Utility
sl: Pripomoček za diskete za KDE

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
sl: KFloppy vam pomaga formatirati diskete z datotečnim sistemom po vaši izbiri.

en: Author and former maintainer
sl: Avtor in prejšnji vzdrževalec

en: User interface re-design
sl: Preoblikovanje uporabniškega vmesnika

en: Add BSD support
sl: Podpora za BSD

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
sl: Naredil je, da KFloppy dela s KDE 3.4

en: Port KFloppy to KF5
sl: Predelava KFloppy za kf5

en: Default device
sl: Privzeta naprava
