kfloppy - en to uz translation catalogue (80 entries)

en: Floppy &drive:
uz: &Diskovod:

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
uz: <qt>Diskovodni tanlang.</qt>

en: &Size:
uz: &Hajmi:

en: Auto-Detect
uz: Avtomatik aniqlash

en: 3.5" 1.44MB
uz: 3.5" 1.44 Mb

en: 3.5" 720KB
uz: 3.5" 720 Kb

en: 5.25" 1.2MB
uz: 5.25" 1.2 Mb

en: 5.25" 360KB
uz: 5.25" 360 Kb

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
uz: <qt>Bu moslama yordamida diskovod va zichlikni tanlash mumkin.</qt>

en: F&ile system:
uz: F&ayl tizimi:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
uz: KFloppy Linux uchun uchta fayl tizimini qoʻllaydi: MS-DOS, Ext2, va Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
uz: KFloppy BSD uchun uchta fayl tizimini qoʻllaydi: MS-DOS, UFS, va Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
uz: mkdosfs dasturi topildi.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
uz: mkdosfs dasturi <b>topilmadi</b>. MSDOS formatlash imkoniyati <b>mavjud emas</b>.

en: Program mke2fs found.
uz: mke2fs dasturi topildi.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
uz: mke2fs dasturi <b>topilmadi</b>. Ext2 formatlash imkoniyati <b>mavjud emas</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
uz: mkfs.minix dasturi topildi.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
uz: mkfs.minix dasturi <b>topilmadi</b>. Minix formatlash imkoniyati <b>mavjud emas</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
uz: KFloppy BSD uchun ikki xil format turini bajaradi: MS-DOS va UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
uz: newfs_msdos dasturi topildi.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
uz: newfs_msdos dasturi <b>topilmadi</b>. MSDOS formatlash imkoniyati <b>mavjud emas</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
uz: newfs dasturi topildi.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
uz: newfs dasturi <b>topilmadi</b>. UFS formatlash imkoniyati <b>mavjud emas</b>.

en: &Formatting
uz: &Formatlash

en: Q&uick format
uz: T&ez formatlash

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
uz: <qt>Ushbu usulda disketda faqat fayl tizimi yaratiladi.</qt>

en: &Zero out and quick format
uz: &Nol va tez format

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
uz: <qt>Ushbu usulda disketga nol yozilib undagi maʼlumot oʻchiriladi soʻng fayl tizimi yaratiladi.</qt>

en: Fu&ll format
uz: T&oʻliq format

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
uz: <qt>Ushbu usulda disket past va yuqori darajali format qilinadi. Diskdagi hamma maʼlumot yoʻqoladi.</qt>

en: Program fdformat found.
uz: fdformat dasturi topildi.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
uz: fdformat dasturi <b>topilmadi</b>. Toʻliq formatlashni <b>bajarib boʻlmaydi</b>.

en: Program dd found.
uz: dd dasturi topildi.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
uz: dd dasturi <b>topilmadi</b>. Nol yozishni <b>bajarib boʻlmaydi</b>.

en: &Verify integrity
uz: &Butunligini tekshirish

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
uz: <qt>Belgilansa, formatlashdan keyin disket tekshiriladi. Diqqat! Toʻliq formatlashda disket ikki marta teshiriladi.</qt>

en: Volume la&bel:
uz: Disketning &nomi:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
uz: <qt>Diskening nomini koʻrsatmoqchi boʻlsangiz, shu yerni belgilang. Esingizda boʻlsin Minix fayl tizimida bunday imkoniyat yoʻq.</qt>

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
uz: <qt>MS-DOS qoidasi boʻyicha disketning nomi 11 belgidan koʻp boʻlishi mumkin emas. Esingizda boʻlsin ushbu maydonni toʻldirganingizga qaramasdan Minix fayl tizimida bunday imkoniyat yoʻq.</qt>

en: &Format
uz: &Formatlash

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
uz: <qt>Formatlashni boshlash uchun shu yerni bosing.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
uz: <qt>Ushbu oynada jarayon davomida xato xabarlari koʻrsatiladi.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
uz: <qt>Formatlash jarayonini koʻrsatish.</qt>

en: KDE Floppy Formatter
uz: KDE uchun disket formatlagich

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
uz: <qt>Formatlashdan soʻng quyidagi uskunasidagi hamma maʼlumot yoʻqoladi.<br/><b>%1</b><br/>Iltimos uskunaning nomi toʻgʻriligini tekshiring.<br/>Davom etishga ishonchingiz komilmi?</qt>

en: Proceed?
uz: Davom etish

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
uz: Formatlashdan soʻng disketdagi hamma maʼlumot yoʻqoladi.
    Davom etishga ishonchingiz komilmi?

en: Unexpected drive number %1.
uz: Uskuna uchun kutilmagan raqam %1.

en: Unexpected density number %1.
uz: Zichlik uchun kutilmagan raqam %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
uz: Diskovod %1 va zichlik %2 uchun uskuna topilmadi.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
uz: Uskunaga %1 murojaat qilib boʻlmadi.
    Uskuna mavjud va unga sizda yetarli ruxsatlar borligiga ishonch hosil qiling.

en: The program %1 terminated with an error.
uz: Dastur %1 xato bilan yakunlandi.

en: The program %1 terminated abnormally.
uz: Dastur %1 xato bilan yakunlandi.

en: Internal error: device not correctly defined.
uz: Ichki xato: uskuna notoʻgʻri aniqlangan.

en: Cannot find fdformat.
uz: fdformat dasturi topilmadi.

en: Could not start fdformat.
uz: fdformat dasturini ishga tushirib boʻlmadi.

en: Error formatting track %1.
uz: %1 yoʻlchani format qilishda xato roʻy berdi.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
uz: Disket yoki disket uskunasiga murojaat qilib boʻlmadi.
    Iltimos disketni qoʻying va toʻgʻri uskuna tanlanganiga ishonch hosil qiling.

en: Low-level formatting error at track %1.
uz: %1 yoʻlchada past darajali formatlash xatosi roʻy berdi.

en: Low-level formatting error: %1
uz: Past darajali formatlash xatosi: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
uz: Uskuna band.
    Balki uni uzish (masalan umount buyrugʻi yordamida) kerak.

en: Low-level format error: %1
uz: Past darajali formatlash xatosi: %1

en: Cannot find dd.
uz: dd dasturi topilmadi.

en: Could not start dd.
uz: dd dasturini ishga tushirib boʻlmadi.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
uz: FAT fayl tizimini yaratish uchun dastur topilmadi.

en: Cannot start FAT format program.
uz: FAT formatlash dasturini ishga tushirib boʻlmadi.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
uz: Diskovod ulangan.
    Uni avval uzish (masalan umount buyrugʻi yordamida) kerak.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
uz: UFS fayl tizimini yaratish uchun dastur topilmadi.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
uz: UFS formatlash dasturini ishga tushirib boʻlmadi.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
uz: ext2 fayl tizimi yaratish uchun dastur topilmadi.

en: Cannot start ext2 format program.
uz: ext2 formatlash dasturini ishga tushirib boʻlmadi.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
uz: Minix fayl tizimini yaratish uchun dastur topilmadi.

en: Cannot start Minix format program.
uz: Minix formatlash dasturini ishga tushirib boʻlmadi.

en: KDE Floppy Disk Utility
uz: KDE uchun floppi disk vositasi

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
uz: KFloppy yordamida disketni formatlash mumkin.

en: Author and former maintainer
uz: Muallif va oldingi taʼminlovchi

en: User interface re-design
uz: Grafik interfeysni boshqadan tuzish

en: Add BSD support
uz: BSD operatsion tizimiga qoʻshish

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
uz: KDE 3.4 uchun KFloppy xatolarini tuzatish

en: Default device
uz: Andoza uskuna
