kdegames - en to bs translation catalogue (99 entries)

[ctx: Player 0 color]
en: Black
bs: Crna

[ctx: Player 0 color]
en: Yellow
bs: Žuta

[ctx: Player 1 color]
en: Red
bs: Crvena

en: Player:
bs: Igrač:

en: This is a player message
bs: Ovo je igračeva poruka

en: System Messages - Messages directly sent from the game
bs: Sistemske poruke - Poruke poslane direktno iz igre

en: --- Game:
bs: --- Igra:

en: This is a system message
bs: Ovo je sistemska poruka

en: Maximum number of messages (-1 = unlimited):
bs: Maksimalni broj poruka (-1 = neograničeno):

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
bs: &Igra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Debug &KGame
bs: Ispravljanje grešaka u &KGame-u

en: Update
bs: Ažuriraj

en: KGame Pointer
bs: KGame pokazivač

en: Game ID
bs: ID igre

en: Game Cookie
bs: Kolačić igre

en: Is Master
bs: Je gospodar

en: Is Admin
bs: Je adminsitrator

en: Is Offering Connections
bs: Je ponuđač veza

en: Game Status
bs: Status igre

en: Game is Running
bs: Igra je u toku

en: Maximal Players
bs: Maksimalno igrača

en: Minimal Players
bs: Minimalno igrača

en: Players
bs: Igrači

en: Debug &Players
bs: Ispravljanje grešaka s &Igračima

en: Available Players
bs: Dostupni igrači

en: Player Pointer
bs: Pokazivač igrača

en: Player ID
bs: ID Igrača

en: Player Name
bs: Ime igrača

en: Player Group
bs: Grupa igrača

en: Player User ID
bs: Korisnički ID igrača

en: My Turn
bs: Moj potez

en: Async Input
bs: Asinhroni ulaz

en: KGame Address
bs: KGame adresa

en: Player is Virtual
bs: Igrač je virtualni

en: Player is Active
bs: Igrač je aktivni

en: Network Priority
bs: Mrežni prioritet

en: Debug &Messages
bs: Ispravljanje grešaka u &Porukama

en: Do not show IDs:
bs: Ne prikazuj identifikatore:

en: NULL pointer
bs: NULL pokazivač

en: True
bs: Tačno

en: False
bs: Netačno

en: Clean
bs: Čisto

en: Dirty
bs: Prljavo

en: Local
bs: Lokalno

en: Undefined
bs: Nedefinisano

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Cannot connect to the network
bs: Ne može se povezati na mrežu

en: Network status: No Network
bs: Mrežni status: Nema mreže

en: Network status: You are MASTER
bs: Mrežni status: Vi ste gospodar

en: Network status: You are connected
bs: Mrežni status: Povezani ste

en: Installation error: No theme list found.
bs: Greška instalacije: nije nađen spisak tema.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
bs: Greška instalacije: nije nađen pokretač VI. Nastavljam bez VI.

en: Installation error: Theme file error.
bs: Greška instalacije: greška datoteke teme.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
bs: Završava se trenutna partija. Pobjednik neće biti proglašen.

en: Debug KGame
bs: Ispravljanje grešaka u KGame-u

en: Welcome to Four Wins
bs: Dobro došli u Četiri pobjeđuju

en: No game
bs: Bez igre

en: Nobody
bs: Niko

en: The network game ended!
bs: Mrežna partija je završena!

en: The game is drawn. Please restart next round.
bs: Partija je neriješena. Pokrenite sljedeću rundu.

en: %1 won the game. Please restart next round.
bs: %1 je pobjedio. Pokrenite igru ponovo u sljedećem potezu.

en:  Game ended. Please restart next round.
bs:  Partija je završena. Pokrenite sljedeću rundu.

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
bs: Port za mrežnu vezu

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
bs: Ime igre

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
bs: Domaćin za mrežnu vezu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
bs: Promijenite jačinu igrača kojim upravlja računar.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
bs: Ime igrača 1

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
bs: Igrač 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
bs: Ime igrača 2

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
bs: Igrač 2

en: KFourInLine: Two player board game
bs: K‑četiri‑u‑nizu: igra za dva igrača

en: Game design and code
bs: Dizajn igre i koda

en: Graphics
bs: Grafika

en: Code Improvements
bs: Poboljšanja u kôdu

en: Enter debug level
bs: Unesi nivo za ispravljanje grešaka

en: Skip intro animation
bs: Preskoči uvodnu animaciju

en: Run game in demo (autoplay) mode
bs: Pokreni igru u demo režimu

[ctx: computer level]
en: Level %1
bs: Nivo %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Difficulty)
en: Computer Difficulty
bs: Težina računara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
bs: Lako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
bs: Teško

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
bs: Koristi učenje VI(vještačke inteligencije)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Player1)
en: Red
bs: Crvena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai)
en: Computer
bs: Kompjuterem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Player2)
en: Black
bs: Crna

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
bs: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
bs: Igrač 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
bs: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
bs: Pobjeda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
bs: Porazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
bs: Suma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
bs: Prekinuto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
bs: Obriši sve statistike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
bs: &Zatvori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
bs: Igrač 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
bs: Neriješeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
bs: Ne
