kfourinline - en to lt translation catalogue (35 entries)

en: Chat
lt: Pokalbis

en: Configure...
lt: Konfigūruoti...

[ctx: Name of quicklaunch field]
en: Quick Launch
lt: Greitas paleidimas

[ctx: Ask player who should start game]
en: Who starts?
lt: Kas pradeda?

[ctx: Ask player which color he wants to play]
en: Your color?
lt: Jūsų spalva?

[ctx: quick start button - player versus AI level easy]
en: Easy Game
lt: Lengvas žaidimas

[ctx: quick start button - player versus AI level normal]
en: Normal Game
lt: Normalus žaidimas

[ctx: quick start button - player versus AI level hard]
en: Hard Game
lt: Sunkus žaidimas

[ctx: quick start button - player versus player]
en: Two Player Game
lt: Dviejų žaidėjų žaidimas

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
lt: Žai&dimas

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
lt: Nuo&statos

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lt: Pagrindinė įrankinė

en: Network Configuration
lt: Tinklo parinktys

en: Theme
lt: Apipavidalinimas

en: Nobody
lt: Niekas

en: General
lt: Bendri

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
lt: Žaidėjas 1

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
lt: Žaidėjas 2

en: Graphics
lt: Grafika

[ctx: computer level]
en: Level %1
lt: Lygis %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
lt: Lengvas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
lt: Sunku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
lt: Pelė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
lt: Klaviatūra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
lt: Kompiuteris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
lt: Raudona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
lt: Juoda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
lt: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
lt: Žaidėjas 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
lt: Pavadinimas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
lt: Suma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
lt: Nutraukta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
lt: &Užverti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
lt: Žaidėjas 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
lt: Ne
