kfourinline - en to ka translation catalogue (142 entries)

[ctx: Player 0 color]
en: Black
ka: შავი

[ctx: Player 0 color]
en: Yellow
ka: ყვითელი

[ctx: Player 1 color]
en: Red
ka: წითელი

[ctx: @title:window]
en: Chat Dlg
ka: ჩატის ფანჯარა

en: Chat
ka: ჩატი

en: Configure...
ka: კონფიგურაცია..

[ctx: Name of quicklaunch field]
en: Quick Launch
ka: სწრაფი გაშვება

[ctx: Ask player who should start game]
en: Who starts?
ka: ვინ იწყებს?

[ctx: Ask player which color he wants to play]
en: Your color?
ka: თქვენი ფერი?

[ctx: quick start button - player versus AI level easy]
en: Easy Game
ka: ადვილი თამაში

[ctx: quick start button - player versus AI level normal]
en: Normal Game
ka: ნორმალური თამაში

[ctx: quick start button - player versus AI level hard]
en: Hard Game
ka: რთული თამაში

[ctx: quick start button - player versus player]
en: Two Player Game
ka: ორი მოთამაშე

[ctx: @title:window]
en: Configure Chat
ka: ჩატის მორგება

en: Name Font...
ka: ფონტის სახელი...

en: Text Font...
ka: ტექსტის ფონტი...

en: Player:
ka: მოთამაშე:

en: This is a player message
ka: ეს მოთამაშის შეტყობინებაა

en: System Messages - Messages directly sent from the game
ka: სისტემური შეტყობინებები - პირდაპირ თამაშიდან გამოგზავნილი შეტყობინებები

en: --- Game:
ka: --- თამაში:

en: This is a system message
ka: ეს სისტემური შეტყობინებაა

en: Maximum number of messages (-1 = unlimited):
ka: შეტყობინებების მაქსიმალური რაოდენობა (-1 = ულიმიტო):

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Create a network game
ka: ქსელური თამაშის შექმნა

en: Join a network game
ka: ქსელურ თამაშთან მიერთება

en: Game name:
ka: თამაშის სახელი:

en: Network games:
ka: ქსელური თამაშები:

en: Port to connect to:
ka: მისაერთებელი პორტი:

en: Host to connect to:
ka: მისაერთებელი ჰოსტი:

en: &Start Network
ka: ქსელის &გაშვება

[ctx: @title:window]
en: KGame Debug Dialog
ka: KGame-ის გამართვის ფანჯარა

en: Debug &KGame
ka: KGame-ის გამართვა

en: Update
ka: განახლება

en: KGame Pointer
ka: KGame-ის მაჩვენებელი

en: Game ID
ka: თამაშის ID

en: Game Cookie
ka: თამაშის ქუქი

en: Is Master
ka: მთავარია

en: Is Admin
ka: ადმინია

en: Is Offering Connections
ka: გთავაზობთ მიერთებას

en: Game Status
ka: თამაშის სტატუსი

en: Game is Running
ka: თამაში გაშვებულია

en: Maximal Players
ka: მაქსიმალური მოთამაშეები

en: Minimal Players
ka: მინიმალური მოთამაშეები

en: Players
ka: მოთამაშეები

en: Debug &Players
ka: &მოთამაშეების გამართვა

en: Available Players
ka: ხელმისაწვდომი მოთამაშეები

en: Player Pointer
ka: მოთამაშის მაჩვენებელი

en: Player ID
ka: მოთამაშის ID

en: Player Name
ka: მოთამაშის სახელი

en: Player Group
ka: მოთამაშის ჯგუფი

en: Player User ID
ka: მოთამაშის მოხმარებლის ID

en: My Turn
ka: ჩემი სვლა

en: Async Input
ka: ასინქრონული შეყვანა

en: KGame Address
ka: KGame-ის მისამართი

en: Player is Virtual
ka: მოთამაშე ვირტუალურია

en: Player is Active
ka: მოთამაშე აქტიურია

en: Network Priority
ka: ქსელის პრიორიტეტი

en: Debug &Messages
ka: გამართვის &შეტყობინებები

en: Do not show IDs:
ka: ID-ები ნაჩვენები არ იქნება:

en: NULL pointer
ka: ნულოვანი მაჩვენებელი

en: True
ka: სიმართლე

en: False
ka: ტყუილი

en: Clean
ka: გასუფთავება

en: Dirty
ka: ბინძური

en: Local
ka: ლოკალური

en: Undefined
ka: გაურკვეველი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: &Network
ka: &ქსელი

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Network Configuration
ka: ქსელის მორგება

en: Cannot connect to the network
ka: ქსელთან მიერთების შეცდომა

en: Network status: No Network
ka: ქსელის მდგომარეობა: ქსელის გარეშე

en: Network status: You are MASTER
ka: ქსელის მდგომარეობა: მთავარი ბრძანდებით

en: Network status: You are connected
ka: ქსელის მდგომარეობა: მიერთებული ბრძანდებით

en: Installation error: No theme list found.
ka: დაყენების შეცდომა: თემების სია ვერ ვიპოვე.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
ka: დაყენების შეცდომა: AI ძრავა ვერ ვიპოვე. AI-ის გარეშე გაგრძელება.

en: Installation error: Theme file error.
ka: დაყენების შეცდომა: თემის ფაილის შეცდომა.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
ka: ამჟამად გაშვებული თამაშის დასრულება. გამარჯვებული არ გამოცხადდება.

en: &Network Configuration...
ka: &ქსელის მორგება...

en: Network Chat...
ka: ქსელური ჩატი...

en: &Show Statistics
ka: &სტატისტიკის ჩვენება

en: Show statistics.
ka: სტატისტიკის ჩვენება.

en: Theme
ka: თემა

en: Debug KGame
ka: KGame-ის გამართვა

en: Welcome to Four Wins
ka: მოგესალმებათ ოთხი მოგება

en: Game running...
ka: თამაში გაშვებულია...

en: No game
ka: თამაშის გარეშე

en: Nobody
ka: არავინ

en: The network game ended!
ka: ქსელური თამაში დასრულდა!

en: The game is drawn. Please restart next round.
ka: თამაში ფრედ დასრულდა. შემდეგი რაუდი თავიდან გაუშვით.

en: %1 won the game. Please restart next round.
ka: თამაში %1-მა მოიგო. შემდეგი რაუნდი თავიდან გაუშვით.

en:  Game ended. Please restart next round.
ka:   თამაში დასრულდა. შემდეგი რაუნდი თავიდან გაუშვით.

en: Black should be played by remote player
ka: შავებით დაშორებული მოთამაშე თამაშობს

en: Red should be played by remote player
ka: წითლით დაშორებული მოთამაშე თამაშობს

en: %1 Plays With
ka: %1 თამაშობს ფერით

en: General
ka: ზოგადი

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
ka: ქსელური მიერთების პორტი

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
ka: თამაშის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
ka: ქსელური მიერთების ჰოსტი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
ka: კომპიუტერის მოთამაშის სიძლიერის შეცვლა.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
ka: პირველი მოთამაშის სახელი

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
ka: მოთამაშე 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
ka: მეორე მოთამაშის სახელი

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
ka: მოთამაშე 2

en: KFourInLine: Two player board game
ka: KFourInLine: ერთი ან ორი მოთამაშის თამაში

en: Game design and code
ka: თამაშის დიზაინი და კოდი

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Code Improvements
ka: კოდის გაუმჯობესება

en: Enter debug level
ka: გამართვის დონეზე გადასვლა

en: Skip intro animation
ka: შესავალი ანიმაციის გამოტოვება

en: Run game in demo (autoplay) mode
ka: თამაშის დემო ვერსიის გაშვება

[ctx: computer level]
en: Level %1
ka: დონე %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Computer Difficulty
ka: კომპიუტერის სირთულე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
ka: ადვილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
ka: მაგარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
ka: AI ძრავის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input1)
en: Red Plays With
ka: წითლით თამაშობს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
ka: თაგუნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
ka: კლავიატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
ka: კომპიუტერი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input0)
en: Black Plays With
ka: შავით თამაშობს

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
ka: მოთამაშეების სახელები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
ka: მოთამაშე 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
ka: მოთამაშე 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StartColour)
en: Starting Player Color
ka: დამწყები მოთამაშის ფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
ka: წითელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
ka: შავი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
ka: სტატისტიკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
ka: მოთამაშე 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
ka: სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
ka: ვონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
ka: წაგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
ka: ჯამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
ka: სტატისტიკის გასუფავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
ka: &დახურვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
ka: მოთამაშე 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
ka: ფრე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wins)
en: W
ka: ო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
ka: არა
