kfloppy - en to uz@cyrillic translation catalogue (80 entries)

en: Floppy &drive:
uz@cyrillic: &Дисковод:

en: <qt>Select the floppy drive.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Дисководни танланг.</qt>

en: &Size:
uz@cyrillic: &Ҳажми:

en: Auto-Detect
uz@cyrillic: Автоматик аниқлаш

en: 3.5" 1.44MB
uz@cyrillic: 3.5" 1.44 Mб

en: 3.5" 720KB
uz@cyrillic: 3.5" 720 Kб

en: 5.25" 1.2MB
uz@cyrillic: 5.25" 1.2 Mб

en: 5.25" 360KB
uz@cyrillic: 5.25" 360 Kб

en: <qt>This allows you to select the floppy disk's size and density.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Бу мослама ёрдамида дисковод ва зичликни танлаш мумкин.</qt>

en: F&ile system:
uz@cyrillic: Ф&айл тизими:

[ctx: Linux]
en: KFloppy supports three file formats under Linux: MS-DOS, Ext2, and Minix
uz@cyrillic: KFloppy Linux учун учта файл тизимини қўллайди: MS-DOS, Ext2, ва Minix

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports three file formats under BSD: MS-DOS, UFS, and Ext2
uz@cyrillic: KFloppy BSD учун учта файл тизимини қўллайди: MS-DOS, UFS, ва Ext2

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs found.
uz@cyrillic: mkdosfs дастури топилди.

[ctx: Linux]
en: Program mkdosfs <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
uz@cyrillic: mkdosfs дастури <b>топилмади</b>. MSDOS форматлаш имконияти <b>мавжуд эмас</b>.

en: Program mke2fs found.
uz@cyrillic: mke2fs дастури топилди.

en: Program mke2fs <b>not found</b>. Ext2 formatting <b>not available</b>
uz@cyrillic: mke2fs дастури <b>топилмади</b>. Ext2 форматлаш имконияти <b>мавжуд эмас</b>.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix found.
uz@cyrillic: mkfs.minix дастури топилди.

[ctx: Linux]
en: Program mkfs.minix <b>not found</b>. Minix formatting <b>not available</b>
uz@cyrillic: mkfs.minix дастури <b>топилмади</b>. Minix форматлаш имконияти <b>мавжуд эмас</b>.

[ctx: BSD]
en: KFloppy supports two file formats under BSD: MS-DOS and UFS
uz@cyrillic: KFloppy BSD учун икки хил формат турини бажаради: MS-DOS ва UFS

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos found.
uz@cyrillic: newfs_msdos дастури топилди.

[ctx: BSD]
en: Program newfs_msdos <b>not found</b>. MSDOS formatting <b>not available</b>.
uz@cyrillic: newfs_msdos дастури <b>топилмади</b>. MSDOS форматлаш имконияти <b>мавжуд эмас</b>.

[ctx: BSD]
en: Program newfs found.
uz@cyrillic: newfs дастури топилди.

[ctx: BSD]
en: Program newfs <b>not found</b>. UFS formatting <b>not available</b>.
uz@cyrillic: newfs дастури <b>топилмади</b>. UFS форматлаш имконияти <b>мавжуд эмас</b>.

en: &Formatting
uz@cyrillic: &Форматлаш

en: Q&uick format
uz@cyrillic: Т&ез форматлаш

en: <qt>Quick format is only a high-level format: it creates only a file system.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Ушбу усулда дискетда фақат файл тизими яратилади.</qt>

en: &Zero out and quick format
uz@cyrillic: &Нол ва тез формат

en: <qt>This first erases the floppy by writing zeros and then it creates the file system.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Ушбу усулда дискетга нол ёзилиб ундаги маълумот ўчирилади сўнг файл тизими яратилади.</qt>

en: Fu&ll format
uz@cyrillic: Т&ўлиқ формат

en: Full format is a low-level and high-level format. It erases everything on the disk.
uz@cyrillic: <qt>Ушбу усулда дискет паст ва юқори даражали формат қилинади. Дискдаги ҳамма маълумот йўқолади.</qt>

en: Program fdformat found.
uz@cyrillic: fdformat дастури топилди.

en: Program fdformat <b>not found</b>. Full formatting <b>disabled</b>.
uz@cyrillic: fdformat дастури <b>топилмади</b>. Тўлиқ форматлашни <b>бажариб бўлмайди</b>.

en: Program dd found.
uz@cyrillic: dd дастури топилди.

en: Program dd <b>not found</b>. Zeroing-out <b>disabled</b>.
uz@cyrillic: dd дастури <b>топилмади</b>. Нол ёзишни <b>бажариб бўлмайди</b>.

en: &Verify integrity
uz@cyrillic: &Бутунлигини текшириш

en: <qt>Check this if you want the floppy disk to be checked after formatting. Please note that the floppy will be checked twice if you have selected full formatting.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Белгиланса, форматлашдан кейин дискет текширилади. Диққат! Тўлиқ форматлашда дискет икки марта теширилади.</qt>

en: Volume la&bel:
uz@cyrillic: Дискетнинг &номи:

en: <qt>Check this if you want a volume label for your floppy. Please note that Minix does not support labels at all.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Дискенинг номини кўрсатмоқчи бўлсангиз, шу ерни белгиланг. Эсингизда бўлсин Minix файл тизимида бундай имконият йўқ.</qt>

en: <qt>This is for the volume label. Due to a limitation of MS-DOS the label can only be 11 characters long. Please note that Minix does not support labels, whatever you enter here.</qt>
uz@cyrillic: <qt>MS-DOS қоидаси бўйича дискетнинг номи 11 белгидан кўп бўлиши мумкин эмас. Эсингизда бўлсин ушбу майдонни тўлдирганингизга қарамасдан Minix файл тизимида бундай имконият йўқ.</qt>

en: &Format
uz@cyrillic: &Форматлаш

en: <qt>Click here to start formatting.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Форматлашни бошлаш учун шу ерни босинг.</qt>

en: <qt>This is the status window, where error messages are displayed.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Ушбу ойнада жараён давомида хато хабарлари кўрсатилади.</qt>

en: <qt>Shows progress of the format.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Форматлаш жараёнини кўрсатиш.</qt>

en: KDE Floppy Formatter
uz@cyrillic: KDE учун дискет форматлагич

en: <qt>Formatting will erase all data on the device:<br/><b>%1</b><br/>(Please check the correctness of the device name.)<br/>Are you sure you wish to proceed?</qt>
uz@cyrillic: <qt>Форматлашдан сўнг қуйидаги ускунасидаги ҳамма маълумот йўқолади.<br/><b>%1</b><br/>Илтимос ускунанинг номи тўғрилигини текширинг.<br/>Давом этишга ишончингиз комилми?</qt>

en: Proceed?
uz@cyrillic: Давом этиш

en: Formatting will erase all data on the disk.
    Are you sure you wish to proceed?
uz@cyrillic: Форматлашдан сўнг дискетдаги ҳамма маълумот йўқолади.
    Давом этишга ишончингиз комилми?

en: Unexpected drive number %1.
uz@cyrillic: Ускуна учун кутилмаган рақам %1.

en: Unexpected density number %1.
uz@cyrillic: Зичлик учун кутилмаган рақам %1.

en: Cannot find a device for drive %1 and density %2.
uz@cyrillic: Дисковод %1 ва зичлик %2 учун ускуна топилмади.

en: Cannot access %1
    Make sure that the device exists and that you have write permission to it.
uz@cyrillic: Ускунага %1 мурожаат қилиб бўлмади.
    Ускуна мавжуд ва унга сизда йетарли рухсатлар борлигига ишонч ҳосил қилинг.

en: The program %1 terminated with an error.
uz@cyrillic: Дастур %1 хато билан якунланди.

en: The program %1 terminated abnormally.
uz@cyrillic: Дастур %1 хато билан якунланди.

en: Internal error: device not correctly defined.
uz@cyrillic: Ички хато: ускуна нотўғри аниқланган.

en: Cannot find fdformat.
uz@cyrillic: fdformat дастури топилмади.

en: Could not start fdformat.
uz@cyrillic: fdformat дастурини ишга тушириб бўлмади.

en: Error formatting track %1.
uz@cyrillic: %1 йўлчани формат қилишда хато рўй берди.

en: Cannot access floppy or floppy drive.
    Please insert a floppy and make sure that you have selected a valid floppy drive.
uz@cyrillic: Дискет ёки дискет ускунасига мурожаат қилиб бўлмади.
    Илтимос дискетни қўйинг ва тўғри ускуна танланганига ишонч ҳосил қилинг.

en: Low-level formatting error at track %1.
uz@cyrillic: %1 йўлчада паст даражали форматлаш хатоси рўй берди.

en: Low-level formatting error: %1
uz@cyrillic: Паст даражали форматлаш хатоси: %1

en: Device busy.
    Perhaps you need to unmount the floppy first.
uz@cyrillic: Ускуна банд.
    Балки уни узиш (масалан umount буйруғи ёрдамида) керак.

en: Low-level format error: %1
uz@cyrillic: Паст даражали форматлаш хатоси: %1

en: Cannot find dd.
uz@cyrillic: dd дастури топилмади.

en: Could not start dd.
uz@cyrillic: dd дастурини ишга тушириб бўлмади.

en: Cannot find a program to create FAT filesystems.
uz@cyrillic: FAT файл тизимини яратиш учун дастур топилмади.

en: Cannot start FAT format program.
uz@cyrillic: FAT форматлаш дастурини ишга тушириб бўлмади.

en: Floppy is mounted.
    You need to unmount the floppy first.
uz@cyrillic: Дисковод уланган.
    Уни аввал узиш (масалан umount буйруғи ёрдамида) керак.

[ctx: BSD]
en: Cannot find a program to create UFS filesystems.
uz@cyrillic: UFS файл тизимини яратиш учун дастур топилмади.

[ctx: BSD]
en: Cannot start UFS format program.
uz@cyrillic: UFS форматлаш дастурини ишга тушириб бўлмади.

en: Cannot find a program to create ext2 filesystems.
uz@cyrillic: ext2 файл тизими яратиш учун дастур топилмади.

en: Cannot start ext2 format program.
uz@cyrillic: ext2 форматлаш дастурини ишга тушириб бўлмади.

en: Cannot find a program to create Minix filesystems.
uz@cyrillic: Minix файл тизимини яратиш учун дастур топилмади.

en: Cannot start Minix format program.
uz@cyrillic: Minix форматлаш дастурини ишга тушириб бўлмади.

en: KDE Floppy Disk Utility
uz@cyrillic: KDE учун флоппи диск воситаси

en: KFloppy helps you format floppies with the filesystem of your choice.
uz@cyrillic: KFloppy ёрдамида дискетни форматлаш мумкин.

en: Author and former maintainer
uz@cyrillic: Муаллиф ва олдинги таъминловчи

en: User interface re-design
uz@cyrillic: График интерфейсни бошқадан тузиш

en: Add BSD support
uz@cyrillic: BSD операцион тизимига қўшиш

en: Make KFloppy work again for KDE 3.4
uz@cyrillic: KDE 3.4 учун KFloppy хатоларини тузатиш

en: Default device
uz@cyrillic: Андоза ускуна
