kfourinline - en to el translation catalogue (141 entries)

[ctx: Player 0 color]
en: Black
el: Μαύρο

[ctx: Player 0 color]
en: Yellow
el: Κίτρινο

[ctx: Player 1 color]
en: Red
el: Κόκκινο

[ctx: @title:window]
en: Chat Dlg
el: Διάλογος συνομιλίας

en: Chat
el: Συνομιλία

en: Configure...
el: Διαμόρφωση...

[ctx: Name of quicklaunch field]
en: Quick Launch
el: Γρήγορη εκκίνηση

[ctx: Ask player who should start game]
en: Who starts?
el: Ποιος ξεκινά;

[ctx: Ask player which color he wants to play]
en: Your color?
el: Το χρώμα σας;

[ctx: quick start button - player versus AI level easy]
en: Easy Game
el: Εύκολο παιχνίδι

[ctx: quick start button - player versus AI level normal]
en: Normal Game
el: Κανονικό παιχνίδι

[ctx: quick start button - player versus AI level hard]
en: Hard Game
el: Δύσκολο παιχνίδι

[ctx: quick start button - player versus player]
en: Two Player Game
el: Παιχνίδι δύο παικτών

[ctx: @title:window]
en: Configure Chat
el: Διαμόρφωση συνομιλίας

en: Name Font...
el: Γραμματοσειρά ονόματος...

en: Text Font...
el: Γραμματοσειρά κειμένου...

en: Player:
el: Παίκτης:

en: This is a player message
el: Αυτό είναι ένα μήνυμα παίκτη

en: System Messages - Messages directly sent from the game
el: Μηνύματα συστήματος - Μηνύματα απεσταλμένα κατευθείαν από το παιχνίδι

en: --- Game:
el: --- Παιχνίδι:

en: This is a system message
el: Αυτό είναι ένα μήνυμα συστήματος

en: Maximum number of messages (-1 = unlimited):
el: Μέγιστος αριθμός μηνυμάτων  (-1 = απεριόριστα):

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
el: Παιχ&νίδι

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Create a network game
el: Δημιουργία δικτυακού παιχνιδιού

en: Join a network game
el: Συμμετοχή σε δικτυακό παιχνίδι

en: Game name:
el: Όνομα παιχνιδιού:

en: Network games:
el: Δικτυακά παιχνίδια:

en: Port to connect to:
el: Θύρα για να συνδεθείτε:

en: Host to connect to:
el: Υπολογιστής για να συνδεθείτε:

en: &Start Network
el: &Έναρξη δικτύου

[ctx: @title:window]
en: KGame Debug Dialog
el: Διάλογος αποσφαλμάτωσης KGame

en: Debug &KGame
el: Αποσφαλμάτωση &KGame

en: Update
el: Ενημέρωση

en: KGame Pointer
el: Δείκτης KGame

en: Game ID
el: Αναγνωριστικό παιχνιδιού

en: Game Cookie
el: Cookie παιχνιδιού

en: Is Master
el: Είναι Master

en: Is Admin
el: Είναι Admin

en: Is Offering Connections
el: Προσφέρει συνδέσεις

en: Game Status
el: Κατάσταση Παιχνιδιού

en: Game is Running
el: Παιχνίδι σε εξέλιξη

en: Maximal Players
el: Μέγιστος αριθμός παικτών

en: Minimal Players
el: Ελάχιστος αριθμός παικτών

en: Players
el: Παίκτες

en: Debug &Players
el: Αποσφαλμάτωση &Παικτών

en: Available Players
el: Διαθέσιμοι παίκτες

en: Player Pointer
el: Δείκτης παίκτη

en: Player ID
el: Αναγνωριστικό παίκτη

en: Player Name
el: Όνομα παίκτη

en: Player Group
el: Ομάδα παίκτη

en: Player User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη παίκτη

en: My Turn
el: Σειρά μου

en: Async Input
el: Ασύγχρονη είσοδος

en: KGame Address
el: Διεύθυνση KGame

en: Player is Virtual
el: Ο παίκτης είναι εικονικός

en: Player is Active
el: Ο παίκτης είναι ενεργός

en: Network Priority
el: Προτεραιότητα δικτύου

en: Debug &Messages
el: Αποσφαλμάτωση &Μηνυμάτων

en: Do not show IDs:
el: Να μην γίνεται εμφάνιση αναγνωριστικών:

en: NULL pointer
el: Μηδενικός δείκτης

en: True
el: Αληθές

en: False
el: Ψευδές

en: Clean
el: Καθαρή

en: Dirty
el: Βρώμικη

en: Local
el: Τοπική

en: Undefined
el: Μη ορισμένη

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: &Network
el: &Δίκτυο

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Network Configuration
el: Διαμόρφωση δικτύου

en: Cannot connect to the network
el: Αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο

en: Network status: No Network
el: Κατάσταση δικτύου: κανένα δίκτυο

en: Network status: You are MASTER
el: Κατάσταση δικτύου: είστε MASTER

en: Network status: You are connected
el: Κατάσταση δικτύου: είστε συνδεδεμένοι

en: Installation error: No theme list found.
el: Σφάλμα εγκατάστασης: Δε βρέθηκε λίστα θεμάτων.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
el: Σφάλμα εγκατάστασης: Δε βρέθηκε μηχανή τεχνητής νοημοσύνης. Συνέχεια χωρίς τεχνητή νοημοσύνη.

en: Installation error: Theme file error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης: Σφάλμα αρχείου θέματος.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
el: Τερματίζει ένα τρέχον παιχνίδι. Δε θα ανακηρυχθεί νικητής.

en: &Network Configuration...
el: Ρύθμιση &δικτύου...

en: Network Chat...
el: Δικτυακή συζήτηση...

en: &Show Statistics
el: &Εμφάνιση στατιστικών

en: Show statistics.
el: Εμφάνιση στατιστικών.

en: Theme
el: Θέμα

en: Debug KGame
el: Αποσφαλμάτωση KGame

en: Welcome to Four Wins
el: Καλωσορίσατε στο KWin4

en: Game running...
el: Παιχνίδι σε εξέλιξη...

en: No game
el: Κανένα παιχνίδι

en: Nobody
el: Κανείς

en: The network game ended!
el: Το δικτυακό παιχνίδι τελείωσε!

en: The game is drawn. Please restart next round.
el: Το παιχνίδι κατέληξε σε ισοπαλία. Παρακαλώ ξαναξεκινήστε τον επόμενο γύρο.

en: %1 won the game. Please restart next round.
el: Ο %1 κέρδισε το παιχνίδι. Παρακαλώ ξαναξεκινήστε τον επόμενο γύρο.

en:  Game ended. Please restart next round.
el: Το παιχνίδι τελείωσε. Παρακαλώ ξαναξεκινήστε τον επόμενο γύρο.

en: Black should be played by remote player
el: Τα μαύρα θα έπρεπε να παίζονται από τον απομακρυσμένο

en: Red should be played by remote player
el: Τα κόκκινα θα έπρεπε να παίζονται από τον απομακρυσμένο

en: %1 Plays With
el: Ο %1 παίζει με

en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
el: Πόρτα σύνδεσης δικτύου

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
el: Όνομα παιχνιδιού

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
el: Κόμβος σύνδεσης δικτύου

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
el: Αλλάζει τη δύναμη του υπολογιστή (παίκτη).

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
el: Όνομα του Παίκτη 1

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
el: Παίκτης 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
el: Όνομα του Παίκτη 2

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
el: Παίκτης 2

en: KFourInLine: Two player board game
el: KFourInLine: Παιχνίδι για δύο παίκτες

en: Game design and code
el: Σχεδιασμός παιχνιδιού και κώδικας

en: Graphics
el: Γραφικά

en: Code Improvements
el: Βελτιώσεις του κώδικα

en: Enter debug level
el: Δώστε επίπεδο αποσφαλμάτωσης

en: Skip intro animation
el: Παράλειψη της εισαγωγής

en: Run game in demo (autoplay) mode
el: Εκτέλεση του παιχνιδιού σε λειτουργία επίδειξης (autoplay)

[ctx: computer level]
en: Level %1
el: Επίπεδο %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Computer Difficulty
el: Επίπεδο δυσκολίας του υπολογιστή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
el: Εύκολο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
el: Δύσκολο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
el: Χρήση εκπαίδευσης τεχνητής νοημοσύνης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input1)
en: Red Plays With
el: Ο κόκκινος παίζει με

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
el: Ποντίκι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
el: Υπολογιστής

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input0)
en: Black Plays With
el: Ο μαύρος παίζει με

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
el: Ονόματα παικτών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
el: Παίκτης 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
el: Παίκτης 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StartColour)
en: Starting Player Color
el: Χρώμα του παίκτη που ξεκινά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
el: Κόκκινο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
el: Μαύρο

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
el: Στατιστικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
el: Παίκτης 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
el: Όνομα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
el: Νίκες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
el: Χαμένα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
el: Σύνολο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
el: Ακυρωθέντα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
el: Καθαρισμός όλων των στατιστικών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
el: &Κλείσιμο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
el: Παίκτης 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
el: Ισοπαλίες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
el: Όχι
