kfloppy - en to sr translation catalogue (98 entries)

en: Floppy &drive:
sr: Флопи &јединица:

[ctx: Primary floppy drive]
en: Primary
sr: примарна

[ctx: Secondary floppy drive]
en: Secondary
sr: секундарна

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
sr: <qt>Изаберите флопи јединицу.</qt>

en: &Size:
sr: &Величина:

en: Auto-Detect
sr: аутоматски откриј

en: 3.5" 1.44MB
sr: 3,5" 1,44 MB

en: 3.5" 720KB
sr: 3,5" 720 kB

en: 5.25" 1.2MB
sr: 5,25" 1,2 MB

en: 5.25" 360KB
sr: 5,25" 360 kB

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
sr: <qt>Изаберите величину и густину флопи диска.</qt>

en: F&ile system:
sr: &Фајл систем:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
sr: К‑флопи подржава три формата фајлова под Линуксом: ДОС, екст‑2 и Миникс.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
sr: К‑флопи подржава три формата фајлова под БСД‑ом: ДОС, УФС и екст‑2.

en: DOS
sr: ДОС

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
sr: Нађена наредба <tt>mkdosfs</tt>.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
sr: Наредба <tt>mkdosfs</tt> није нађена. Форматирање за ДОС није доступно.

en: ext2
sr: екст‑2

en: Program mke2fs found.
sr: Нађена наредба <tt>mke2fs</tt>.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
sr: Наредба <tt>mke2fs</tt> није нађена. Форматирање за екст‑2 није доступно.

en: Minix
sr: Миникс

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
sr: Нађена наредба <tt>mkfs.minix</tt>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
sr: Наредба <tt>mkfs.minix</tt> није нађена. Форматирање за Миникс није доступно.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
sr: К‑флопи подржава два формата фајлова под БСД‑ом: ДОС и УФС

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
sr: Нађена наредба <tt>newfs_msdos</tt>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
sr: Наредба <tt>newfs_msdos</tt> није нађена. Форматирање за ДОС није доступно.

en: UFS
sr: УФС

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
sr: Нађена наредба <tt>newfs</tt>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
sr: Наредба <tt>newfs</tt> није нађена. Форматирање за УФС није доступно.

en: &Formatting
sr: &Форматирање

en: Q&uick format
sr: &Брзо форматирај

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
sr: <qt>Брзо форматирање је форматирање високог нивоа: само прави фајл систем.</qt>

en: &Zero out and quick format
sr: &Нулирај и брзо форматирај

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
sr: <qt>Прво обрише флопи уписивањем нула, а затим направи фајл систем.</qt>

en: Fu&ll format
sr: &Потпуно форматирај

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
sr: Пуно форматирање је форматирање ниског и високог нивоа, и брише све на диску.

en: Program fdformat found.
sr: Нађена наредба <tt>fdformat</tt>.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
sr: Наредба <tt>fdformat</tt> није нађена. Пуно форматирање није могуће.

en: Program dd found.
sr: Нађена наредба <tt>dd</tt>.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
sr: Наредба <tt>dd</tt> нађена. Нулирање није могуће.

en: &Verify integrity
sr: &Провери целовитост

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
sr: <qt>Попуните ако желите да се дискета провери након форматирања. Имајте на уму да ће провера бити двапут извршена ако изаберете потпуно форматирање.</qt>

en: Volume la&bel:
sr: &Етикета дискете:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
sr: <qt>Попуните ако хоћете да дискета има етикету. Имајте на уму да Миникс уопште не подржава етикете.</qt>

[ctx: Volume label, maximal 11 characters]
en: KDE Floppy
sr: disketa

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
sr: <qt>Ово је за етикету дискете. Због ограничења ДОС‑а, може садржати највише 11 знакова. Миникс не подржава етикете, шта год унели овде.</qt>

en: &Format
sr: &Форматирај

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
sr: <qt>Кликните за почетак форматирања.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
sr: <qt>Прозор стања, који приказује поруке о грешкама.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
sr: <qt>Приказује напредак форматирања.</qt>

en: KFloppy cannot find any of the needed programs for creating file systems; please check your installation.<br /><br />Log:
sr: <html>К‑флопи не може да нађен ниједну наредбу за стварање фајл система; проверите инсталацију.<br/><br/>Дневник:</html>

en: KDE Floppy Formatter
sr: Форматирање дискета за КДЕ

[ctx: BSD]
en: Formatting with BSD on a user-given device is only possible with UFS
sr: Форматирање за БСД на кориснички задатом уређају могуће је само са УФС‑ом.

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
sr: <qt>Форматирање ће обрисати све податке на уређају:<br/><b>%1</b><br/>(Проверите исправност имена уређаја.)<br/>Желите ли заиста да наставите?</qt>

en: Proceed?
sr: Наставити?

en: Full formatting of a user-given device is not possible.
sr: Потпуно форматирање кориснички задатог уређаја није могуће.

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
sr: Форматирање ће се обрисати све податке са дискете.
    Желите ли заиста да наставите?

en: Unexpected drive number %1.
sr: Неочекивани број јединице %1.

en: Unexpected density number %1.
sr: Неочекивани број густине %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
sr: Не могу да нађем уређај за јединицу %1 и густину %2.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
sr: Не могу да приступим уређају %1.
    Проверите да ли уређај постоји и да ли имате дозволу писања за њега.

en: The program %1 terminated with an error.
sr: Наредба %1 обустављена уз грешку.

en: The program %1 terminated abnormally.
sr: Наредба %1 ненормално обустављена.

en: Internal error: device not correctly defined.
sr: Унутрашња грешка: уређај није исправно дефинисан.

en: Cannot find fdformat.
sr: Не могу да нађем fdformat.

en: Could not start fdformat.
sr: Не могу да извршим fdformat.

en: Error formatting track %1.
sr: Грешка при форматирању стазе %1.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
sr: Не могу да приступим дискети или јединици.
    Убаците дискету и проверите да ли сте изабрали добру јединицу.

en: Low-level formatting error at track %1.
sr: Грешка при форматирању ниског нивоа на стази %1.

en: Low-level formatting error: %1
sr: Грешка при форматирању ниског нивоа: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
sr: Флопи уређај је заузет.
    Можда треба прво да га демонтирате.

en: Low-level format error: %1
sr: Грешка у форматирању ниског нивоа: %1

en: Cannot find dd.
sr: Не могу да нађем dd.

en: Could not start dd.
sr: Не могу да извршим dd.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
sr: Не могу да нађем наредбу за стварање фајл система ФАТ.

en: Cannot start FAT format program.
sr: Не могу да извршим наредбу за форматирање на ФАТ.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
sr: Флопи је монтиран.
    Морате га прво демонтирати.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
sr: Не могу да нађем наредбу за стварање фајл система УФС.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
sr: Не могу да извршим наредбу за форматирање на УФС.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
sr: Не могу да нађем наредбу за стварање фајл система екст‑2.

en: Cannot start ext2 format program.
sr: Не могу да извршим наредбу за форматирање на екст‑2.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
sr: Не могу да нађем наредбу за стварање фајл система за Миникс.

en: Cannot start Minix format program.
sr: Не могу да извршим наредбу за форматирање за Миникс.

en: KDE Floppy Disk Utility
sr: КДЕ‑ова алатка за дискете

en: KFloppy
sr: К‑флопи

en: (c) 1997, Bernd Johannes Wuebben
    (c) 2001, Chris Howells
    (c) 2002, Adriaan de Groot
    (c) 2004, 2005, Nicolas Goutte
    (c) 2015, 2016, Wolfgang Bauer
sr: © 1997, Бернд Јоханес Вибен
    © 2001, Крис Хауелс
    © 2002, Адријан де Грот
    © 2004, 2005, Никола Гут
    © 2015, 2016, Волфганг Бауер

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
sr: К‑флопијем форматирате дискете на фајл систем по избору.

en: Bernd Johannes Wuebben
sr: Бернд Јоханес Вибен

en: Author and former maintainer
sr: Аутор и бивши одржавалац

en: Chris Howells
sr: Крис Хауелс

en: User interface re-design
sr: Преуређивање корисничког сучеља

en: Adriaan de Groot
sr: Адријан де Грот

en: Add BSD support
sr: Подршка за БСД

en: Nicolas Goutte
sr: Никола Гут

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
sr: Учинио да К‑флопи проради под КДЕ‑ом 3.4

en: Wolfgang Bauer
sr: Волфганг Бауер

en: Port KFloppy to KF5
sr: Пренос К‑флопија на КФ5

en: Default device
sr: Подразумевани уређај
