kfourinline - en to ca translation catalogue (141 entries)

[ctx: Player 0 color]
en: Black
ca: Negre

[ctx: Player 0 color]
en: Yellow
ca: Groc

[ctx: Player 1 color]
en: Red
ca: Vermell

[ctx: @title:window]
en: Chat Dlg
ca: Diàleg de xat

en: Chat
ca: Xat

en: Configure...
ca: Configura...

[ctx: Name of quicklaunch field]
en: Quick Launch
ca: Inici ràpid

[ctx: Ask player who should start game]
en: Who starts?
ca: Qui comença?

[ctx: Ask player which color he wants to play]
en: Your color?
ca: El vostre color?

[ctx: quick start button - player versus AI level easy]
en: Easy Game
ca: Partida fàcil

[ctx: quick start button - player versus AI level normal]
en: Normal Game
ca: Partida normal

[ctx: quick start button - player versus AI level hard]
en: Hard Game
ca: Partida difícil

[ctx: quick start button - player versus player]
en: Two Player Game
ca: Partida de dos jugadors

[ctx: @title:window]
en: Configure Chat
ca: Configuració del xat

en: Name Font...
ca: Nom del tipus de lletra...

en: Text Font...
ca: Tipus de lletra del text...

en: Player:
ca: Jugador:

en: This is a player message
ca: Aquest és un missatge de jugador

en: System Messages - Messages directly sent from the game
ca: Missatges del sistema - Missatges enviats directament des del joc

en: --- Game:
ca: --- Joc:

en: This is a system message
ca: Aquest és un missatge del sistema

en: Maximum number of messages (-1 = unlimited):
ca: Nombre màxim de missatges (-1 = sense límit):

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca: &Partida

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: &Arranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Create a network game
ca: Crea una partida nova en xarxa

en: Join a network game
ca: Uneix-te a una partida en xarxa

en: Game name:
ca: Nom de la partida:

en: Network games:
ca: Partides en xarxa:

en: Port to connect to:
ca: Port a connectar-se:

en: Host to connect to:
ca: Ordinador a connectar-se:

en: &Start Network
ca: &Inicia la xarxa

[ctx: @title:window]
en: KGame Debug Dialog
ca: Diàleg de depuració de KGame

en: Debug &KGame
ca: Depuració &KGame

en: Update
ca: Actualitza

en: KGame Pointer
ca: Apuntador al KGame

en: Game ID
ca: ID de joc

en: Game Cookie
ca: Galeta de joc

en: Is Master
ca: És mestre

en: Is Admin
ca: És administrador

en: Is Offering Connections
ca: Està oferint connexions

en: Game Status
ca: Estat del joc

en: Game is Running
ca: La partida està en marxa

en: Maximal Players
ca: Nombre màxim de jugadors

en: Minimal Players
ca: Nombre mínim de jugadors

en: Players
ca: Jugadors

en: Debug &Players
ca: Depura els &jugadors

en: Available Players
ca: Jugadors disponibles

en: Player Pointer
ca: Apuntador al jugador

en: Player ID
ca: ID de jugador

en: Player Name
ca: Nom del jugador

en: Player Group
ca: Grup de jugadors

en: Player User ID
ca: ID d'usuari del jugador

en: My Turn
ca: El meu torn

en: Async Input
ca: Entrada asíncrona

en: KGame Address
ca: Adreça del KGame

en: Player is Virtual
ca: El jugador és virtual

en: Player is Active
ca: El jugador és actiu

en: Network Priority
ca: Prioritat de xarxa

en: Debug &Messages
ca: Depuració de &missatges

en: Do not show IDs:
ca: No mostris els ID:

en: NULL pointer
ca: Apuntador nul

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Clean
ca: Net

en: Dirty
ca: Brut

en: Undefined
ca: Sense definir

en: Unknown
ca: Desconegut

en: &Network
ca: &Xarxa

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Network Configuration
ca: Configuració de xarxa

en: Cannot connect to the network
ca: No s'ha pogut connectar a la xarxa

en: Network status: No Network
ca: Estat de la xarxa: Sense xarxa

en: Network status: You are MASTER
ca: Estat de la xarxa: Sou el mestre

en: Network status: You are connected
ca: Estat de la xarxa: Esteu connectat

en: Installation error: No theme list found.
ca: Error d'instal·lació: No s'ha trobat cap llista de temes.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
ca: Error d'instal·lació: No s'ha trobat cap motor d'IA. Continuo sense IA.

en: Installation error: Theme file error.
ca: Error d'instal·lació: Error al fitxer del tema.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
ca: Acaba la partida que s'està jugant. No hi haurà guanyador.

en: &Network Configuration...
ca: Configuració de &xarxa...

en: Network Chat...
ca: Xat de xarxa...

en: &Show Statistics
ca: Mo&stra les estadístiques

en: Show statistics.
ca: Mostra les estadístiques.

en: Theme
ca: Tema

en: Debug KGame
ca: Depuració KGame

en: Welcome to Four Wins
ca: Us donem la benvinguda al 4 en ratlla

en: Game running...
ca: La partida està en marxa...

en: No game
ca: Sense joc

en: Nobody
ca: Ningú

en: The network game ended!
ca: Ha acabat la partida en xarxa!

en: The game is drawn. Please restart next round.
ca: La partida és empatada. Reinicieu la propera tanda.

en: %1 won the game. Please restart next round.
ca: %1 ha guanyat la partida. Reinicieu la propera tanda.

en:  Game ended. Please restart next round.
ca:  Partida acabada. Reinicieu la propera tanda.

en: Black should be played by remote player
ca: El negre l'ha de jugar el jugador remot

en: Red should be played by remote player
ca: El vermell l'ha de jugar el jugador remot

en: %1 Plays With
ca: %1 juga amb

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
ca: Port de connexió de xarxa

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
ca: Nom de la partida

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
ca: Màquina de connexió de xarxa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
ca: Canvia la destresa del jugador ordinador.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
ca: Nom del jugador 1

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
ca: Jugador 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
ca: Nom del jugador 2

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
ca: Jugador 2

en: KFourInLine: Two player board game
ca: KFourInLine: Joc de taula de dos jugadors

en: Game design and code
ca: Disseny del joc i codi

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Code Improvements
ca: Millores de codi

en: Enter debug level
ca: Introduïu el nivell de depuració

en: Skip intro animation
ca: Sala l'animació introductòria

en: Run game in demo (autoplay) mode
ca: Executa el joc en mode demo (reproducció automàtica)

[ctx: computer level]
en: Level %1
ca: Nivell %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Computer Difficulty
ca: Dificultat de l'ordinador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
ca: Fàcil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
ca: Difícil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
ca: Usa l'aprenentatge de la IA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input1)
en: Red Plays With
ca: El vermell juga amb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
ca: Ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
ca: Teclat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
ca: Ordinador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input0)
en: Black Plays With
ca: El negre juga amb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
ca: Noms dels jugadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
ca: Jugador 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
ca: Jugador 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StartColour)
en: Starting Player Color
ca: Color del jugador que comença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
ca: Vermell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
ca: Negre

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
ca: Estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
ca: Jugador 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
ca: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
ca: Guanyat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
ca: Perdut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
ca: Sumatori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
ca: S'ha interromput

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
ca: Neteja totes les estadístiques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
ca: &Tanca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
ca: Jugador 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
ca: Empatat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wins)
en: W
ca: G

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, draws)
en: D
ca: E

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loses)
en: L
ca: P
